Приватне Акціонерне Товариство «Рено Україна»
РІЧНИЙ ЗВІТ
за рік, що закінчився 31 Грудня 2020 року
разом зі Звітом незалежного аудитора
Зміст
ЗВІТ ПРО УПРАВЛІННЯ ЗА 2020 рік
ЗВІТ НЕЗАЛЕЖНОГО АУДИТОРА
РІЧНА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ АТ РЕНО УКРАЇНА СТАНОМ НА 31 ГРУДНЯ 2020 РОКУ ТА ЗА 2020 РІК:
БАЛАНС (ЗВІТ ПРО ФІНАНСОВИЙ СТАН) НА 31 ГРУДНЯ 2020 РОКУ
ЗВІТ ПРО ФІНАНСОВІ РЕЗУЛЬТАТИ (ЗВІТ ПРО СУКУПНИЙ ДОХІД) ЗА 2020 РІК
ЗВІТ ПРО РУХ ГРОШОВИХ КОШТІВ (ЗА ПРЯМИМ МЕТОДОМ) ЗА 2020 РІК
ЗВІТ ПРО ВЛАСНИЙ КАПІТАЛ ЗА 2020 РІК
ЗВІТ ПРО ВЛАСНИЙ КАПІТАЛ ЗА 2019 РІК
ПРИМІТКИ ДО ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ ЗА РІК, ЩО ЗАКІНЧИВСЯ 31 ГРУДНЯ 2020 РОКУ
1. Відомості про компанію
2. Операційне середовище, економічні умови та припущення про безперервність діяльності
3. Основні положення облікової політики
4. Істотні облікові оцінки та судження
5. Нові стандарти
6. Основні засоби
7. Нематеріальні активи
8. Оренда
9. Запаси
10. Фінансові інструменти
11. Дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги та дебіторська заборгованість із внутрішніх розрахунків
12. Аванси видані
13. Грошові кошти та їх еквіваленти
14. Зареєстрований капітал
15. Резервний капітал
16. Дивіденди оголошені
17. Торгова кредиторська заборгованість, кредиторська заборгованість із внутрішніх розрахунків та аванси одержані
18. Розрахунки з бюджетом
19. Поточні забезпечення
20. Чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг)
21. Собівартість реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг)
22. Адміністративні витрати
23. Витрати на збут
24. Інші операційні доходи та операційні витрати
25. Фінансові витрати
26. Інші фінансові доходи
27. Податок на прибуток
28. Операції зі зв’язаними сторонами
29. Умовні та договірні зобов’язання
30. Управління фінансовими ризиками
31. Справедлива вартість фінансових інструментів
32. Події після звітної дати
ЗВІТ ПРО УПРАВЛІННЯ ЗА 2020 РІК
Приватне Акціонерне Товариство «Рено Україна»
24.05.2021
Приватне акціонерне товариство «Рено Україна» (надалі – Компанія) засноване в 2005 році в якості дочірнього підприємства французької компанії «Рено САС», яка в свою чергу входить до всесвітньо відомоїгрупи Рено. Станом на 31 грудня 2020 року 100% акцій Компанії належать материнській компанії «Рено САС».

Компанія імпортує та закуповує автомобілі та запасні частини, виконуючи всі відповідні операції, включно з логістикою, митним очищенням та підтриманням складу, здійснює оптові продажі дилерам, займається рекламою продукції, визначає маркетингову політику та надає технічну підтримку післяпродажного обслуговування на території України.

Зареєстрований офіс Компанії знаходиться за адресою: Україна, м. Київ, вул. Гайдара, 58/10.

Компанія було створено з метою дистрибуції автомобілів і запчастин в Україні.

Модельний ряд автомобілів Рено в Україні:

* Кросовери: Duster, Sandero Stepway, Captur, Kadjar, Koleos
* Легкові автомобілі: Logan, Logan MCV, Sandero, Lodgy, Megane Sedane, Dokker, Arkana
* Комерційні автомобілі: Dokker Van, Trafic, Master
* Електромобілі: Kangoo Z.E., Zoe

За підсумками 2020 року Компанія посіла перше місце за кількістю проданих автомобілів та збільшила свою частку на авторинку України з 16,9% в 2019 році до 17,9% в 2020 році.
Організаційна структура Компанії
(діаграмма додається)
Основним завданням Компанії є підвищення економічної ефективності діяльності з метою отримання максимального прибутку. Стратегія націлена на довгострокове зростання бізнесу, розширення дилерської мережі та збільшення показників реалізації легкових комерційних автомобілів Рено.
14 січня, 2021 року генеральний директор групи Renault Лука де Мео представив «Ренолюцію» (Renaulution) - новий стратегічний план, який спрямований на зміну пріоритетів Групи з обсягів на прибутковість. Цей стратегічний план складається з 3 етапів, які запускаються паралельно:
• «Відродження», яке має бути реалізовано до 2023 року, буде зосереджено на відновленні маржі і грошових коштів
• «Оновлення», що охоплює період до 2025 року, призведе до оновлення і поліпшення продуктової лінійки, що підвищить прибутковість бренду
• «Революція» (з 2025 року та далі) змінить бізнес-модель в сторону технологій, енергії та мобільності; це зробить групу Renault лідером в ланцюжку створення доданої вартості нової мобільності.
План «Ренолюція» відновить конкурентоспроможність групи Renault за рахунок наступних чинників:
• ще один крок в реалізації плану 2022, підвищення ефективності за рахунок інжинірингу та виробництва, скорочення постійних і зниження змінних витрат у всьому світі
• використання поточних промислових активів Групи і лідерство в області електромобілів в Європі
• опора на Альянс з метою розширення впливу за рахунок продуктової лінійки, бізнесу і технологій
• активне прискорення діяльності в галузі послуг, пов'язаних з мобільністю, енергією та даними
• підвищення прибутковості за рахунок 4-х диференційованих бізнес-напрямків, заснованих на сильних брендах, клієнтах та ринках.
Нова організація запроваджує наступний план: функції, на чолі яких стоїть інженерне забезпечення, несуть відповідальність за конкурентоспроможність, витрати і час випуску продуктів на ринок. Повноцінні, зрозумілі і диференційовані бренди керують своєю прибутковістю. Відповідно до нової організації, орієнтованої на прибутковість, Компанія більше не буде оцінювати свої результати за часткою ринку та продажами, тепер фокус буде на рентабельності, генеруванні грошових коштів та ефективності інвестицій.
Група Рено ставить перед собою нові фінансові цілі:
• До 2023 року Група Рено планує досягти більш 3% операційної маржі, близько 3 млрд євро сукупного операційного вільного грошового потоку від автомобільної діяльності (2021-2023 рр.) і знизити інвестиції (НДДКР і капіталовкладення) приблизно до 8% від виручки.
• До 2025 року Група Рено націлена на отримання не менше 5% операційної маржі, близько 6 млрд євро сукупного операційного вільного грошового потоку від автомобільної діяльності (2021-2025 рр.) і підвищення ROCE як мінімум на 15 пунктів у порівнянні з 2019 роком.
План «Ренолюція» забезпечить стійку прибутковість Групи Рено при дотриманні зобов'язань з нульового викиду CO2 в Європі до 2050 року.
Результати діяльності
Чистий дохід від реалізації продукції (товарів та послуг) за 2020 рік збільшився на 6,2% у порівнянні з результатом попереднього року. Середня ціна автомобілів в 2020 році збільшилась на 4,8% у нацiональнiй валютi.

Доля Компанії на ринку корпоративних продажів в Україні в 2020 році склала 29,5%, що вивело Компанію на перше місце серед корпоративних продажів. Автомобіль «Renault Duster» за результатами продажів посів друге місце в Україні. Рівень задоволення клієнтів салонів зріс на 3 пункти у порівнянні з результатом попереднього року. Рівень задоволення клієнтів сервісу зріс на 5 пунктів відповідно. Дані результати отримані під час постійного моніторингу виконання стандартів Групи Рено щодо обслуговування клієнтів дилерської мережі.
Ліквідність та зобов'язання
Основним кредитором Компанії є материнська компанія «Рено САС». Товари відвантажуються на умовах короткострокового кредиту. Кредитів у формі грошових коштів Компанія не має. Також одним із основних джерел забезпечення ліквідності є постійний контроль над короткостроковою дебіторською заборгованістю.
Екологічні аспекти
Компанія є комерційною філією, отже основні ризики заподіяння шкоди навколишньому природному середовищу несе материнська компанія «Рено САС».
Соціальні аспекти та кадрова політика
• Загальна кількість штатних працівників станом на 31.12.2020 року становить 71 чоловік, із них жінок -34, зокрема жінок на керівних посадах – 3.
• Загальна кількість персоналу, що працюють за контрактами з аутсорсингу, станом на 31.12.2020 року становить 17 чоловік, із них жінок – 12.
• Заохочення (мотивація) працівників відбувається на регулярній основі (щоквартально) шляхом оголошення персоналу загальних та відповідних до окремого департаменту цілей Компанії у короткостроковій (на 3 місяці) та середньостроковій (1 рік) перспективі, у відповідності до питомої ваги виконання яких застосовується порядок преміювання працівників.
• В штаті Компанії є інженер з охорони праці та безпеки.
• Компанія впровадила необхідні заходи з боротьби з корупцією та хабарництвом згідно з Кодексом етики та генеральною політикою Групи Рено щодо запобігання та протидії корупції. Дані документи є обов’язковими для ознайомлення та повсякденного використання для всіх співробітників Групи та зокрема співробітників Компанії.
Ризики
Ризик ліквідності
Метою Компанії є підтримання безперервності і гнучкості фінансування за рахунок використання кредитних умов, наданих постачальниками. Компанія аналізує термін давності своїх активів і зобов’язань і планує свою ліквідність залежно від очікуваних сплат різних фінансових інструментів.
Ризик зміни ринкових цін
Ризик зміни ринкових цін – це ризик того, що Компанія не зможе продати товари за ціною, що дозволяє отримати прибуток. Такий ризик виникає в результаті збільшення конкуренції або зміни очікувань ринку щодо товарів Компанії.

Компанія реалізує товари незалежним компаніям, де ціни також формуються на підставі ринкових умов і планових показників рентабельності. Враховуючи нестабільну економічну ситуацію в Україні, для Компанії цей ризик є дуже суттєвим.
Інші ризики

* Ризик знецінення виробничих запасів, втрати товарами споживчих якостей

Компанія несе ризик втрати продукції під час зберігання на складах до їх продажу дилерам.

* Ризики, пов’язані з неналежною якістю товарів

Компанія відповідальна за якість товарів перед дилерами. Політикою Групи Рено передбачена процедура огляду і прийому авто і запасних частин на склад дилером, тому Компанія здійснює контроль якості перед прийомом товарів на склад та продажем дилерам та, відповідно, приймає на себе такі ризики.

Водночас, оскільки компанії Групи користуються послугами незалежних перевізників, стандартами передбачено механізм компенсації заподіяної шкоди перевізником у випадку пошкодження автомобілів та запасних частин, тому сторони приймають такі ризики обмежено.

* Ризик зниження рівня споживчого попиту на товари (роботи, послуги)

Ризик зниження рівня споживчого попиту – це ризик того, що Компанія виявиться нездатною продати свої товари. Компанія здійснює реалізацію автомобілів Рено на території України та несе ризики у разі виникнення несприятливих умов на ринку. Отже, цей ризик є дуже суттєвим.
Перспективи розвитку
Одним із перспективних напрямків розвитку Компанія вважає збільшення ринку електромобілів.
Корпоративне управління
Органами управління і контролю Компанії є Загальні Збори акціонерного товариства, правління та ревізор. Загальні Збори с вищим органом Компанії.
Повноваження Загальних Зборів, передбачені внутрішніми документами, а також чинним законодавством України та здійснюються Акціонером одноосібно.
Чергові Загальні Збори проводяться щороку не пізніше 30 квітня наступного за звітним року.
Контроль діяльності Компанії здійснюються Ревізором, призначеним материнською компанією.
Керівник
ФIЛIП Данiель
Головний бухгалтер
Олександр КАДЬКАЛО
ЗВІТ НЕЗАЛЕЖНОГО АУДИТОРА
Засновникам та керівництву Приватного акціонерного товариства «Рено Україна»
Думка із застереженням
Ми провели аудит фінансової звітності ПрАТ «Рено Україна» («Компанія»), що складається зі звіту про фінансовий стан на 31 грудня 2020 року, звіту про сукупний дохід, звіту про зміни у власному капіталі та звіту про рух грошових коштів за рік, що закінчився зазначеною датою, та приміток до фінансової звітності, включаючи стислий виклад значущих облікових політик.

На нашу думку, за винятком впливу питання, описаного в розділі «Основа для думки із застереженням», фінансова звітність, що додається, відображає достовірно, в усіх суттєвих аспектах, фінансовий стан Компанії на 31 грудня 2020 року, її фінансові результати і грошові потоки за рік, що закінчився зазначеною датою, відповідно до Міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ).
Основа для думки із застереженням

Компанія застосовує практику щодо оцінки імпортованих товарів, використовуючи валютний курс, який діяв на дату митного декларування товарів, замість дати, на яку Компанія отримує контроль над цими товарами, коли вони ще знаходяться у транзиті (закордоном). Зазначена практика призводить до викривлення собівартості імпортованих запасів. Компанія провела коригування балансової вартості товарів станом на 31 грудня 2020 та 31 грудня 2019 років, але не відкорегувала собівартість реалізованих товарів та прибутки/збитки від курсових різниць, які відносяться до товарів, реалізованих протягом років, які закінчилися 31 грудня 2020 та 31 грудня 2019. На наш погляд, вказана облікова політика є відхиленням від вимог МСБО 21 «Вплив змін валютних курсів», який вимагає відображення операцій з використанням валютного курсу на дату здійснення операції. Вплив данного відхилення на собівартість реалізованих товарів та прибутки/збитки від курсoвих різниць за роки, що закінчилися 31 грудня 2020 та 31 грудня 2019, не були визначені.

Всупереч вимогам МСФЗ 7 «Фінансові інструменти: розриття інформації» Компанія не подала аналіз фінансових інструментів за валютами, не зробила розкриття щодо чутливості до зміни цих валют, а також не навела аналіз кредитної якості фінансових активів, як того вимагають положення МСФЗ 7 «Фінансові інструменти: розриття інформації». На нашу думку, відсутність даного розкриття має суттєвий вплив на фінансову звітність.

Ми провели аудит відповідно до Міжнародних стандартів аудиту (МСА). Нашу відповідальність згідно з цими стандартами викладено в розділі «Відповідальність аудитора за аудит фінансової звітності» нашого звіту. Ми є незалежними по відношенню до Компанії згідно з Кодексом етики професійних бухгалтерів Ради з Міжнародних стандартів етики для бухгалтерів (Кодекс РМСЕБ) та ми виконали інші етичні обов’язки відповідно з вимог Кодексу РМСЕБ. Ми вважаємо, що отримані нами аудиторські докази є достатніми і прийнятними для використання їх як основи для нашої думки з застереженням.
Пояснювальний параграф – операції із пов’язаними сторонами

Не змінюючи нашої думки, ми звертаємо увагу на Примітку 28 і концентрацію операцій із пов’язаними сторонами.
Пояснювальний параграф – звітність у iXBRL

Відповідно до законодавства, що діє на дату цього звіту незалежного аудитора, фінансова звітність Компанії за МСФЗ повинна бути підготовлена в єдиному електронному форматі (iXBRL). Як описано в Примітці 3 до фінансової звітності, на дату складання цього аудиторського звіту керівництво Компанії не мало змоги сформувати та надати аудиторам звітність у форматі iXBRL через обставини, описані в цій примітці. Наша думка не є модифікованою щодо цього питання.

Ключові питання аудиту

Ключові питання аудиту - це питання, які, на наше професійне судження, були найбільш значущими під час нашого аудиту фінансової звітності за поточний період. Ці питання розглядались у контексті нашого аудиту фінансової звітності в цілому та враховувались при формуванні думки щодо неї, при цьому ми не висловлюємо окремої думки щодо цих питань.
Ризик шахрайства щодо доходу від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг)

Дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) є одним з ключових елементів фінансової звітності Компанії та може використовуватися для оцінки ефективності управлінського персоналу.

Існує ризик того, що дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) може бути завищений у зв’язку із шахрайством в результаті тиску управлінського персоналу щодо досягнення певних цільових показників. В такому випадку дохід може визнаватися до моменту переходу контролю або можуть мати місце фіктивні операції.Також доходи можуть бути навмисно завищені шляхом маніпулювання знижками, наданим клієнтам.

Інформацію про облікову політику щодо визнання доходів розкрито у примітці 3 до фінансової звітності.

Як відповідне ключове питання було розглянуто під час нашого аудиту

Ми оцінили облікову політику Компанії стосовно визнання доходу на предмет її відповідності вимогам МСФЗ 15 «Дохід від договорів з клієнтами», включаючи критерії визнання доходу та програми стимулювання збуту.

Ми зробили вибірку та отримали підтвердження від контрагентів Компанії щодо оборотів та балансів дебіторської заборгованості на звітну дату.

Ми протестували вибірку операцій по визнанню доходу і перевірили, що вони були визнані у належному періоді.

Ми виконали аналітичні процедури щодо визнання доходів, а саме помісячний аналіз транзакцій з продажу з метою виявлення неочікуваних відхилень (в розрізі товарів та послуг), а також порівняння результатів поточної діяльності з показниками за минулий період.

Наші процедури не призвели до суттєвих зауважень щодо достовірності та коректності визнання доходу від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг).

Забезпечення гарантійних зобов’язань

Забезпечення гарантійних зобов’язань є значущими для фінансової звітності. Крім того, оцінка забезпечень гарантійних зобов’язань вимагає суттєвих суджень. Тому це питання було одним із найсуттєвіших під час проведення аудиту.

Інформацію про облікову політику щодо забезпечень гарантійних зобов’язань розкрито у примітці 3 до фінансової звітності.

Як відповідне ключове питання було розглянуто під час нашого аудиту

Наші процедури стосовно оцінки розрахунку забезпечння гарантійних зобов’язань включали наступні:

Ми оцінили облікову політику Компанії стосовно оцінки забезпечень гарантійних зобов’язань на предмет відповідності МСБО 37 «Забезпечення, умовні зобов’язання та умовні активи».

Ми проаналізували розрахунок забезпечень гарантійних зобов’язань та оцінили ключові припущення, використані при аналізі забезпечень гарантійних зобов’язань, та методологію для їх визначення.

Ми порівняли суми забезпечень гарантійних зобов’язань з показниками минулих періодів та фактично понесеними витратами.

В результаті проведених процедур ми не виявили суттєвих зауважень стосовно розрахунку забезпечень гарантійних зобов’язань.
Інша інформація

Управлінський персонал несе відповідальність за іншу інформацію. Інша інформація складається зі Звіту про управління за 2020 рік, підготовленого відповідно до статті 11 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».Інша інформація не є фінансовою звітністю та нашим звітом аудитора щодо неї.

Наша думка щодо річної фінансової звітності не поширюється на іншу інформацію і ми не робимо висновок з будь-яким рівнем впевненості щодо цієї іншої інформації.

У зв’язку з нашим аудитом річної фінансової звітності нашою відповідальністю є ознайомитися з іншою інформацією та при цьому розглянути, чи існує суттєва невідповідність між іншою інформацією та річною фінансовою звітністю або нашими знаннями, отриманими під час аудиту, або чи ця інша інформація має вигляд такої, що містить суттєве викривлення. Якщо на основі проведеної нами роботи ми доходимо висновку, що існує суттєве викривлення цієї іншої інформації, ми зобов’язані повідомити про цей факт. Ми не виявили таких фактів, які потрібно було б включити до звіту.
Відповідальність управлінського персоналу та тих, кого наділено найвищими повноваженнями, за фінансову звітність

Управлінський персонал несе відповідальність за складання і достовірне подання фінансової звітності відповідно до МСФЗ, а також за таку систему внутрішнього контролю, яку управлінський персонал визначає потрібною для того, щоб забезпечити складання фінансової звітності, що не містить суттєвих викривлень внаслідок шахрайства або помилки.

При складанні фінансової звітності управлінський персонал несе відповідальність за оцінку здатності Компанії продовжувати свою діяльність на безперервній основі, розкриваючи, де це застосовно, питання, що стосуються безперервності діяльності, та використовуючи припущення про безперервність діяльності як основи для бухгалтерського обліку, крім випадків, якщо управлінський персонал або планує ліквідувати компанію чи припинити діяльність, або не має інших реальних альтернатив цьому.

Ті, кого наділено найвищими повноваженнями, несуть відповідальність за нагляд за процесом фінансового звітування Компанії.
Відповідальність аудитора за аудит фінансової звітності

Нашими цілями є отримання обґрунтованої впевненості, що фінансова звітність у цілому не містить суттєвого викривлення внаслідок шахрайства або помилки, та випуск звіту аудитора, що містить нашу думку. Обґрунтована впевненість є високим рівнем впевненості, проте не гарантує, що аудит, проведений відповідно до МСА, завжди виявить суттєве викривлення, якщо воно існує. Викривлення можуть бути результатом шахрайства або помилки; вони вважаються суттєвими, якщо окремо або в сукупності, як обґрунтовано очікується, вони можуть впливати на економічні рішення користувачів, що приймаються на основі цієї фінансової звітності.
Виконуючи аудит відповідно до вимог МСА, ми використовуємо професійне судження та професійний скептицизм протягом усього завдання з аудиту. Крім того, ми:

• ідентифікуємо та оцінюємо ризики суттєвого викривлення фінансової звітності внаслідок шахрайства чи помилки, розробляємо й виконуємо аудиторські процедури у відповідь на ці ризики, а також отримуємо аудиторські докази, що є достатніми та прийнятними для використання їх як основи для нашої думки. Ризик невиявлення суттєвого викривлення внаслідок шахрайства є вищим, ніж для викривлення внаслідок помилки, оскільки шахрайство може включати змову, підробку, навмисні пропуски, неправильні твердження або нехтування заходами внутрішнього контролю;
• отримуємо розуміння заходів внутрішнього контролю, що стосуються аудиту, для розробки аудиторських процедур, які б відповідали обставинам, а не для висловлення думки щодо ефективності системи внутрішнього контролю;
• оцінюємо прийнятність застосованих облікових політик та обґрунтованість облікових оцінок і відповідних розкриттів інформації, зроблених управлінським персоналом;
• доходимо висновку щодо прийнятності використання управлінським персоналом припущення про безперервність діяльності як основи для бухгалтерського обліку та, на основі отриманих аудиторських доказів, робимо висновок, чи існує суттєва невизначеність щодо подій або умов, які поставили б під значний сумнів можливість компанії продовжити безперервну діяльність. Якщо ми доходимо висновку щодо існування такої суттєвої невизначеності, ми повинні привернути увагу в своєму звіті аудитора до відповідних розкриттів інформації у фінансовій звітності або, якщо такі розкриття інформації є неналежними, модифікувати свою думку. Наші висновки ґрунтуються на аудиторських доказах, отриманих до дати нашого звіту аудитора. Втім майбутні події або умови можуть примусити Компанію припинити свою діяльність на безперервній основі;
• оцінюємо загальне подання, структуру та зміст фінансової звітності включно з розкриттями інформації, а також те, чи показує фінансова звітність операції та події, що покладені в основу її складання, так, щоб досягти достовірного подання.

Ми повідомляємо тим, кого наділено найвищими повноваженнями, разом з іншими питаннями інформацію про запланований обсяг і час проведення аудиту та суттєві аудиторські результати, включаючи будь-які суттєві недоліки системи внутрішнього контролю, виявлені нами під час аудиту.
Звіт щодо інших законодавчих та нормативних вимог
Призначення аудитора та загальна тривалість продовження повноважень

Ми вперше були призначені аудиторами фінансової звітності Компанії за рік, що закінчився 31 грудня 2020 року.

Загальний період безперервного виконання наших повноважень із проведення обов’язкового аудиту Компанії відповідно складає один рік.
Щодо узгодження звіту незалежного аудитора з додатковим звітом для Ревізора

Наш звіт незалежного аудитора відповідає нашому додатковому звіту для Ревізора Компанії.
Надання неаудиторських послуг

Відповідно до всієї наявної у нас інформації, ми заявляємо, що ми не надавали неаудиторських послуг, які заборонені частиною 4 статті 6 Закону України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність».
Партнером завдання аудиту, результатом якого є цей звіт незалежного аудитора, є Копистянська Євгенія Юріївна.
ТОВ «Аудиторська фірма «Мазар Україна» (номер реєстрації у Реєстрі аудиторів та суб’єктів аудиторської діяльності – 4555)
Україна, м. Київ 04080, вул. Кирилівська 15а
24.05.2021
ІНФОРМАЦІЯ ПРО АУДИТОРСЬКИЙ ЗВІТ
Найменування суб'єкта аудиторської діяльності
ТОВ «Аудиторська фірма «Мазар Україна»
Код ЄДРПОУ суб'єкта аудиторської діяльності
38516608
Номер реєстрації у Реєстрі аудиторів та суб'єктів аудиторської діяльності
4555
Розділ Реєстру аудиторів та суб'єктів аудиторської діяльності
Розділ 4 Суб’єкти аудиторської діяльності, які мають право проводити обов’язковий аудит фінансової звітності підприємств, що становлять суспільний інтерес
Вебсторінка суб'єкта аудиторської діяльності
https://ukr.mazars.ua/
Дата і номер рішення про проходження перевірки системи контролю якості аудиторських послуг суб'єкта аудиторської діяльності
ОСНАД від 24.12.19 №27-кя
Ключовий партнер, який підписав аудиторський звіт, що оприлюднений разом з річною фінансовою звітністю на вебадресі зазначеній у цій формі
Копистянська Євгенія Юріївна
Номер та дата договору на проведення аудиту
Договір № 01REN-021120 від 02.11.2020р.
Дата початку та дата закінчення аудиту
з 22.03.2021 по 24.05.2021
Розмір винагороди за проведення аудиту річної фінансової звітності
РІЧНА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ
АТ РЕНО УКРАЇНА
СТАНОМ НА 31 ГРУДНЯ 2020 РОКУ ТА ЗА 2020 РІК
Назва суб'єкта господарюванняПриватне Акціонерне Товариство «Рено Україна»
Пояснення зміни назви
Ідентифікаційний код33552751
Міжнародний код ідентифікації
Сайт компаніїhttps://www.renault.ua
Опис характеру фінансової звітностіОкрема фінансова звітність
Дата кінця звітного періоду31.12.2020
Період, який охоплюється2020 рік
Валюта поданняукраїнська гривня
Рівень округлення-3 (тис.грн.)
БАЛАНС (ЗВІТ ПРО ФІНАНСОВИЙ СТАН)
НА 31 ГРУДНЯ 2020 РОКУ
Форма № 1
АктивКод рядкаНа початок звітного періодуНа кінець звітного періодуПриміт-ки
31.12.201931.12.2020
12345
I. Необоротні активи
Нематеріальні активи10001 7411 6107
первісна вартість100113 75913 7897
накопичена амортизація1002(12 018)(12 179)7
Незавершені капітальні інвестиції1005--
Основні засоби101024 14218 3936
первісна вартість101137 40435 3376
знос1012(13 262)(16 944)6
Інвестиційна нерухомість1015--
Довгострокові біологічні активи1020--
Довгострокові фінансові інвестиції:1030--
які обліковуються за методом участі
в капіталі інших підприємств
інші фінансові інвестиції1035--
Довгострокова дебіторська заборгованість1040--
Відстрочені податкові активи104540 39355 68627
Інші необоротні активи109011 5545 7978
Усього за розділом I109577 83081 486
II. Оборотні активи
Запаси1100292 841680 4639
виробничі запаси1101216281
незавершене виробництво1102--
готова продукція1103--
товари1104292 625680 182
Поточні біологічні активи1110--
Торгівельна та інша дебіторська заборгованість (крім податку на прибуток), разом105 375264 728
Торговельна дебіторська заборгованість:92 437204 392
за продукцію, товари, роботи, послуги112558 703178 40411
за розрахунками із внутрішніх розрахунків1145-25 98810, 28
інша поточна дебіторська заборгованість115533 734-11
Дебіторська заборгованість за виданими авансами113012 93860 33612
Інша дебіторська заборгованість (крім податку на прибуток):--
за розрахунками з бюджетом1135--
у тому числі з податку на прибуток1136--
Поточні фінансові інвестиції1160--
Гроші та їх еквіваленти1165402 353336 83413
Інші оборотні активи1190--
Поточні активи за винятком включених до груп вибуття, класифікованих як утримувані для продажу800 5691 282 025
Витрати майбутніх періодів1170607635
Усього за розділом II1195801 1761 282 660
III. Необоротні активи, утримувані для продажу, та групи вибуття1200--
Загальна сума поточних активів (без витрат майбутніх періодів)800 5691 282 025
Баланс1300879 0061 364 146
ПасивКод рядкаНа початок звітного періодуНа кінець звітного періодуПриміт-ки
31.12.201931.12.2020
1234
I. Власний капітал
Зареєстрований капітал14003 1863 18614
Капітал у дооцінках1405--
Додатковий капітал1410--
Резервний капітал141543 11743 11715
Нерозподілений прибуток (непокритий збиток)1420424 202266 465
Неоплачений капітал1425--
Вилучений капітал1430--
Усього за розділом I1495470 505312 768
II. Довгострокові зобов’язання і забезпечення
Відстрочені податкові зобов’язання1500--
Довгострокові кредити банків1510--
Інші довгострокові зобов’язання15156 432-8
Довгострокові забезпечення1520--
Цільове фінансування1525--
Усього за розділом II15956 432-
IІІ. Поточні зобов’язання і забезпечення
Поточні забезпечення, у тому числі:1660115 879211 72319
на винагороди працівникам--
інші поточні забезпечення115 879211 72319
Торговельна та інша кредиторська заборгованість (крім з податку на прибуток), разом250 361525 692
Торговельна поточна кредиторська заборгованість:232 268515 983
з внутрішніх розрахунків1645-393 52717, 28
за товари, роботи, послуги1615232 268122 45617
Інша поточна кредиторська заборгованість (крім з податку на прибуток):18 0939 709
за розрахунками з бюджетом162026 01024 63318
у тому числі з податку на прибуток16217 91714 92418
розрахунками зі страхування1625--
розрахунками з оплати праці1630--
Інші поточні фінансові зобов'язання:14 4755 351
Короткострокові кредити банків1600--
Поточна кредиторська заборгованість за довгостроковими зобов’язаннями16104 6665 3518
Інші поточні зобов’язання16909 809-19
Інші поточні нефінансові зобов'язання:10 859293 688
Поточна кредиторська заборгованість за одержаними авансами163510 85945 38117
Поточна кредиторська заборгованість за розрахунками із учасниками1640-248 30728
Поточні зобов'язання за винятком включених до груп вибуття, класифікованих як утримувані для продажу399 4911 051 378
Доходи майбутніх періодів16652 578-
Усього за розділом IІІ1695402 0691 051 378
ІV. Зобов’язання, пов’язані з необоротними активами, утримуваними для продажу, та групами вибуття1700--
Загальна сума поточних зобов'язань (без доходів майбутніх періодів)399 4911 051 378
Загальна сума зобов'язань (розділи II, ІІІ та IV)408 5011 051 378
Баланс1900879 0061 364 146
ЗВІТ ПРО ФІНАНСОВІ РЕЗУЛЬТАТИ (ЗВІТ ПРО СУКУПНИЙ ДОХІД) ЗА 2020 РІК
Форма № 2
І. ФІНАНСОВІ РЕЗУЛЬТАТИ
СтаттяКод рядкаЗа звітний періодЗа аналогічний період попереднього рокуПриміт-ка
12345
Чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг)20006 616 3996 231 34820
Собівартість реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг)2050(6 100 820)(5 640 773)21
Валовий прибуток (збиток):515 579590 575
прибуток2090515 579590 575
збиток2095--
Інші операційні доходи21207 38124 67024
Адміністративні витрати та витрати на збут, разом(266 316)(196 255)
витрати на збут2150(209 261)(146 368)23
адміністративні витрати2130(57 055)(49 887)22
Інші операційні витрати2180(39 817)(16 004)25
Фінансовий результат від операційної діяльності:216 827402 986
прибуток2190216 827402 986
збиток2195--
Дохід від участі в капіталі2200--
Інші фінансові доходи22207 85524 93427
Інші доходи2240--
Фінансові витрати2250(1 340)(2 536)25
Втрати від участі в капіталі2255--
Інші витрати2270--
Фінансовий результат до оподаткування:223 342425 384
прибуток2290223 342425 384
збиток2295--
Витрати (дохід) з податку на прибуток2300(34 772)(79 077)27
Прибуток (збиток) від діяльності, що триває188 570346 307
Прибуток (збиток) від припиненої діяльності після оподаткування2305--
Чистий фінансовий результат:188 570346 307
прибуток2350188 570346 307
збиток2355--
II. СУКУПНИЙ ДОХІД
СтаттяКод рядкаЗа звітний періодЗа аналогічний період попереднього рокуПриміт-ка
12345
Дооцінка (уцінка) необоротних активів2400
Дооцінка (уцінка) фінансових інструментів2405
Накопичені курсові різниці2410
Частка іншого сукупного доходу асоційованих та спільних підприємств2415
Інший сукупний дохід2445
Інший сукупний дохід до оподаткування2450
Податок на прибуток, пов’язаний з іншим сукупним доходом2455
Інший сукупний дохід після оподаткування2460
Сукупний дохід (сума рядків 2350, 2355 та 2460)2465188 570346 307
III. ЕЛЕМЕНТИ ОПЕРАЦІЙНИХ ВИТРАТ (ВИТРАТИ ЗА ХАРАКТЕРОМ)
СтаттяКод рядкаЗа звітний періодЗа аналогічний період попереднього рокуПриміт-ка
12345
Собівартість реалізованих товарів6 100 8205 640 773
Зміна у залишках незавершеного виробництва та готової продукції--
Матеріальні витрати25003 3522 039
Витрати на виплати працівникам48 55743 068
Короткострокові виплати працівникам, в т.ч.:48 55743 068
заробітна плата250541 72036 823
відрахування на соціальні заходи25106 8376 245
Амортизація та збитки від зменшення корисності25159 5318 579
Загальна сума амортизаційних витрат, в т.ч.:9 5318 579
амортизація основних засобів та активів у вигляді права користування9 5318 579
амортизація нематеріальних активів--
Збиток від зменшення корисності--
Інші операційні витрати2520244 693158 573
Витрати на послуги, в т.ч.:183 841130 599
витрати на страхування8561 247
витрати на оплату професійних послуг7 2363 126
транспортні витрати--
банківські та подібні нарахування3 3623 202
нарахування на передачу енергії--
витрати на відрядження--
витрати на комунікацію--
комунальні витрати--
витрати на рекламу--
Витрати на сплату податків (за винятком податку на прибуток)--
Інші витрати60 85227 974
Разом інші операційні витрати2550306 133212 259
Загальна сума операційних витрат6 406 9535 853 032
ІV. РОЗРАХУНОК ПОКАЗНИКІВ ПРИБУТКОВОСТІ АКЦІЙ
Назва статтіКод рядкаЗа звітний періодЗа аналогічний період попереднього рокуПриміт-ка
1234
Середньорічна кількість простих акцій2600--
Скоригована середньорічна кількість простих акцій2605--
Чистий прибуток(збиток) на одну просту акцію2610--
Скоригований чистий прибуток(збиток) на одну просту акцію2615--
Дивіденди на одну просту акцію2650--
ЗВІТ ПРО РУХ ГРОШОВИХ КОШТІВ (ЗА ПРЯМИМ МЕТОДОМ)
ЗА 2020 РІК
Форма № 3
АктивКод рядкаЗа звітний періодЗа аналогічний період попереднього рокуПриміт-ки
12345
I. Рух коштів у результаті операційної діяльності
Надходження від:
Реалізації продукції (товарів, робіт, послуг)30008 141 6427 830 374
Повернення податків і зборів3005--
у тому числі податку на додану вартість3006--
Цільового фінансування3010--
Надходження авансів від покупців і замовників30153 3163 762
Надходження від повернення авансів3020338441
Надходження від відсотків за залишками коштів на поточних рахунках30258 09124 934
Надходження від боржників неустойки (штрафів, пені)3035616253
Разом надходження від інших доходів12 36129 390
Надходження від операційної оренди3040501470
Інші надходження30951778 843
Витрачання на оплату:
Товарів (робіт, послуг)3100(6 423 578)(5 724 254)
Праці3105(30 809)(29 033)
Відрахувань на соціальні заходи3110(7 670)(7 790)
Зобов’язань з податків і зборів, в т.ч.:3115(1 303 562)(1 308 888)
- з податку на прибуток3116(45 279)(106 415)
- з податку на додану вартість3117(1 244 776)(1 194 301)
- з інших податків і зборів3118(13 507)(8 172)
- разом оплата податків, крім податку на прибуток(1 258 283)(1 202 473)
Витрачання на оплату авансів3135(343 164)(366 051)
Витрачання на оплату повернення авансів3140(13 362)(18 362)
Витрачання на оплату цільових внесків3145--
Витрачання на оплату зобов’язань за страховими контрактами3150--
Витрачання фінансових установ на надання позик3155--
Разом інші виплати грошових коштів(1 622 479)(1 594 676)
Чисті грошові потоки від діяльності77 815521 114
Повернення податків на прибуток (сплата)(45 279)(106 415)
Інші витрачання3190(5 143)(2 854)
Чистий рух коштів від операційної діяльності319527 393411 845
II. Рух коштів у результаті інвестиційної діяльності
Надходження від реалізації:
необоротних активів320511 52710 614
Надходження від отриманих:
Відсотків3215--
Дивідендів3220--
Надходження від погашення позик3230--
Інші надходження3250--
Витрачання на придбання:
необоротних активів3260(11 666)(17 390)
Витрачання на надання позик3275--
Інші платежі3290--
Чистий рух коштів від інвестиційної діяльності3295(139)(6 776)
III. Рух коштів у результаті фінансової діяльності
Надходження від:
Власного капіталу3300--
Отримання позик3305--
Інші надходження334096-
Витрачання на:
Погашення позик3350--
Сплату дивідендів3355(92 869)(254 088)
Витрачання на сплату відсотків3360-
Інші платежі3390-(14 307)
Чистий рух коштів від фінансової діяльності3395(92 773)(268 395)
Чистий рух грошових коштів за звітний період3400(65 519)136 674
Вплив зміни валютних курсів на залишок коштів3410-(22)
Чисте збільшення (зменшення) грошових коштів та їх еквівалентів(65 519)136 652
Залишок коштів на початок року3405402 353265 70113
Залишок коштів на кінець року3415336 834402 35313
ЗВІТ ПРО ВЛАСНИЙ КАПІТАЛ ЗА 2020 РІК
Форма № 4
СтаттяКод рядкаЗареєстрований (пайовий) капіталКапітал у дооцінкахДодатковий капіталРезервний капіталНерозподілений прибуток (непокритий збиток)Неоплачений капіталВилучений капіталВсього
12345678910
Залишок на початок року40003 186--43 117424 202--470 505
Коригування:
Зміна облікової політики4005--------
Виправлення помилок4010--------
Інші зміни4090--------
Скоригований залишок на початок року40953 186--43 117424 202--470 505
Сукупний дохід за звітний період, в т.ч.:----188 570--188 570
Чистий прибуток (збиток) за звітний період4100----188 570--188 570
Інший сукупний дохід за звітний період4110--------
Дооцінка (уцінка) необоротних активів4111--------
Інший сукупний дохід4116--------
Розподіл прибутку:
Виплати власникам (дивіденди)4200----(346 307)--(346 307)
Спрямування прибутку до зареєстрованого капіталу4205--------
Відрахування до резервного капіталу4210--------
Внески учасників:-
Внески до капіталу4240--------
Погашення заборгованості з капіталу4245--------
Вилучення капіталу:--------
Викуп акцій (часток)4260--------
Перепродаж викуплених акцій (часток)4265--------
Анулювання викуплених акцій (часток)4270--------
Вилучення частки в капіталі4275--------
Інші зміни в капіталі4290--------
Разом змін в капіталі4295----(157 737)--(157 737)
Залишок на кінець періоду43003 186--43 117266 465--312 768
Примітки
ЗВІТ ПРО ВЛАСНИЙ КАПІТАЛ ЗА 2019 РІК
Форма № 4
СтаттяКод рядкаЗареєстрований (пайовий) капіталКапітал у дооцінкахДодатковий капіталРезервний капіталНерозподілений прибуток (непокритий збиток)Неоплачений капіталВилучений капіталВсього
12345678910
Залишок на початок року40003 186--43 117346 194--392 497
Коригування:
Зміна облікової політики4005--------
Виправлення помилок4010--------
Інші зміни4090--------
Скоригований залишок на початок року40953 186--43 117346 194--392 497
Сукупний дохід за звітний період, в т.ч.:----346 307--346 307
Чистий прибуток (збиток) за звітний період4100----346 307--346 307
Інший сукупний дохід за звітний період4110--------
Дооцінка (уцінка) необоротних активів4111--------
Інший сукупний дохід4116--------
Розподіл прибутку:
Виплати власникам (дивіденди)4200----(268 299)--(268 299)
Спрямування прибутку до зареєстрованого капіталу4205--------
Відрахування до резервного капіталу4210--------
Внески учасників:-
Внески до капіталу4240--------
Погашення заборгованості з капіталу4245--------
Вилучення капіталу:--------
Викуп акцій (часток)4260--------
Перепродаж викуплених акцій (часток)4265--------
Анулювання викуплених акцій (часток)4270--------
Вилучення частки в капіталі4275--------
Інші зміни в капіталі4290--------
Разом змін в капіталі4295----78 008--78 008
Залишок на кінець періоду43003 186--43 117424 202--470 505
Примітки
ПРИМІТКИ ДО ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ ЗА РІК,
ЩО ЗАКІНЧИВСЯ 31 ГРУДНЯ 2020 РОКУ
1. ВІДОМОСТІ ПРО КОМПАНІЮ
Назва суб'єкта господарювання, що звітуєПриватне Акціонерне Товариство «Рено Україна»
Ідентифікаційний код юридичної особи33552751
Міжнародний код ідентифікації юридичної особи
Походження суб'єкта господарюванняУкраїна
Правова форма суб'єкта господарюванняАкціонерне товариство
Країна реєстраціїУкраїна
Адреса зареєстрованого офісу суб'єкта господарюванняУкраїна, м. Київ, вул. Гайдара, 58/10
Основне місце ведення господарської діяльностіУкраїна, м. Київ, вул. Гайдара, 58/10
Назва материнського підприємства«Рено САС» (Франція), якій належать 100% акцій Компанії
Ідентифікаційний код материнського підприємства
Міжнародний код ідентифікації материнського підприємства
Назва фактичного материнського підприємства групи«Рено САС» (Франція)
Ідентифікаційний код фактичного материнського підприємства групи
Міжнародний код ідентифікації фактичного материнського підприємства групи
Приватне акціонерне товариство «Рено Україна» (далі – «Компанія») є офіційним імпортером автомобілів марки «Renault» в Україну. Основними видами діяльності Компанії є імпорт автомобілів (виробництва компаній Групи Рено) та запасних частин з подальшим перепродажем дилерам на українському ринку.

Компанію засновано 25 травня 2005 року.

Станом на 31 грудня 2020 та 31 грудня 2019 рр. та протягом років, що закінчилися вказаними датами, акції Компанії не котирувались на відкритому ринку.
Кількість працівників Компанії у звітному періоді:
31 грудня 2020 року31 грудня 2019 року
Кількість працівників станом на звітну дату7171
Середня кількість працівників за рік, що закінчився на звітну дату6666
2. ОПЕРАЦІЙНЕ СЕРЕДОВИЩЕ, ЕКОНОМІЧНІ УМОВИ ТА ПРИПУЩЕННЯ ПРО БЕЗПЕРЕРВНІСТЬ ДІЯЛЬНОСТІ
Зростання реального ВВП України скоротилося на рівні 1,3% і 11,4%у першому кварталі 2020 року та другому кварталі 2020 року, відповідно, (порівняно з 3,2% зростання у 2019 році та 3,4% у 2018 році) на фоні поширення Covid-19 та пов'язаних з цим економічних збоїв.

Хоча промислове виробництво скоротилося в2020 р., деяким секторам економіки вдалося зберегти стабільну або вищу динаміку. Незважаючи на зменшення в порівнянні з 2019 р. капітальних вкладень на 34,9% у 2020 р., стабільне зростання в попередні періоди на 15,5% у 2019, як очікується, швидко зміцнить перспективи України та забезпечить економічне відновлення після спалаху Covid-19.

Упродовж року інфляція переважно перебувала нижче цільового діапазону 5% ± 1 в. п. Низькі темпи зростання цін зумовлювалися негативним впливом пандемії коронавірусу та карантинних обмежень на економічну активність та споживання. Падіння світових цін на енергоносії, а також зниження попиту на непершочергові товари і послуги підтримували низький рівень інфляції.
Дана фінансова звітність складена на базі припущення щодо здатності Компанії продовжувати свою діяльність на безперервній основі, яка передбачає, що Компанія реалізує свої активи та виконає зобов’язання в ході звичайної господарської діяльності.
3. ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ ОБЛІКОВОЇ ПОЛІТИКИ
3.1. Заява про відповідність
Фінансова звітність Компанії на 31 грудня 2020 року та за рік, що закінчився вказаною датою, складена відповідно до Міжнародних стандартів фінансової звітності («МСФЗ»), затверджених Радою з Міжнародних стандартів бухгалтерського обліку («РМСБО») та відповідає вимогам Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» № 996-XIV щодо складання фінансової звітності.

Облікові політики, використані при складанні цієї фінансової звітності та описані у Примітці 4, базуються на вимогах МСФЗ, чинних станом на 31 грудня 2020 року.
Фінансова звітність була затверджена до випуску керівництвом Компанії 24 травня 2021 року.
3.2. Основа складання фінансової звітності
Фінансова звітність представлена в тисячах українських гривень («тис. грн.»), а всі суми округлені до цілих тисяч, крім випадків, де вказано інше.

Фінансова звітність складена на основі принципу історичної собівартості.
3.3. Функціональна валюта і валюта подання
Функціональна валюта Компанії:українська гривня
Валюта подання цієї фінансової звітності:українська гривня
3.4. Операції в іноземній валюті
Операції в іноземній валюті переводяться у функціональну валюту Компанії (гривню) за валютним курсом, встановленим Національним Банком України («НБУ») на дату здійснення операції. Монетарні активи та зобов’язання, виражені в іноземній валюті станом на звітну дату, переводяться у функціональну валюту по валютному курсу, встановленому НБУ на таку звітну дату. Курсові різниці визнаються у складі прибутку або збитку в тому періоді, в якому вони виникають.

Немонетарні активи та зобов’язання, деноміновані в іноземній валюті, переводяться у функціональну валюту Компанії за валютним курсом, встановленим НБУ на дату здійснення операції. Перерахунок за курсами на кінець року не застосовується до немонетарних статей, які оцінюються за первісною вартістю.

Курси обміну валют, використані для перерахунку залишків в іноземній валюті, представлено таким чином, на 31 грудня 2020 року, у гривнях:
- 28,2746 за 1,00 доллар США
- 34,7396 за 1,00 євро
- 3,7823 за 10,00 російських рублів
На 31 грудня 2019 року, відповідно:
- 23,6862 за 1,00 доллар США
- 26,4220 за 1,00 євро
- 3,8160 за 10,00 російських рублів
3.5. Основні засоби
Основні засоби відображаються за собівартістю за вирахуванням накопиченої амортизації та/або, за наявності, накопичених збитків від зменшення корисності. Така собівартість включає витрати, пов’язані з заміною частини основних засобів. При необхідності періодичної заміни істотних частин основних засобів Компанія припиняє визнавати замінену частину та визнає нову частину з власним строком корисного використання та амортизацією. Аналогічно, при проведенні основних технічних оглядів витрати на їх проведення визнаються у складі балансової вартості основних засобів як вартість заміни, якщо дотримано всіх необхідних критеріїв для такого визнання. Усі інші витрати на ремонт і технічне обслуговування визнаються у прибутках та збитках в момент їх понесення.

Вартість об’єктів основних засобів відноситься на витрати шляхом нарахування амортизації протягом строку корисного використання такого активу на прямолінійній основі. Для всіх об’єктів основних засобів, амортизація розраховується прямолінійним методом упродовж очікуваного строку корисного використання. Компанія класифікує об’єкти основних засобів за такими групами та строками корисного використання:
- ІТ-обладнання (машини та обладання): 2-5 років
- Транспортні засоби: 3 роки
- Інструменти, прилади, інвентар та меблі (пристосування та приладдя): 4 роки

Ліквідаційна вартість основного засобу – це попередньо оцінена сума, яку Компанія отримала б на поточний час від вибуття активу після вирахування всіх попередньо оцінених витрат на вибуття, якщо актив є застарілим та перебуває в стані, очікуваному по закінченні строку його корисної експлуатації.

Очікуваний строк корисного використання та ліквідаційна вартість аналізуються щорічно і, за необхідності, переглядаються.

Припинення визнання основних засобів та будь-якої раніше визнаної їхньої істотної частини відбувається при вибутті або у випадку, коли в майбутньому не очікується отримання економічної вигоди від використання або реалізації такого активу. Будь-які прибутки або збитки, які виникають у зв’язку з припиненням визнання активу (розраховані як різниця між чистими надходженнями від вибуття активу та його балансовою вартістю), включаються до звіту про фінансові результати (звіту про сукупний дохід) за рік, у якому об’єкт був знятий з обліку.
3.6. Нематеріальні активи
Нематеріальні активи, придбані окремо, під час первісного визнання оцінюються за собівартістю. Після первісного визнання нематеріальні активи відображаються за собівартістю за вирахуванням накопиченої амортизації або будь-яких накопичених збитків від зменшення корисності (у разі їх наявності).

Нематеріальні активи, створені всередині компанії, за вирахуванням капіталізованих витрат на розробку нематеріальних активів, не капіталізуються, й відповідні витрати відображаються у звіті про фінансові результати (звіті про сукупний дохід) у тому звітному періоді, у якому вони виникли.

Нематеріальні активи Компанії мають обмежений строк корисного використання. Амортизація нематеріальних активів нараховується прямолінійним методом протягом таких очікуваних строків корисного використання відповідних активів:
- Програмне забезпечення: 4-5 років
- Інші нематеріальні активи: 4-5 років

Нематеріальні активи з обмеженим строком корисного використання амортизуються протягом строку корисного використання та оцінюються на предмет наявності ознак можливого зменшення корисності. Строки й метод амортизації нематеріальних активів з обмеженим строком корисного використання аналізуються щонайменше наприкінці кожного фінансового року. Зміна очікуваних строків чи способу отримання прогнозованих економічних вигід, втілених в активах, відображається як зміна методу або періоду амортизації залежно від ситуації й обліковується як зміна облікової оцінки. Витрати на амортизацію нематеріальних активів з обмеженим строком корисного використання визнаються у звіті про фінансові результати (звіті про сукупний дохід) в категорії витрат відповідно до функцій активу.

Доходи або витрати від припинення визнання нематеріального активу оцінюються, як різниця між чистою виручкою від вибуття активу та балансовою вартістю активу, й визнаються у звіті про фінансові результати (звіті про сукупний дохід) в момент припинення визнання цього активу.
3.7. Фінансові інструменти
Первісне визнання та оцінка
Фінансові активи та фінансові зобов’язання визнаються у звіті про фінансовий стан у той момент, коли Компанія стає стороною в контрактних взаємовідносинах стосовно відповідного інструменту. Всі операції купівлі або продажу фінансових активів, які потребують поставки активів в строк, установлений законодавством, або у відповідності до правил, прийнятих на відповідному ринку (торгівля на стандартних умовах), визнаються на дату здійснення угоди, тобто на дату, коли Компанія приймає на себе зобов’язання купити чи продати актив.

Фінансові активи класифікуються при первісному визнанні на такі, що надалі оцінюються за амортизованою собівартістю, справедливою вартістю через інший сукупний дохід або за справедливою вартістю через прибуток або збиток. Класифікація фінансових активів при первісному визнанні залежить від: установлених договорами характеристик грошових потоків та бізнес-моделі з управління відповідними фінансовими активами. За винятком торгової дебіторської заборгованості, що не має значного компоненту фінансування, Компанія при первісному визнанні оцінює фінансовий актив за його справедливою вартістю плюс, для активів, що в подальшому оцінюються за амортизованою собівартістю або за справедливою вартістю через інший сукупний дохід, - витрати на операцію. Для того щоб фінансовий актив був класифікований та оцінений за амортизованою собівартістю або справедливою вартістю через інший сукупний дохід, він повинен генерувати у певні дати грошові потоки, котрі є виключно виплатами основної суми та процентів на непогашену частку основної суми заборгованості. Така оцінка називається тестом «грошових потоків» (SPPI-тестом) та здійснюється на рівні кожного інструменту. Фінансові активи, грошові потоки по яким не відповідають критерію «грошових потоків», класифікуються як оцінювані за справедливою вартістю через прибутки та збитки незалежно від бізнес-моделі. Фінансові активи, класифіковані як оцінювані за амортизованою собівартістю, утримуються в рамках бізнес-моделі, метою якої є утримання фінансових активів для отримання передбачених договором грошових потоків, в той час як фінансові активи, класифіковані як оцінювані за справедливою вартістю через інший сукупний дохід, утримуються в рамках бізнес-моделі, мета якої досягається як за рахунок передбачених договором грошових потоків, так і за рахунок продажу фінансових активів.

Фінансові зобов’язання при первісному визнанні класифікуються як фінансові зобов’язання, що оцінюються за справедливою вартістю через прибуток або збиток, кредити та позики отримані, кредиторська заборгованість, а також деривативи, які є інструментами ефективного хеджування. Компанія класифікує свої фінансові зобов’язання при їх первісному визнанні. Всі фінансові зобов’язання при первісному визнанні оцінюються за справедливою вартістю за мінусом, у випадку кредиторської заборгованості, кредитів та позик отриманих, прямих витрат на операцію.
Припинення визнання
Визнання фінансового активу (або, де застосовано, частини фінансового активу або частини групи однорідних фінансових активів) припиняється тоді й лише тоді, коли:
• спливає строк дії договірних прав на грошові потоки від такого фінансового активу; або
• Компанія передає договірні права на одержання грошових потоків від такого фінансового активу або бере на себе договірне зобов’язання щодо виплати третій стороні грошових потоків від фінансового активу в повному обсязі та без суттєвої затримки по «транзитній» угоді; та або (а) Компанія в основному передає всі ризики та вигоди від володіння фінансовим активом, або (б) Компанія в основному не передає й не зберігає за собою всіх ризиків та вигід від володіння фінансовим активом, але передала контроль над активом.

Якщо Компанія передала права на грошові потоки від фінансового активу або уклала транзитну угоду, вона оцінює чи зберегла вона, і в якій мірі, всі ризики та вигоди від володіння фінансовим активом. Якщо Компанія не передає та не залишає за собою всіх ризиків та вигід від володіння переданим активом, і зберігає за собою контроль над переданим активом, то Компанія продовжує визнавати переданий актив у обсязі своєї подальшої участі. В такому разі, Компанія також визнає відповідне зобов’язання. Переданий актив та відповідне зобов’язання оцінюються на основі, що відображає права та обов’язки, збережені Компанією. Якщо подальша участь Компанії набуває форми гарантії за переданим активом, то частка подальшої участі Компанії є меншою з наступних сум: (i) первісна балансова вартість активу та (ii) максимальна сума компенсації, яку Компанія може бути вимушена сплатити.

Компанія припиняє визнання фінансового зобов’язання (або частини фінансового зобов’язання) тоді, коли воно погашене (анульоване), тобто коли визначене в договорі зобов’язання виконане, скасоване або термін його дії закінчився.

Якщо існуюче фінансове зобов’язання замінюється іншим від того самого кредитора на значно змінених умовах, або умови існуючого зобов’язання в подальшому змінюються, відповідна заміна зобов’язання або зміна умов відображаються як припинення визнання первісного фінансового зобов’язання та визнання нового зобов’язання, а різниця у балансовій вартості зобов’язань визнається у звіті про фінансові результати (звіті про сукупний дохід).
Подальша оцінка фінансових активів
З метою подальшої оцінки фінансові активи поділяються на чотири категорії:
• фінансові активи, що оцінюються за амортизованою собівартістю (боргові інструменти);
• фінансові активи за справедливою вартістю через інший сукупний дохід з перекласифікацією накопиченого прибутку або збитку (боргові інструменти);
• фінансові активи за справедливою вартістю через інший сукупний дохід без перекласифікації накопиченого прибутку або збитку при припиненні визнання (інструменти капіталу);
• фінансові активи за справедливою вартістю через прибуток або збиток.

Компанія оцінює фінансові активи за амортизованою собівартістю, у разі дотримання наступних умов:
• актив утримується в рамках бізнес-моделі, метою якої є одержання договірних грошових потоків; і
• договірні умови активу дають право на отримання у певні дати грошових потоків, котрі є суто виплатами основної суми та процентів на непогашену частку основної суми заборгованості.

Фінансові активи, що обліковуються за амортизованою собівартістю після первісного визнання оцінюються за методом ефективного відсотка та перевіряються на предмет зменшення корисності. Прибутки або збитки від припинення визнання, модифікації або зменшення корисності визнаються у звіті про фінансові результати (звіті про сукупний дохід).

Станом на 31 грудня 2019 р. та 31 грудня 2020 р. фінансові активи Компанії складались із фінансових активів, що оцінюються за амортизованою собівартістю (боргові інструменти). Фінансові активи Компанії представлено переважно грошовими коштами та їх еквівалентами, торгівельною та дебіторською заборгованістю із внутрішніх розрахунків.
Подальша оцінка фінансових зобов'язань
Для цілей наступної оцінки фінансові зобов’язання класифікуються на наступні дві категорії:
• фінансові зобов’язання, які оцінюються за справедливою вартістю через прибуток або збиток;
• фінансові зобов’язання, які оцінюються за амортизованою вартістю.

Фінансові зобов’язання, які оцінюються за амортизованою вартістю:
Дана категорія є найбільш значущою для Компанії. Після первісного визнання торгова та кредиторська заборгованість із внутрішніх розрахунків оцінюється за амортизованою вартістю з використанням методу ефективного відсотка. Прибутки та збитки за такими фінансовими зобов’язаннями визнаються в прибутку чи збитку при припиненні їх визнання, а також у міру нарахування амортизації з використанням методу ефективного відсотка.

Амортизована вартість розраховується з урахуванням дисконтів або премій при придбанні, а також комісійних або витрат, які є невід’ємною частиною ефективної ставки відсотка. Амортизація за ефективною ставкою відсотку включається до складу фінансових витрат.

Станом на 31 грудня 2019 р. та 31 грудня 2020 р. фінансові зобов’язання Компанії включають, в основному, торгову та кредиторську заборгованість із внутрішніх розрахунків.
Зменшення корисності фінансових активів
Компанія визнає резерв під очікувані кредитні збитки для всіх боргових інструментів. Очікувані кредитні збитки – це різниця між усіма договірними грошовими потоками та грошовими потоками, які Компанія очікує одержати, дисконтована за первісною ефективною ставкою відсотка. При розрахунку резерву враховуються грошові потоки від реалізації утримуваної застави або іншого засобу покращення кредитної якості фінансового інструменту, що є невід’ємною частиною умов договору.

Загалом очікувані кредитні збитки визнаються у дві стадії. Якщо станом на звітну дату кредитний ризик за фінансовим інструментом не зазнав значного зростання з моменту первісного визнання, то Компанія оцінює резерв під збитки за таким фінансовим інструментом у розмірі, що дорівнює 12-місячним очікуваним кредитним збиткам. Якщо кредитний ризик за фінансовим інструментом зазнав значного зростання з моменту первісного визнання, то Компанія використовує зміну ризику настання дефолту (невиконання зобов’язань) протягом очікуваного строку утримання фінансового інструмента незалежно від строків настання дефолту (очікувані кредитні збитки на весь строк).

Компанія вважає, що за фінансовим активом стався дефолт, якщо передбачені договором платежі прострочені більш ніж на 90 днів. Однак в певних випадках Компанія також може прийти до висновку, що за фінансовим активом стався дефолт, якщо внутрішня або зовнішня інформація вказує на те, що малоймовірно, що Компанія отримає, без урахування механізмів підвищення кредитної якості, утримуваних Компанією, всю суму залишкових виплат, передбачених договором. Фінансовий актив списується, якщо у Компанії немає обґрунтованих очікувань щодо відшкодування передбачених договором грошових потоків.
Торгівельна дебіторська заборгованість
При первісному визнанні Компанія оцінює торговельну дебіторську заборгованість за ціною операції (згідно з визначенням, наведеним у МСФЗ 15), якщо торговельна дебіторська заборгованість не містить значного компоненту фінансування, або якщо щодо неї Компанія застосувала практичний прийом згідно з МСФЗ 15 «Дохід від договорів з клієнтами».

Для торговельної дебіторської заборгованості, грошових коштів та їх еквівалентів та договірних активів, Компанія застосовує спрощений підхід до оцінки резерву очікуваних кредитних збитків. Відповідно до цього підходу, Компанія не відслідковує зміну в кредитних ризиках, натомість Компанія визнає очікувані кредитні збитки за весь строк існування фінансового активу на кожну звітну дату. Компанія використовує матрицю забезпечення, що враховує історичний досвід кредитних збитків Компанії, скоригований на прогнозну інформацію відносно дебіторів та загальних економічних умов. Якщо платежі за договором прострочено менше, ніж на 30 днів, – Компанія визнає резерв у сумі 12-місячних очікуваних кредитних збитків. Якщо платежі за договором прострочено більше, ніж на 30 днів, – резерв визнається в сумі очікуваних кредитних збитків за весь термін корисного використання активу.
Взаємозалік фінансових інструментів
Взаємозалік фінансових активів та фінансових зобов’язань проводиться, та відповідна чиста сума відображається у фінансовій звітності, якщо і тільки якщо:
• існує юридичне право на взаємозалік заборгованостей; та
• Компанія має намір погасити заборгованість на нетто-основі, або отримати актив та погасити відповідне зобов’язання одночасно.
Справедлива вартість фінансових інструментів
Під час оцінки справедливої вартості фінансових інструментів Компанія використовує різноманітні методи та робить припущення на основі ринкових умов, що існують на звітну дату. Ринкові котирування або котирування дилерів для специфічних або подібних інструментів або дисконтована вартість майбутніх грошових потоків використовуються для фінансових активів. Номінальна вартість фінансових активів та зобов’язань зі строком погашення до одного року, за вирахуванням коригувань, вважається їх справедливою вартістю.

Ієрархія справедливої вартості передбачає три рівні вхідних даних:
• Рівень 1: ринкові котирування (без коригувань) ідентичних активів або зобов’язань на активних ринках.
• Рівень 2: моделі оцінки, для яких всі вхідні дані, які мають суттєвий вплив на визначену справедливу вартість, відносяться до найбільш низького рівня ієрархії та базуються прямо або опосередковано на ринкових даних.
• Рівень 3: моделі оцінки, які використовують вхідні дані, які мають суттєвий вплив на визначення справедливої вартості, відносяться до найбільш низького рівня ієрархії та відсутні у відкритому доступі.

Компанія використовує методики оцінки, які відповідають наявним обставинам і для яких існують достатні дані для оцінки справедливої вартості, максимально використовуючи відповідні вхідні дані, які піддаються спостереженню, та мінімізуючи використання вхідних даних, які не підпадають спостереженню.

Станом на 31 грудня 2020 та 31 грудня 2019 рр. справедлива вартість грошових коштів та їх еквівалентів, дебіторської та кредиторської заборгованості суттєво не відрізнялась від їх балансової вартості.
3.8. Запаси
Товарно-матеріальні запаси включають імпортовані автомобілі та запасні частини призначені для продажу, а також інші матеріали.

Запаси оцінюються за найменшою з двох величин: собівартістю або чистою вартістю реалізації.

Чиста вартість реалізації являє собою прогнозовану ціну реалізації в ході звичайної господарської діяльності за вирахуванням будь-яких очікуваних майбутніх витрат, пов’язаних з доведенням продукції до готовності та її реалізацією.

Вибуття запасних частин та інших матеріалів Компанія оцінює за методом ФІФО – одиниці запасів, які були придбані або вироблені першими, продаються першими, а одиниці, які залишаються в запасах на кінець періоду, є такими, що були придбані або вироблені останніми.

Компанія оцінює продаж товарів (автомобілів) за методом ідентифікованої собівартості, відповідно до якого конкретні витрати ототожнюються з ідентифікованими одиницями запасів.
3.9. Грошові кошти та їхні еквіваленти
Грошові кошти та їх еквіваленти у фінансовій звітності включають в себе: грошові кошти на поточних рахунках в банках, грошові кошти в касі та короткострокові депозити зі строком погашення до трьох місяців.

Для цілей складання звіту про рух грошових коштів, грошові кошти та їх еквіваленти не включають банківські овердрафти.

Грошові кошти та їхні еквіваленти на дату їхнього отримання оцінюють за справедливою вартістю. Вона зазвичай відповідає їхній номінальній вартості. Надалі їх оцінюють за амортизованою собівартістю за вирахуванням збитків від знецінення.
3.10. Податок на додану вартість
Зобов’язання з ПДВ під час продажу товарів та послуг Компанія визнає у момент отримання товарів або послуг клієнтом або в момент надходження платежу від клієнта, залежно від того, яка подія відбулася раніше.

Вхідний ПДВ обліковується таким чином: право на кредит із вхідного ПДВ під час придбання виникає у момент отримання податкової накладної, зареєстрованої у Єдиному реєстрі податкових накладних, яка видається в момент надходження оплати постачальнику або в момент отримання товарів або послуг, залежно від того, яка подія відбувається раніше.
3.11. Податок на прибуток
Поточний податок
Компанія є платником податку на прибуток на загальних підставах.

Сума поточного податку до сплати Компанія обчислює від прибутку до оподаткування, визначеного відповідно до податкового законодавства України із застосуванням податкової ставки, що діє на звітну дату, а також включає коригування податкових зобов’язань за минулі роки.

У цій фінансовій звітності податки нараховано відповідно до вимог законодавства, чинного або яке фактично набрало чинності станом на звітну дату. Витрати з податку на прибуток включають поточні податки та відстрочене оподаткування та відображаються у складі прибутку чи збитку, якщо тільки вони не стосуються операцій відображених у цьому самому або іншому періоді в іншому сукупному доході або безпосередньо у складі капіталу.
Відстрочений податок
Відстрочений податок на прибуток нараховується за методом зобов’язань станом на звітну дату за всіма тимчасовими різницями між податковою базою активів і зобов’язань та їх балансовою вартістю, відображеною для цілей фінансової звітності. Величина відстроченого податку визначається з урахуванням очікуваного способу реалізації активів або сплати зобов’язань із застосуванням діючих або оголошених на звітну дату податкових ставок.

На кожну звітну дату Компанія переглядає балансову вартість відстрочених податкових активів і зменшує їх балансову вартість, якщо більше не існує ймовірності одержання достатнього оподатковуваного прибутку, що дозволив би реалізувати частину або всю суму такого відстроченого податкового активу. Не визнані раніше відстрочені податкові активи переоцінюються Компанією на кожну звітну дату й визнаються тоді, коли існує ймовірність одержання в майбутньому оподатковуваного прибутку, що дає можливість реалізувати відстрочений податковий актив.

Компанія проводить взаємозалік відстрочених податкових активів і відстрочених податкових зобов’язань тільки в тому разі, якщо існує юридично закріплене право заліку поточних податкових активів в рахунок поточних податкових зобов’язань; та відстрочені податкові активи та відстрочені податкові зобов’язання відносяться до податку на прибуток, що нараховується до сплати/відшкодування одним податковим органом.
3.12. Забезпечення
Забезпечення визнаються, якщо: Компанія має існуюче зобов’язання (юридичне чи конструктивне) внаслідок минулої події; та ймовірно, що вибуття ресурсів, які втілюють у собі економічні вигоди, буде необхідним для виконання зобов’язання; та можна достовірно оцінити суму зобов’язання. Якщо Компанія планує одержати відшкодування деякої частини або всіх забезпечень, наприклад, за договором страхування, відшкодування визнається як окремий актив, але тільки в тому випадку, коли отримання відшкодування не підлягає сумніву. Витрати, що відносяться до забезпечень, відображаються в звіті про фінансові результати (звіті про сукупний дохід) за вирахуванням відшкодування. Якщо вплив вартості грошей у часі є суттєвим, забезпечення дисконтуються за поточною ставкою до оподаткування, яка відображає, коли це може бути застосовано, ризики, характерні для конкретного забезпечення. Якщо застосовується дисконтування, то збільшення забезпечення з плином часу визнається як витрати по фінансуванню.

Гарантійні забезпечення

Компанія надає гарантії на проведення ремонту щодо усунення дефектів, які існували на момент продажу. Резерв по стандартній гарантії створюється на суму очікуваних гарантійних ремонтів для всіх автомобілів, які були продані за останні 3 роки. Компанія також визнає резерв на суму очікуваних гарантійних ремонтів для автомобілів за розширеною гарантією, яка діє строком на 4 або 5 років. Припущення, які використовувались для розрахунку резерву по гарантіям, базувались на теперішньому та попередніх періодах продажів автомобілів на гарантійному обслуговуванні, минулому досвіді рівня витрат за такими гарантіями. Оцінка витрат, пов’язаних з гарантіями, переглядається щорічно.
3.13. Умовні зобов’язання та активи
Умовні активи і зобов’язання не визнаються у фінансовій звітності Компанії. Вони розкриваються у примітках до фінансової звітності, крім тих випадків, коли ймовірність одержання/вибуття ресурсів, які втілюють у собі економічні вигоди, є незначною.
3.14. Оренда
Визначення того, чи є договір орендною угодою або містить положення про оренду, залежить від сутності операції, а не форми договору, і передбачає оцінку того, чи потребує виконання відповідного договору використання окремого активу або активів, а також передачі прав на використання активу. У момент укладення договору Компанія оцінює, чи є угода орендою або чи містить вона ознаки оренди. Іншими словами, Компанія визначає, чи передає договір право контролювати використання ідентифікованого активу протягом певного періоду часу в обмін на відшкодування.

Компанія не визнає активу у формі права користування та зобов’язання з оренди у випадку:
* короткострокової оренди;
* оренди, у якій базовий актив має низьку вартість.

Короткостроковою орендою Компанія визнає договори, строк оренди за якими не перевищує 12 місяців. До обліку таких договорів Компанія не застосовує вимоги МСФЗ 16.

Базовим активом з низькою вартістю Компанія вважає об’єкт оренди, вартість якого не перевищує 20 000 грн. Компанія визнає платежі за такими договорами як витрати у прибутку або збитку на прямолінійній основі.

Компанія як орендар

На дату початку оренди Компанія визнає актив з права користування та орендне зобов’язання.

Актив з права користування

Компанія визнає активи з права користування з дати початку оренди (тобто з дати, коли цей актив став доступним до використання). Активи з права користування оцінюються за первісною вартістю, за вирахуванням накопиченої амортизації та накопичених збитків від знецінення, з коригуванням на переоцінку зобов’язань з оренди. Первісна вартість активів з права користування включає величину визнаних зобов’язань по оренді, понесені початкові прямі витрати і орендні платежі, вироблені на дату початку оренди або до такої дати, за вирахуванням отриманих стимулюючих платежів по оренді. Первісна вартість активу з права користування також включає оцінку витрат, які будуть понесені орендарем при демонтажі і поверненні базового активу, відновленні ділянки, на якій він розташований, або відновленні базового активу до стану, який вимагається згідно з умовами оренди, за винятком випадків, коли такі витрати понесені для виробництва запасів. Обов’язок орендаря щодо таких витрат виникає або на дату початку оренди, або внаслідок використання базового активу протягом певного періоду.

Активи у формі права користування амортизуються лінійним методом протягом коротшого з наступних періодів: строк оренди або очікуваний строк корисного використання активів. Компанія визначила наступні строки корисного використання для активів з права користування:
• актив з права користування офісне приміщення − від 3 до 10 років;
• актив з права користування інше нерухоме майно − від 3 до 10 років.

Якщо в кінці терміну оренди право власності на орендований актив переходить до Компанії або якщо первісна вартість активу відображає виконання опціону на його покупку, актив амортизується, протягом очікуваного строку корисного використання. Активи з права користування також підлягають перевірці на предмет знецінення.

Зобов’язання з оренди

На дату початку дії оренди, Компанія визнає зобов’язання з оренди в сумі теперішньої вартості майбутніх платежів з оренди протягом строку оренди. Орендні платежі включають фіксовані платежі (в тому числі по суті фіксовані платежі) за вирахуванням будь-яких стимулюючих платежів по оренді до отримання та змінні орендні платежі, які залежать від індексу або ставки, і суми, які, як очікується, будуть сплачені за гарантіями ліквідаційної вартості. Орендні платежі також включають ціну виконання опціону на покупку, якщо є достатня впевненість в тому, що Компанія виконає цей опціон, і виплати штрафів за припинення оренди, якщо термін оренди відображає потенційне виконання Компанією опціону на припинення оренди. Змінні орендні платежі, що не залежать від індексу або ставки, визнаються як витрати (крім випадків, коли вони понесені для виробництва запасів) в тому періоді, в якому настає подія або умова, що призводить до здійснення таких платежів.

При розрахунку теперішньої вартості майбутніх платежів з оренди, Компанія використовує середньозважену ставку додаткових запозичень дійсну на дату початку дії оренди, якщо в договорі оренди чітко не зазначена відсоткова ставка. Після первісного визнання, сума зобов’язань з оренди збільшується на суму амортизації відсотка та зменшується на суму орендних платежів. Крім того, Компанія проводить переоцінку балансової вартості зобов’язань з оренди в разі модифікації, зміни терміну оренди, зміни орендних платежів (наприклад, зміна майбутніх виплат, обумовлених зміною індексу або ставки, що використовуються для визначення таких платежів) або зміни оцінки опціону на покупку базового активу.
3.15. Акціонерний капітал
Прості акції класифіковані як капітал. Додаткові витрати, безпосередньо пов’язані з емісією нових акцій, відображаються у складі капіталу як зменшення суми надходжень за вирахуванням податків.
3.16. Дивіденди
Дивіденди визнаються у зобов’язаннях і вираховуються з капіталу в тому періоді, в якому вони оголошені. Інформація про будь-які дивіденди, оголошені після закінчення звітного періоду, але до ухвалення фінансової звітності до випуску, розкривається у примітці «Події після звітної дати». Згідно із українським законодавством базою для розподілу є нерозподілений прибуток.
3.17. Дохід від договорів з клієнтами
Дохід від договорів з клієнтами визнається в момент, коли Компанія задовольняє зобов’язання щодо виконання, передаючи обіцяний товар або послугу (тобто актив) клієнтові. Актив передається, коли (або у міру того, як) клієнт отримує контроль над таким активом. Дохід від договорів з клієнтами визнається у сумі, що відображає компенсацію, на яку Компанія очікує мати право в обмін на готову продукцію або товари, надані клієнтам. Компанія визначає, чи існують в договорі інші обіцянки, які представляють собою окремі зобов’язання до виконання, на які необхідно розподілити частину ціни договору. При визначенні ціни Компанія бере до уваги вплив змінної компенсації, наявність істотного компонента фінансування, а також негрошову компенсацію та компенсацію, яка має бути сплачена клієнтові (при їх наявності).

Змінна компенсація
Якщо компенсація за договором включає в себе змінну компенсацію, Компанія оцінює суму компенсації, право на яку вона отримає в обмін на передачу товарів або послуг покупцеві. Змінна компенсація оцінюється в момент укладення договору, і щодо її оцінки застосовується обмеження до тих пір, поки не буде найвищою мірою ймовірно, що коли невизначеність, пов’язана зі змінною компенсацією, буде в основному вирішена, та значного відновлення суми визнаного кумулятивного доходу від звичайної діяльності не відбудеться. Деякі договори продажу товарів надають покупцям право на повернення товарів протягом обумовленого періоду. Деяким дилерам Компанія також надає ретроспективні знижки за обсяг, якщо обсяг придбаних протягом періоду товарів перевищить граничне значення, встановлене в договорі. Права на повернення і знижки за обсяг призводять до виникнення змінного відшкодування.

Право на повернення
Договори із покупцями передбачають надання покупцям права на повернення товару. Для оцінки змінної компенсації Компанія використовує метод найімовірнішої суми компенсації. Компанія застосовує вимоги щодо обмеження оцінки для цілей визначення суми змінної компенсації, яку можна включити в ціну договору і визнати в якості доходу. Що стосується товарів, які, як очікується, будуть повернуті, визнається зобов’язання щодо відшкодування (тобто сума, яка не включається в ціну договору). Також визнається актив з права на повернення товарів покупцем (і проводиться відповідне коригування собівартості реалізованих товарів).

Знижки за обсяг та інші види знижок, які містять змінну компенсацію
Компанія застосовує метод найімовірнішої суми для оцінки змінної компенсації за договором. Потім Компанія застосовує вимоги щодо обмеження оцінки змінної компенсації для цілей визначення суми змінної компенсації, яку можна включити в ціну договору і визнати в якості доходу. Відносно очікуваних майбутніх знижок визнається зобов’язання з відшкодування (тобто сума, яка не включається в ціну договору).

Гарантійні зобов’язання
Компанія зазвичай надає стандартні гарантії на проведення ремонту по усуненню дефектів проданих товарів, які існували на момент продажу. Такі гарантії типу «гарантія-відповідність», які гарантують покупцю, що автомобіль відповідає заявленим якісним характеристикам, враховуються як гарантійні забезпечення. Облікова політика щодо гарантійних забезпечень розглядається в розділі 3.12. Компанія також надає розширені гарантії, що передбачають технічне обслуговування автомобілів протягом певного періоду часу. Такі гарантії типу «гарантія-послуга» продаються або окремо, або в пакеті з продажем товарів.

Продаж автомобілів
Якщо договір на продаж автомобілів містить одне зобов’язання до виконання, то Компанія визнає дохід від продажу автомобілів в момент часу, коли контроль над автомобілем передано покупцю, зазвичай після відвантаження товарів або доставки покупцеві, залежно від умов договорів. Дохід оцінюється за справедливою вартістю отриманої компенсації, або компенсації, яка має бути отримана з урахуванням суми будь-якої торгівельної знижки чи знижки з обсягу, що надаються Компанією. Якщо договір містить кілька зобов’язань до виконання, Компанія розподіляє ціну операції на кожне зобов’язання до виконання пропорційно ціні відокремленого продажу відповідного товару чи послуги.

Надання послуг
Дохід від надання послуг визнається у тому звітному періоді, в якому такі послуги надано, і оцінюється за справедливою вартістю отриманої компенсації, або компенсації, яка має бути отримана з урахуванням суми будь-якої торгівельної знижки чи знижки з обсягу, що надаються Компанією. Дохід від надання послуг визнається виходячи зі ступеня завершеності конкретної операції, що оцінюється пропорційно частці фактично наданих послуг у загальному обсязі послуг, які повинні бути надані за договором.

Залишки по договору

Договірний актив
Договірний актив – це право суб’єкта господарювання на компенсацію за товари та послуги, надані клієнту. Якщо Компанія здійснює передачу готової продукції та товарів клієнту до того, як клієнт сплатить компенсацію або до того, як настане дата сплати такої компенсації, Компанія відображає договір в обліку як договірний актив, за винятком будь-яких сум, відображених як дебіторська заборгованість. Договірні активи підлягають оцінці на предмет знецінення. Компанія визнає договірний актив під час надання послуг до моменту узгодження обсягу та вартості послуг.

Дебіторська заборгованість
Дебіторська заборгованість – це право Компанії на компенсацію, яке є безумовним (тобто щоб настала дата сплати такої компенсації, необхідний лише плин часу).

Договірне зобов’язання
Договірне зобов’язання – це зобов’язання Компанії передати товари або послуги клієнту, за які Компанія отримала компенсацію (або настав час сплати такої суми) від клієнта. Контрактні зобов’язання визнаються у складі доходів, коли Компанія виконує відповідне зобов’язання за договором (тобто передає контроль над відповідними товарами або послугами покупцеві).

Активи щодо права на повернення товарів покупцем
Актив щодо права на повернення товарів покупцем визнається щодо права на отримання товарів, які, як очікується, будуть повернуті покупцями. Даний актив спочатку оцінюється на основі колишньої балансової вартості товару за вирахуванням будь-яких очікуваних витрат, пов’язаних з отриманням такого товару, і потенційного зменшення його вартості. Компанія коригує оцінку активу в результаті зміни очікуваного рівня повернення товарів, а також будь-якого додаткового зменшення вартості товарів, що повертаються.

Зобов’язання щодо відшкодування
Зобов’язання щодо відшкодування визнається в зв’язку з обов’язком повернути все або частину відшкодування, отриманого (або підлягає отриманню) від покупця. Зобов’язання Компанії щодо відшкодування обумовлені правом покупців на повернення товарів і знижками за обсяг. Дане зобов’язання оцінюється в сумі, яку Компанія, як очікується, зрештою повинна буде повернути покупцеві. Компанія коригує оцінку зобов’язання щодо відшкодування (і відповідну зміну ціни договору) в кінці кожного звітного періоду.
3.18. Фінансові доходи
До фінансових доходів відносяться процентні доходи, нараховані на залишки грошових коштів на депозитних, розрахункових та інших рахунках, відкритих у банківських установах, а також процентні доходи при дисконтуванні фінансових зобов’язань/активів.

Процентні доходи

Доходи визнаються при нарахуванні процентів з використанням номінальних процентних ставок, що приблизно дорівнюють ринковим ставкам. Процентні доходи відображаються у складі фінансових доходів звіту про фінансовий стан (звіту про сукупний дохід).
3.19. Витрати
Витрати визнаються витратами періоду одночасно із визнанням доходу, для отримання якого їх здійснено. Витрати, які неможливо прямо пов’язати із доходами певного періоду, відображаються у складі витрат того звітного періоду, в якому їх здійснено.
3.20. Зменшення корисності нефінансових активів
На кінець кожного звітного періоду Компанія встановлює наявність ознак зменшення корисності нефінансових активів. Якщо такі ознаки існують, або якщо необхідно виконати щорічне тестування активу на предмет зменшення корисності, Компанія здійснює оцінку відшкодовуваної вартості активу. Відшкодовувана вартість активу − це найбільша з таких величин: справедливої вартості активу або одиниці, що генерує грошові потоки, за вирахуванням витрат на продаж, і цінності від використання активу. Відшкодовувана вартість визначається для окремого активу, крім випадків, коли актив не генерує надходження коштів, які здебільшого є незалежними від надходжень генерованих іншими активами Компанії. Якщо балансова вартість активу перевищує його відшкодовувану вартість, актив вважається таким, корисність якого зменшилась, і списується до відшкодовуваної вартості. При оцінці цінності від використання майбутні грошові потоки дисконтуються за ставкою дисконтування до оподаткування, яка відображає поточну ринкову оцінку тимчасової вартості грошей і ризики, властиві активу. При визначенні справедливої вартості за вирахуванням витрат на продаж використовується відповідна модель оцінки. Такі розрахунки підтверджуються оціночними коефіцієнтами, котируваннями акцій для компаній, чиї акції вільно обертаються на відкритому ринку цінних паперів, чи іншими наявними показниками справедливої вартості.

Розрахунок зменшення корисності Компанії ґрунтується на детальних кошторисах та прогнозних розрахунках, які складаються для підрозділу Компанії, що генерує грошові потоки на рівні Компанії. Кошториси та прогнозні розрахунки, як правило, охоплюють період у п’ять років. Для більш тривалих періодів розраховується довгостроковий темп зростання, який застосовується для прогнозування майбутніх грошових потоків після п’ятого року.

Збитки від зменшення корисності, включаючи збитки від зменшення корисності запасів, визнаються у звіті про сукупний дохід у складі тих категорій витрат, які відповідають функції активу, корисність якого зменшилася.
На кінець кожного звітного періоду для усіх активів визначається, чи є ознаки того, що раніше визнані збитки від зменшення корисності активу більше не існують або зменшилися. При наявності таких ознак Компанія розраховує суму очікуваного відшкодування активу або одиниці, що генерує грошові потоки. Раніше визнані збитки від зменшення корисності сторнуються тільки в тому випадку, якщо мала місце зміна у припущеннях, які використовувалися для визначення відшкодовуваної вартості активу з часу останнього визнання збитку від зменшення корисності. Сторнування обмежене таким чином, що балансова вартість активу не перевищує суми його очікуваного відшкодування, а також не може перевищувати балансової вартості, за вирахуванням амортизації, за якою цей актив визнавався б у випадку, якщо в попередні роки не був би визнаний збиток від зменшення корисності. Таке сторнування визнається у звіті про фінансові результати (звіті про сукупний дохід).
3.21. Виплати працівникам
Компанія сплачує передбачений законодавством єдиний соціальний внесок до Пенсійного фонду України (ПФУ) на користь своїх працівників. Внески розраховуються як процент від поточної валової суми заробітної плати та відносяться на витрати у міру їх нарахування. Витрати на заробітну плату, єдиний соціальний внесок до ПФУ, оплачувані річні відпустки, лікарняні та премії нараховуються в тому році, в якому відповідні послуги надавались працівниками Компанії.
4. ІСТОТНІ ОБЛІКОВІ ОЦІНКИ ТА СУДЖЕННЯ
Застосування облікової політики Компанії вимагає від керівництва використання професійних суджень, оцінок та припущень стосовно балансової вартості активів та зобов’язань, інформація про які не є такою очевидною у інших джерелах. Оцінки та пов’язані з ними припущення базуються на історичному досвіді та інших факторах, які, на думку керівництва, вважаються доцільними у цих обставинах.
Оцінки та відповідні припущення переглядаються на постійній основі. Результати переглядів облікових оцінок визнаються у тому періоді, в якому здійснюється такий перегляд, якщо результат перегляду впливає лише на цей період або у періоді перегляду та майбутніх періодах, якщо результат перегляду впливає на поточний та майбутній періоди.

Визнання доходу − оцінка змінного відшкодування в разі повернення товарів і знижок за обсяг

Очікувані знижки за обсяг, що надаються Компанією, аналізуються по кожному окремому покупцю. Визначення того, чи є ймовірним надання покупцеві знижки за обсяг, буде залежати від обсягу покупок за поточний період. Компанія застосувала метод найімовірнішої суми для оцінки змінного відшкодування очікуваних знижок за обсяг. Для визначення очікуваного відсотка знижок і очікуваної суми змінної компенсації Компанія використовує дані поточного року щодо покупок і надання покупцям знижок. Будь-які значні зміни, що виникають на практиці, в порівнянні з історичними даними про покупки і надання покупцям знижок будуть впливати на очікуваний відсоток знижок, розрахований Компанією. Компанія повторно аналізує оцінку очікуваних повернень і знижок за обсяг щоквартально і відповідним чином коригує зобов’язання щодо повернення коштів. Попередні оцінки очікуваних повернень товарів і знижок за обсяг чутливі до змін в обставинах, і минулий досвід Компанії щодо повернень і надання знижок може не бути показовим для фактичних повернень товарів покупцями і надання знижок в майбутньому.

Гарантійні забезпечення

Компанія надає гарантії на проведення ремонту щодо усунення дефектів, які існували на момент продажу. Припущення, які використовуються для розрахунку резерву по гарантіям, базуються на теперішньому та попередніх періодах продажу автомобілів на гарантійному обслуговуванні, минулому досвіді рівня витрат за такими гарантіями. Оцінка витрат, пов'язаних з гарантіями, переглядається щорічно.
5. НОВІ СТАНДАРТИ
Наступні змінені стандарти набули чинності з 1 січня 2020 року, але не мали суттєвого впливу на Компанію:
* Зміни Концептуальної основи фінансової звітності (опубліковані 29 березня 2018 року і вступають у силу для річних періодів, які починаються з 1 січня 2020 року або після цієї дати).
* Визначення бізнесу – зміни МСФЗ 3 (опубліковані 22 жовтня 2018 року і вступають у силу для угод придбання з початку річного звітного періоду, який починається з 1 січня 2020 року або після цієї дати).
* Визначення суттєвості – зміни МСБО 1 та МСБО 8 (опубліковані 31 жовтня 2018 року і вступають у силу для річних періодів, які починаються з 1 січня 2020 року або після цієї дати).
* Реформа базової процентної ставки – зміни МСФЗ 9, МСБО 39 та МСФЗ 7 (опубліковані 26 вересня 2019 року і вступають у силу для річних періодів, які починаються з 1 січня 2020 року або після цієї дати).

Стандарти, інтерпретації та поправки, які були прийняті, але не набули чинності для фінансових звітів, складених станом на 31 грудня 2020 року та за період, що закінчився цією датою, та, як очікується, не будуть мати суттєвого впливу на фінансову звітність Компанії у майбутньому :
* МСБО 17 Страхові контракти - річні періоди, що починаються з 1 січня 2023 року або пізніше;
* МСФО 1 Представлення фінансової звітності (класифікація поточних і непоточних зобов’язань) - застосовується для річних звітних періодів, що починаються з або після 1 січня 2022 року;
* МСБО 3 Об’єднання бізнесу - Застосовується для річних звітних періодів, що починаються з або після 1 січня 2022 року;
* МСБО 16 Основні засоби - застосовується для річних звітних періодів, що починаються з або після 1 січня 2022 року;
* Щорічні вдосконалення до МСБО 2018-2020 - застосовується для річних звітних періодів, що починаються з або після 1 січня 2022 року.
6. ОСНОВНІ ЗАСОБИ
Інформацію про рух основних засобів за 2020 та 2019 рр. наведено у таблиці.
Рух основних засобів за 2020 рікМашини та обладнан- няПристосування та приладдяТранспортні засобиВсього основних засобів
Первісна вартість
На 01.01.20205 9511 92629 52737 404
Введення в експлуатацію560-11 07611 636
Вибуття(19)-(13 684)(13 703)
Разом змін541-(2 608)(2 067)
На 31.12.20206 4921 92626 91935 337
Накопичена амортизація
На 01.01.2020(3 835)(1 011)(8 416)(13 262)
Амортизація(1 084)(226)(8 060)(9 370)
Вибуття10-5 6785 688
Разом змін(1 074)(226)(2 382)(3 682)
На 31.12.2020(4 909)(1 237)(10 798)(16 944)
Залишкова вартість
На 01.01.20202 11691521 11124 142
Введення в експлуатацію560-11 07611 636
Амортизація(1 084)(226)(8 060)(9 370)
Вибуття(9)-(8 006)(8 015)
Разом змін(533)(226)(4 990)(5 749)
На 31.12.20201 58368916 12118 393
Рух основних засобів за 2019 рікМашини та обладнан- няПристосування та приладдяТранспортні засобиВсього основних засобів
Первісна вартість
На 01.01.20195 5021 58929 76836 859
Введення в експлуатацію45533713 53114 323
Вибуття(6)-(13 772)(13 778)
Разом змін449337(241)545
На 31.12.20195 9511 92629 52737 404
Накопичена амортизація
На 01.01.2019(2 825)(815)(6 705)(10 345)
Амортизація(1 016)(196)(7 213)(8 425)
Вибуття6-5 5025 508
Разом змін(1 010)(196)(1 711)(2 917)
На 31.12.2019(3 835)(1 011)(8 416)(13 262)
Залишкова вартість
На 01.01.20192 67777423 06326 514
Введення в експлуатацію45533713 53114 323
Амортизація(1 016)(196)(7 213)(8 425)
Вибуття--(8 270)(8 270)
Разом змін(561)141(1 952)(2 372)
На 31.12.20192 11691521 11124 142
Машини та обладання включають переважно ІТ-обладнання.

Станом на 31 грудня 2020 р. вартість повністю замортизованих основних засобів, що все ще знаходяться в експлуатації, становила 4 388 тис. грн. Станом на 31 грудня 2019 р. вартість таких активів становила 2 421 тис. грн.
7. НЕМАТЕРІАЛЬНІ АКТИВИ
Рух нематеріальних активів за 2020 рікПрограмне забезпе- чення та ліцензіїІнші нематері- альні активиВсього
Первісна вартість
На 01.01.20203 48310 27613 759
Введення в експлуатацію30-30
Вибуття---
Разом змін30-30
На 31.12.20203 51310 27613 789
Накопичена амортизація
На 01.01.2020(1 742)(10 276)(12 018)
Амортизація(161)-(161)
Вибуття---
Разом змін(161)-(161)
На 31.12.2020(1 903)(10 276)(12 179)
Залишкова вартість
На 01.01.20201 741-1 741
Введення в експлуатацію30-30
Амортизація(161)-(161)
Вибуття---
Разом змін(131)-(131)
На 31.12.20201 610-1 610
Рух нематеріальних активів за 2019 рікПрограмне забезпе- чення та ліцензіїІнші нематері- альні активиВсього
Первісна вартість
На 01.01.20191 92910 27612 205
Введення в експлуатацію1 554-1 554
Вибуття---
Разом змін1 554-1 554
На 31.12.20193 48310 27613 759
Накопичена амортизація
На 01.01.2019(1 588)(10 276)(11 864)
Амортизація(154)-(154)
Вибуття---
Разом змін(154)-(154)
На 31.12.2019(1 742)(10 276)(12 018)
Залишкова вартість
На 01.01.2019341-341
Введення в експлуатацію1 554-1 554
Амортизація(154)-(154)
Вибуття---
Разом змін1 400-1 400
На 31.12.20191 741-1 741
8. ОРЕНДА
Компанія орендує офісне приміщення та інше нерухоме майно для здійснення своєї операційної діяльності.
Компанія також укладає короткострокові (до 12 місяців) договори оренди, щодо яких користується виключенням із параграфу 5 МСФЗ 16 та класифікує ці договори як короткострокову оренду. Витрати на оренду за такими договорами Компанія визнає на прямолінійній основі упродовж строку оренди.
8.1. Активи з права користування
Активи з права користування відображені в рядку 1190 «Інші необоротні активи».
Рух активів з права користування за 2020 рікОфісні примі- щенняІнша нерухомістьВсього
Первісна вартість
На 01.01.202017 6214 40322 024
Введення в експлуатацію---
Вибуття---
Разом змін---
На 31.12.202017 6214 40322 024
Накопичений знос та знецінення
На 01.01.2020(8 166)(2 304)(10 470)
Нарахування зносу(5 375)20(5 355)
Вибуття(402)-(402)
Разом змін(5 777)20(5 757)
На 31.12.2020(13 943)(2 284)(16 227)
Залишкова вартість
На 01.01.20209 4552 09911 554
Введення в експлуатацію---
Нарахування зносу(5 375)20(5 355)
Вибуття(402)-(402)
Разом змін(5 777)20(5 757)
На 31.12.20203 6782 1195 797
Рух активів з права користування за 2019 рікОфісні примі- щенняІнша нерухомістьВсього
Первісна вартість
На 01.01.201917 6214 40322 024
Введення в експлуатацію---
Вибуття---
Разом змін---
На 31.12.201917 6214 40322 024
Накопичений знос та знецінення
На 01.01.2019(4 083)(410)(4 493)
Нарахування зносу(4 083)(1 894)(5 977)
Вибуття---
Разом змін(4 083)(1 894)(5 977)
На 31.12.2019(8 166)(2 304)(10 470)
Залишкова вартість
На 01.01.201913 5383 99317 531
Введення в експлуатацію---
Нарахування зносу(4 083)(1 894)(5 977)
Вибуття---
Разом змін(4 083)(1 894)(5 977)
На 31.12.20199 4552 09911 554
8.2. Зобов’язання по договорам оренди
Зобов’язання по договорам оренди відображені у рядках 1515 «Інші довгострокові зобов’язання» (непоточні) та 1610 «Поточна кредиторська заборгованість за довгостроковими зобов’язання» (поточні).
Рух орендних зобов’язань був наступним:2020 рік2019 рік
Зобов’язання з оренди на початок року, в т.ч.:11 09815 975
Інші довгострокові зобов’язання (рядок 1515)6 43212 360
Поточна кредиторська заборгованість за довгостроковими зобов’язання (рядок 1610)4 6663 615
Надходження--
Нарахування відсотків1 3402 536
Оплата(7 087)(7 413)
Вибуття--
Зобов’язання з оренди на кінець року, в т.ч.:5 35111 098
Інші довгострокові зобов’язання (рядок 1515)-6 432
Поточна кредиторська заборгованість за довгостроковими зобов’язання (рядок 1610)5 3514 666
8.3. Суми, визнані у звіті про прибутки та збитки
За роки, що закінчилися 31 грудня в звіт про фінансові результати (звіт про сукупний дохід) було включено наступне:
2020 рік2019 рік
Амортизаційні відрахування щодо активів з права користування, включені до складу адміністративних витрат5 3555 977
Процентні витрати за зобов’язаннями з оренди (включені до фінансових витрат)1 5752 536
Всього6 9308 513
2020 рік2019 рік
Загальний обсяг відтоку грошових коштів по договорам оренди8 4925 702
У наступній таблиці наведено аналіз майбутніх платежів з оренди за строками погашення:
2020 рік2019 рік
Всього, в т.ч.:5 35113 048
не більше 1 року5 3516 787
від 1 до 2 років-6 261
від 2 до 3 років--
від 3 до 4 років--
від 4 до 5 років--
понад 5 років--
9. ЗАПАСИ
Структура запасів станом на 31 грудня 2020 р. та 31 грудня 2019 р. була такою:
31 грудня 2020 року31 грудня 2019 року
Товари, в т.ч.:680 182292 625
автомобілі636 749276 839
запчастини43 43315 786
Допоміжні матеріали, в т.ч.:281216
матеріали199136
паливо8280
Всього680 463292 841
10. ФІНАНСОВІ ІНСТРУМЕНТИ
Фінансові інструменти компанії станом на 31 грудня 2020 р. та 31 грудня 2019 р. представлено такими категоріями:
Фінансові активи31 грудня 2020 року31 грудня 2019 року
Дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги (рядок 1125)182 76774 647
Інша поточна дебіторська заборгованість (рядок 1155)-33 734
Дебіторська заборгованість за розрахунками із внутрішніх розрахунків (1145)25 988-
Разом торговельна дебіторська заборгованість, валова сума208 755108 381
Резерв під очікувані кредитні збитки від дебіторської заборгованості (рядок 1125)(4 363)(15 944)
Разом торговельна дебіторська заборгованість204 39292 437
Грошові кошти та їх еквіваленти (рядок 1165), валова сума336 834402 449
Резерв під очікувані кредитні збитки (рядок 1165)-(96)
Інші фінансові активи336 834402 353
Оцінені за амортизованою собівартістю, валова сума545 589510 830
Резерв під очікувані кредитні збитки(4 363)(16 040)
Оцінені за амортизованою собівартістю541 226494 790
Фінансові активи, всього, валова сума545 589510 830
Резерв під очікувані кредитні збитки(4 363)(16 040)
Фінансові активи, всього, нетто, у т.ч.:541 226494 790
Фінансові зобов’язання31 грудня 2020 року31 грудня 2019 року
Поточна кредиторська заборгованість за: товари, роботи, послуги (рядок 1615)122 456232 268
Поточна кредиторська заборгованість із внутрішніх розрахунків (1645)393 527-
Разом торговельна кредиторська заборгованість515 983232 268
Фінансові зобов'язання, оцінені за амортизованою собівартістю515 983232 268
Фінансові зобов'язання, всього515 983232 268
Зміни у резерві під очікувані кредитні збитки за фінансовими активами представлені у таблиці нижче:
2020 р.2019 р.
Залишок на початок року16 040106
Зменшення резерву(11 677)-
Збільшення резерву-15 934
Разом змін у сумі резерву(11 677)15 934
Залишок на кінець року4 36316 040
Визнаний збиток (прибуток) від зменшення корисності за період-15 934
11. ДЕБІТОРСЬКА ЗАБОРГОВАНІСТЬ ЗА ТОВАРИ, РОБОТИ, ПОСЛУГИ ТА ДЕБІТОРСЬКА ЗАБОРГОВАНІСТЬ ІЗ ВНУТРІШНІХ РОЗРАХУНКІВ
Дебіторську заборгованість за товари, роботи, послуги (рядок 1125) станом на 31 грудня 2020 р. та 31 грудня 2019 р. представлено наступним чином:
31 грудня 2020 року31 грудня 2019 року
Дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги182 76774 647
Вирахування: резерв під очікувані кредитні збитки(4 363)(15 944)
Всього178 40458 703
У 2020-му році Компанія змінила презентацію балансів зі зв’язаними сторонами. Станом на 31 грудня 2020 р. відобразила такі залишки в рядку 1145. Станом на 31 грудня 2019 р. такі залишки були відображені в рядку 1155:
Рядок 1145
31 грудня
2020 р.
Рядок 1155
31 грудня
2019 р.
Інша дебіторська заборгованість за ІТ послуги23 04622 067
Інша дебіторська заборгованість за гарантійне обслуговування2 94211 667
Всього25 98833 734
Зміни у резерві під очікувані кредитні збитки (ОКЗ) дебіторської заборгованості за товари, роботи, послуги та дебіторської заборгованості із внутрішніх розрахунків представлені у наведеній нижче таблиці:
2020 р.2019 р.
Залишок на початок року15 944106
Зменшення резерву(11 581)-
Збільшення резерву-15 838
Разом змін у сумі резерву(11 581)15 838
Залишок на кінець року4 36315 944
Визнаний збиток (прибуток) від зменшення корисності за період-15 838
Інформація про аналіз заборгованості за строками непогашення, суми наразованого резерва та управління кредитним ризиком наведені у Примітці 30.
12. АВАНСИ ВИДАНІ
Станом на 31 грудня 2020 р. та 31 грудня 2019 р. структура виданих авансів (рядок 1130) була такою:
31 грудня 2020 року31 грудня 2019 року
Аванси видані за розмитнення товарів6 4077 256
Інші аванси за товари, роботи і послуги53 9295 682
Всього60 33612 938
13. ГРОШОВІ КОШТИ ТА ЇХ ЕКВІВАЛЕНТИ
Грошові кошти та їх еквіваленти представлені залишками на банківських рахунках. Станом на 31 грудня 2020 р. та 31 грудня 2019 р. за залишками грошових коштів на банківських рахунках нараховувались відсотки за процентною ставкою від 3,5% до 9,0% річних.
Структура грошових коштів та їх еквівалентів на 31 грудня 2020 р. та 31 грудня 2019 р. була такою.
31 грудня 2020 року31 грудня 2019 року
Грошові кошти на банківських рахунках336 834402 449
Вирахування: резерв під очікувані кредитні збитки-(96)
Всього336 834402 353
На дату складання цієї звітності резерви під очікувані кредитні збитки не нараховувались.Зміни у резерві під очікувані кредитні збитки за грошовими коштами та їх еквівалентами представлені у наведеній таблиці нижче.
2020 р.2019 р.
Залишок на початок року96-
Зменшення резерву(96)-
Збільшення резерву-96
Разом змін у сумі резерву(96)96
Залишок на кінець року-96
Визнаний збиток (прибуток) від зменшення корисності за період-96
14. ЗАРЕЄСТРОВАНИЙ КАПІТАЛ
Зареєстрований, випущений та повністю оплачений капітал Компанії станом на 31 грудня 2020 р. та 31 грудня 2019 р. складався з 3 185 792 звичайних акцій номінальною вартістю 1 грн. кожна.

Станом на 31 грудня 2020 р. та 31 грудня 2019 р. єдиним акціонером компанії, власником 100% випущеного акціонерного капіталу компанії є «Рено САС» (Франція).
15. РЕЗЕРВНИЙ КАПІТАЛ
Станом на 31 грудня 2020 р. та 31 грудня 2019 р. Компанія обліковувала резервний капітал у розмірі 43 117 тис. грн. Резервний капітал було створено у 2016 р. відповідно до рішення Загальних зборів акціонерного товариства за рахунок нерозподіленого прибутку.
16. ДИВІДЕНДИ ОГОЛОШЕНІ
У 2020 році Компанія оголосила про виплату акціонерам дивідендів за 2019 рiк у сумі 346 307 тис. грн. У 2019 році Компанія оголосила про виплату акціонерам дивідендів за 2018 рiк у сумі 268 299 тис. грн.

На 31 грудня 2020 р. зобов’язання за невиплаченими дивідендами за 2019 рік складає 248 307 тис. грн. На 31 грудня 2019 р. зобов’язань за невиплаченими дивідендами за попередні роки немає.
17. ТОРГОВА КРЕДИТОРСЬКА ЗАБОРГОВАНІСТЬ, КРЕДИТОРСЬКА ЗАБОРГОВАНІСТЬ ІЗ ВНУТРІШНІХ РОЗРАХУНКІВ ТА АВАНСИ ОДЕРЖАНІ
Структуру поточної кредиторської заборгованості за товари, роботи, послуги (рядок 1615) станом на 31 грудня 2020 р. та 31 грудня 2019 р. представлено у таблиці нижче.
31 грудня 2020 року31 грудня 2019 року
За автомобілі-130 366
Нарахування за отриманими послугами122 45661 081
За запчастини-10 447
Інша-30 374
Всього122 456232 268
У 2020-му році Компанія змінила презентацію балансів зі пов’язаними сторонами. Станом на 31 грудня 2020 р. відобразила такі залишки в рядку 1645. Станом на 31 грудня 2019 р. такі залишки були відображені в рядку 1615:
31 грудня 2020 року31 грудня 2019 року
За автомобілі355 732-
Нарахування за отриманими послугами24 006-
За запчастини13 789-
Всього393 527-
На кредиторську заборгованість відсотки не нараховуються, і вона, як правило, погашається від 15 до 30 днів.
Структура авансів одержаних представлена в таблиці:
31 грудня 2020 року31 грудня 2019 року
За автомобілі21 5811 296
Забезпечувальні (гарантійні) платежі23 8009 563
Всього45 38110 859
18. РОЗРАХУНКИ З БЮДЖЕТОМ
Структура кредиторської заборгованості за розрахунками з бюджетом (рядок 1620) станом на 31 грудня 2020 р. та 31 грудня 2019 р. була наступною:
31 грудня 2020 року31 грудня 2019 року
Розрахунки з податку на прибуток14 9247 917
Розрахунки з інших податків і платежів9 70918 093
Всього24 63326 010
19. ПОТОЧНІ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
Рух поточних забезпечень за 2020 рік був наступним:
Гарантійні забезпе- ченняІнші забезпе- ченняРазом
Залишок на початок року115 879-115 879
Перекласифікація частини торговельної кредиторської заборгованості з рядку 1615 у поточні забезпечення-129 262129 262
Додаткове нарахування, в т.ч.:81 50085 596167 096
створення81 50085 596167 096
збільшення---
Використано(56 256)(110 413)(166 669)
Сторновано невикористану суму(15 134)(18 711)(33 845)
Разом змін у сумі резерву10 11085 73495 844
Залишок на кінець року125 98985 734211 723
Рух поточних забезпечень за 2019 рік був наступним:
Гарантійні забезпе- ченняІнші забезпе- ченняРазом
Залишок на початок року117 408795118 203
Перекласифікація частини торговельної кредиторської заборгованості з рядку 1615 у поточні забезпечення---
Додаткове нарахування, в т.ч.:45 565-45 565
створення45 565-45 565
збільшення---
Використано(24 666)-(24 666)
Сторновано невикористану суму(22 428)(795)(23 223)
Разом змін у сумі резерву(1 529)(795)(2 324)
Залишок на кінець року115 879-115 879
Гарантійні забезпечення
Зобов’язання з виконання щодо гарантійного обслуговування виконується протягом гарантійного періоду на підставі закінчення терміну дії гарантії.
Передбачається, що такі витрати будуть понесені в наступному фінансовому році.
Гарантійні забезпечення визнаються за очікуваними претензіями по гарантіям на автомобілі, реалізовані протягом року, на підставі статистики кількості ремонтних робіт і повернення товарів за минулі роки. Припущення, використані для розрахунку забезпечення по гарантійному обслуговуванню, ґрунтувались на рівні поточних продажів і доступної інформації про повернення продукції на підставі гарантійного періоду за всіма видами проданої продукції.
20. ЧИСТИЙ ДОХІД ВІД РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОДУКЦІЇ (ТОВАРІВ, РОБІТ, ПОСЛУГ)
Чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за роки, які закінчилися 31 грудня, складався з наступного:
2020 рік2019 рік
Дохід від реалізації автомобілів6 292 7595 624 393
Дохід від реалізації запасних частин638 375601 198
Вирахування з доходів послуг по реалізації та популяризації, знижок (зг. IFRS15)(359 844)-
Дохід від реалізації товарів, разом6 571 2906 225 591
Дохід від інших операцій45 1095 757
Всього6 616 3996 231 348
У 2020-му році Компанія змінила презентацію вирахувань із доходів і відобразила їх розгорнуто від відповідних продажів.
21. СОБІВАРТІСТЬ РЕАЛІЗОВАНОЇ ПРОДУКЦІЇ (ТОВАРІВ, РОБІТ, ПОСЛУГ)
Собівартість реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг) за роки, які закінчилися 31 грудня, складалася з наступного:
2020 рік2019 рік
Собівартість реалізованих автомобілів5 591 6595 154 129
Собівартість реалізованих запасних частин509 161482 746
Собівартість іншої реалізації-3 898
Всього6 100 8205 640 773
22. АДМІНІСТРАТИВНІ ВИТРАТИ
Адміністративні витрати за роки, які закінчилися 31 грудня, включали:
2020 рік2019 рік
Витрати на обслуговування комп’ютерної техніки та програмного забезпечення22 07616 786
Заробітна плата та пов’язані витрати15 89011 838
Оренда, включаючи амортизацію права на користування активом7 8676 688
Послуги банків3 3623 202
Амортизація основних засобів та нематеріальних активів2 6292 191
Професійні послуги1 7262 026
Представницькі витрати1 1751 310
Страхування8561 247
Інші витрати1 4744 599
Всього50 49349 887
23. ВИТРАТИ НА ЗБУТ
Витрати на збут за роки, які закінчилися 31 грудня, включали:
2020 рік2019 рік
Гарантійне обслуговування68 65341 810
Маркетингові послуги50 16948 616
Заробітна плата та пов’язані витрати35 08229 467
Обслуговування комп’ютерної техніки та програмного забезпечення16 00011 616
Обслуговування складу запасних частин7 385-
Амортизація основних засобів та нематеріальних активів6 9026 388
Консалтингові та професійні послуги5 5101 100
Представницькі витрати4 1542 871
Інші витрати15 4064 500
Всього209 261146 368
24. ІНШІ ОПЕРАЦІЙНІ ДОХОДИ ТА ОПЕРАЦІЙНІ ВИТРАТИ
Інші операційні доходи за роки, які закінчилися 31 грудня, включали:
2020 рік2019 рік
Чистий прибуток (збиток) від курсових різниць-15 284
Чистий прибуток від наданих ІТ послуг-7 044
Чистий прибуток від реалізації необоротних активів1 999651
Інше5 3821 691
Всього7 38124 670
Інші операційні витрати за роки, які закінчилися 31 грудня, включали:
2020 рік2019 рік
Зміни у резерві під очікувані кредитні збитки по дебіторській заборгованості4 36315 838
Зміни у резерві під очікувані кредитні збитки по грошовим коштам та їх еквівалентам-60
Чистий збиток від курсових різниць25 419-
Інше10 035106
Всього39 81716 004
25. ФІНАНСОВІ ВИТРАТИ
Фінансові витрати за роки, які закінчилися 31 грудня, включають процентні витрати за зобов’язання з оренди.
2020 рік2019 рік
Процентні витрати за зобов’язання з оренди1 3402 536
Всього1 3402 536
26. ІНШІ ФІНАНСОВІ ДОХОДИ
Інші фінансові доходи за роки, які закінчилися 31 грудня, включають доходи від відсотків за депозитами до вимоги.
2020 рік2019 рік
Доходи від відсотків за депозитами до вимоги7 85524 934
Всього7 85524 934
27. ПОДАТОК НА ПРИБУТОК
Витрати з податку на прибуток за роки, які закінчилися 31 грудня, складалися з наступного:
2020 рік2019 рік
Поточний податок на прибуток50 06580 375
Відстрочений податок на прибуток(15 293)(1 298)
Всього34 77279 077
Протягом звітного року, що закінчився 31 грудня 2020 р., податок на прибуток в Україні обчислювався за ставкою 18% (31 грудня 2019 р.: 18%).
Структура відстрочених податків станом на 31 грудня 2020 р. та 31 грудня 2019 р. була наступною:
31 грудня
2020 р.
31 грудня
2019 р.
Відстрочений податковий актив55 68641 089
Відстрочене податкове зобов’язання-(696)
Всього55 68640 393
Податковий ефект тимчасових різниць за 2020 рік:
На 31 грудня 2020р.: відстрочений податковий актив (+) / зобов’язання (-)Визнано у звіті про фінансові результати за 2020 рікНа 31 грудня 2019р.: відстрочений податковий актив (+) / зобов’язання (-)
Дебіторська заборгованість за продукцію, товари, роботи, послуги-(2 870)2 870
Інші різниці, в тому числі:55 68618 16337 523
Поточні забезпечення38 11017 30120 809
Поточна кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги16 995(415)17 410
Запаси-696(696)
Залишкова балансова вартість ОЗ581581-
Разом тимчасові різниці55 68615 29340 393
Податковий ефект тимчасових різниць за 2019 рік:
На 31 грудня 2019р.: відстрочений податковий актив (+) / зобов’язання (-)Визнано у звіті про фінансові результати за 2019 рікНа 31 грудня 2018р.: відстрочений податковий актив (+) / зобов’язання (-)
Дебіторська заборгованість за продукцію, товари, роботи, послуги2 8702 870-
Інші різниці, в тому числі:37 523(1 572)39 095
Поточні забезпечення20 809(324)21 133
Поточна кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги17 410(552)17 962
Запаси(696)(696)-
Разом тимчасові різниці40 3931 29839 095
Сутність тимчасових різниць наведена нижче:
(i) Забезпечення – відмінності в періоді визнання зобов’язання;
(ii) Запаси – відмінності в методах оцінки;
(iiі) Кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги – відмінності в періоді визнання.
Компанія визнала відстрочений податковий актив оскільки керівництво Компанії впевнене в тому, що в майбутньому Компанія матиме достатній оподатковуваний прибуток, за рахунок якого вона зможе реалізувати дані активи.
28. ОПЕРАЦІЇ ЗІ ЗВ’ЯЗАНИМИ СТОРОНАМИ
Зв’язаними сторонами Компанії є компанії, які прямо або опосередковано (через одну або кілька компаній) контролюють Компанію або є підконтрольними Компанії, або перебувають під спільним контролем акціонерів або керівництвом Компанії.
Залишки заборгованості та операції зі зв’язаними сторонами, представленими компаніями Групи Рено, складають:
Операції зі зв'язаними сторонами, разом
Залишки31 грудня
2020 р.
31 грудня
2019 р.
Дебіторська заборгованість за послуги25 98833 875
Разом дебіторська заборгованість з пов'язаними особами25 98833 875
Кредиторська заборгованість за товари та послуги393 52772 803
Кредиторська заборгованість за дивідендами248 307-
Разом кредиторська заборгованість з пов'язаними особами641 83472 803
Операції2020 рік2019 рік
Дохід від надання послуг35 44741 345
Дохід від суборенди421405
Разом продаж пов'язаним особам35 86841 750
Придбані автомобілі та запасні частини5 456 1504 934 155
Придбані послуги22 72514 310
Разом придбання у пов'язаних осіб5 478 8754 948 465
в т.ч. операції з материнською компанією
Залишки31 грудня
2020 р.
31 грудня
2019 р.
Кредиторська заборгованість за товари та послуги393 52772 803
Кредиторська заборгованість за дивідендами248 307-
Разом кредиторська заборгованість з пов'язаними особами641 83472 803
Операції2020 рік2019 рік
Дохід від суборенди421405
Разом продаж пов'язаним особам421405
Придбані автомобілі та запасні частини5 456 1504 934 155
Придбані послуги22 72514 310
Разом придбання у пов'язаних осіб5 478 8754 948 465
в т.ч. операції з компаніями, що перебувають під спільним контролем
Залишки31 грудня
2020 р.
31 грудня
2019 р.
Дебіторська заборгованість за послуги25 98833 875
Разом дебіторська заборгованість з пов'язаними особами25 98833 875
Операції2020 рік2019 рік
Дохід від надання послуг35 44741 345
Разом продаж пов'язаним особам35 44741 345
Строки і умови операцій зі зв’язаними сторонами
Непогашені залишки заборгованості на кінець звітного періоду є незабезпеченими, безвідсотковими, з розрахунком грошовими коштами.
Не було надано чи отримано жодних гарантій відносно дебіторської чи кредиторської заборгованості зі зв’язаними сторонами.
Компенсації провідному управлінському персоналу
Провідний управлінський персонал компанії складається з 7 осіб.

Витрати Компанії на винагороду провідному управлінському персоналу наведені у таблиці нижче.

Станом на 31 грудня 2020 р. заборгованість Компанії за виплатами премій провідному управлінському персоналу склала 1 831 тис. грн. (2019 р.: 1 329 тис. грн.) та була представлена у рядку 1660 «Поточні забезпечення».
2020 рік2019 рік
Короткострокові виплати працівникам7 6347 466
Винагорода провідному управлінському персоналу, разом7 6347 466
29. УМОВНІ ТА ДОГОВІРНІ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ
Податкові та інші законодавчі ризики

Українське законодавство й нормативні акти, що регулюють сферу оподаткування та інші аспекти діяльності компаній, включаючи валютний контроль і митне законодавство, продовжують змінюватися. Положення законів і нормативних документів зазвичай є нечіткими, і трактуються по-різному місцевими, регіональними й державними органами, а також іншими урядовими установами. Випадки розбіжностей у трактуванні законодавства є непоодинокими. Керівництво вважає, що інтерпретація ним положень законодавства, що регулюють діяльність Компанії, є правильною, і Компанія дотрималась всіх нормативних положень, а всі передбачені законодавством податки були сплачені або нараховані.

У податковому законодавстві України передбачені деякі обмеження щодо трансфертного ціноутворення, а також деякі інші обмеження при проведенні подібних торгових операцій з пов’язаними сторонами. Історичні торгові операції Компанії можуть підпадати під дію цих правил трансфертного ціноутворення. Порядок ціноутворення навіть між сторонами, які не є пов’язаними, може також підпадати під дію положень з трансферного ціноутворення. Діюче українське законодавство з податку на прибуток підприємств не передбачає жодних виключень, якщо ціна продажу суттєво відрізняється від ціни, що визначається на звичайних комерційних умовах. Крім цього, наразі нема розробленої надійної методології кількісної оцінки обмежень у сфері трансфертного ціноутворення. Однак якщо податкові органи виявлять факт недотримання цих правил, вони можуть вимагати провести коригування трансфертного ціноутворення для цілей оподаткування. Підтвердження та застосування суттєвих коригувань трансфертного ціноутворення відповідними податковими органами в судовому порядку може мати негативний вплив на звіт про сукупний дохід Компанії.

Водночас існує ризик того, що операції та правильність інтерпретацій, які не були оскаржені регулятивними органами в минулому, будуть поставлені під сумнів в майбутньому. Однак цей ризик значно зменшується з плином часу. Визначення сум та ймовірності негативних наслідків можливих незаявлених позовів не є доцільним.
Керівництво вважає, що діяльність Компанії здійснюється у повній відповідності до законодавства, що регулює її діяльність, і що Компанія нарахувала й сплатила усі необхідні податки. У випадках, коли порядок нарахування податкових зобов’язань був недостатньо чітким, Компанія нараховувала податкові зобов’язання на основі оцінок керівництва.
30. УПРАВЛІННЯ ФІНАНСОВИМИ РИЗИКАМИ
Основними ризиками пов’язаними з фінансовими інструментами Компанії є кредитний ризик, валютний ризик та ризик ліквідності. Компанія переглядає та узгоджує політику щодо управління кожним з цих ризиків, як зазначено нижче.
Кредитний ризик
Кредитний ризик – це ризик того, що Компанія понесе фінансові збитки, оскільки контрагенти не виконають своїх зобов’язань за фінансовим інструментом чи клієнтським договором. Компанія схильна до фінансового ризику, пов’язаного з її операційною діяльністю (передусім, щодо торговельної та дебіторської заборгованості із внутрішніх розрахунків) та фінансовою діяльністю, у т.ч. депозити у банках та інші фінансові інструменти.
Максимальний розмір кредитного ризику дорівнює вартості грошових коштів та їх еквівалентів та торгової та дебіторської заборгованості із внутрішніх розрахунків.
Керівництвом Компанії встановлено кредитну політику, кредитний ризик контролюється постійно. Кредитну оцінку здійснюють для усіх клієнтів, які вимагають кредит, який перевищує певну суму. Більшість продажів Компанія здійснює покупцям з позитивною кредитною історією або на умовах передоплати. Кредитний ризик контролюється за рахунок установлення лімітів заборгованості контрагентів, які переглядаються та затверджуються керівництвом.
Керівництво Компанії вважає, що немає суттєвого ризику втрат для Компанії в зв’язку з наявністю кредитного ризику.

Банківські депозити, грошові кошти та їх еквіваленти Компанія зберігає у найбільших діючих українських банках, які, на думку керівництва, мають один із найменших ризиків дефолту на момент розміщення.
Компанія використовує матрицю оціночних резервів для обчислення очікуваних кредитних ризиків за торговельною та дебіторською заборгованістю із внутрішніх розрахунків та активами за договором. Ставки оціночних резервів установлюються залежно від кількості днів прострочення платежу для різних груп клієнтів з аналогічними характеристиками виникнення збитків (тобто, за типом і рейтингом), а також імовірність дефолту протягом періоду прогнозу. Розрахунок очікуваних кредитних збитків відображає ймовірнісно-зважений результат, вартість грошей у часі та розумну обґрунтовану інформацію, що є у наявності на звітну дату, про минулі події, поточні умови та прогноз майбутніх економічних умов. 
Аналіз торговельної дебіторської заборгованості за строками непогашення та сум резервів під очікувані кредитні збитки станом на звітну дату представлений таким чином:
Заборгованість разом31 грудня
2020 р.
31 грудня
2019 р.
Сума під ризикомРезерв ОКЗБалансова вартістьСума під ризикомРезерв ОКЗБалансова вартість
Всього208 755(4 363)204 392108 381(15 944)92 437
Поточна208 755(4 363)204 392105 712(14 839)90 873
Прострочена, в т.ч.:---2 669(1 105)1 564
від 30 до 60 днів---1 343(443)900
понад 90 днів, в т.ч.:---1 326(662)664
від 90 до 180 днів---1 223(611)612
від 180 днів до 1 року---103(51)52
в т.ч. за якою резерв ОКЗ оцінений сукупно31 грудня
2020 р.
31 грудня
2019 р.
Сума під ризикомРезерв ОКЗБалансова вартістьСума під ризикомРезерв ОКЗБалансова вартість
Всього182 767(4 363)178 40474 647(15 944)58 703
Поточна182 767(4 363)178 40471 978(14 839)57 139
Прострочена, в т.ч.:---2 669(1 105)1 564
від 30 до 60 днів---1 343(443)900
понад 90 днів, в т.ч.:---1 326(662)664
від 90 до 180 днів---1 223(611)612
від 180 днів до 1 року---103(51)52
в т.ч. за якою резерв ОКЗ оцінений індивідуально31 грудня
2020 р.
31 грудня
2019 р.
Сума під ризикомРезерв ОКЗБалансова вартістьСума під ризикомРезерв ОКЗБалансова вартість
Всього25 988-25 98833 734-33 734
Поточна25 988-25 98833 734-33 734
Нижче представлено інформацію про вартість активів, розміщених у конкретних фінансових установах на звітні дати:
31 грудня 2020 року31 грудня 2019 року
ПАТ «Креді Агріколь Банк»287 239255 132
ПАТ «Сіті Банк»49 595147 317
Всього грошові кошти та їх еквіваленти, валова сума336 834402 449
Резерв під очікувані кредитні збитки, оцінений індивідуально-(96)
Всього грошові кошти та їх еквіваленти, балансова вартість336 834402 353
Нижче представлена узагальнена інформація стосовно загальної суми під ризиком за строками непогашення та сум нарахованих резервів під очікувані кредитні збитки (ОКЗ) на відповідну звітну дату:
Фінансові активи за амортизованою собівартістю, разом31 грудня
2020 р.
31 грудня
2019 р.
Сума під ризикомРезерв ОКЗБалансова вартістьСума під ризикомРезерв ОКЗБалансова вартість
Всього545 589(4 363)541 226510 830(16 040)494 790
Поточні545 589(4 363)541 226508 161(14 935)493 226
Прострочені, в т.ч.:---2 669(1 105)1 564
від 30 до 60 днів---1 343(443)900
понад 90 днів, в т.ч.:---1 326(662)664
від 90 до 180 днів---1 223(611)612
від 180 днів до 1 року---103(51)52
в т.ч. за якими резерв ОКЗ оцінений сукупно31 грудня
2020 р.
31 грудня
2019 р.
Сума під ризикомРезерв ОКЗБалансова вартістьСума під ризикомРезерв ОКЗБалансова вартість
Всього182 767(4 363)178 40474 647(15 944)58 703
Поточні182 767(4 363)178 40471 978(14 839)57 139
Прострочені, в т.ч.:---2 669(1 105)1 564
від 30 до 60 днів---1 343(443)900
понад 90 днів, в т.ч.:---1 326(662)664
від 90 до 180 днів---1 223(611)612
від 180 днів до 1 року---103(51)52
в т.ч. за якими резерв ОКЗ оцінений індивідуально31 грудня
2020 р.
31 грудня
2019 р.
Сума під ризикомРезерв ОКЗБалансова вартістьСума під ризикомРезерв ОКЗБалансова вартість
Всього362 822-362 822436 183(96)436 087
Поточні362 822-362 822436 183(96)436 087
Валютний ризик
Для Компанії, як і для багатьох інших суб’єктів підприємницької діяльності, які здійснюють свою діяльність в Україні, іноземні валюти, зокрема, долар США, євро та російський рубль, відігріють істотну роль під час здійснення господарських операцій.

Ризик операційної курсової різниці стосується монетарних активів та зобов’язань Компанії, виражених в іноземній валюті, та виникає внаслідок коливань курсів на валютному ринку. Такий ризик виникає при закупівлі автомобілів та запасних частин виражених у валюті, відмінній від функціональної валюти Компанії.
Протягом 2020 року операції, в основному, були деноміновані в євро та російських рублях. Компанія не здійснює хеджування своїх валютних позицій.
Ризик ліквідності
Підхід Компанії до управління ліквідністю полягає в тому, щоб, у міру можливості, забезпечити постійний рівень ліквідності, достатній для своєчасного погашення фінансових зобов’язань, як в нормальних, так і в складних умовах, без понесення надмірних збитків і без загрози для репутації Компанії. При управлінні ризиком ліквідності Компанія прагне застосовувати принцип обачності, що передбачає наявність достатнього обсягу грошових коштів.

У таблиці далі представлено аналіз фінансових зобов’язань Компанії за строками погашення, в основі якого лежать договірні терміни погашення відповідних зобов’язань. Суми в таблиці являють собою недисконтовані грошові потоки відповідно до договорів, розраховані за обмінним курсом на кінець звітних періодів.
Торговельна та інша кредиторська заборгованість
На 31 грудня 2020 р.до 3-х місяців3 місяці - 1 рікВсього
Поточна кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги106 52715 929122 456
Кредиторська заборгованість із внутрішніх розрахунків393 527-393 527
Всього500 05415 929515 983
На 31 грудня 2019 р.до 3-х місяців3 місяці - 1 рікВсього
Поточна кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги265 4733 664269 137
Інші поточні зобов’язання9 809-9 809
Всього275 2823 664278 946
Управління ризиком достатності капіталу
Управління капіталом Компанії спрямовано на досягнення наступних цілей: (i) дотримання вимог до капіталу, встановлених регулятором, і (ii) забезпечення здатності Компанії функціонувати в якості безперервно діючого підприємства. Компанія вважає, що загальна сума капіталу, управління яким здійснюється, дорівнює сумі капіталу, показаного у звіті про фінансовий стан. Станом на кінець кожного звітного періоду Компанія аналізує наявну суму власного капіталу і може її коригувати шляхом виплати дивідендів акціонерам, повернення капіталу акціонерам або емісії нових акцій.
31. СПРАВЕДЛИВА ВАРТІСТЬ ФІНАНСОВИХ ІНСТРУМЕНТІВ
Компанія не має активів чи зобов’язань, облікованих за справедливою вартістю. Справедлива вартість фінансових активів та зобов'язань (класифіковані як Рівень 3 в ієрархії справедливої вартості), що відображаються за амортизованою вартістю, станом на 31 грудня 2020 р. та 31 грудня 2019 р. приблизно дорівнювала їх балансовій вартості.
32. ПОДІЇ ПІСЛЯ ЗВІТНОЇ ДАТИ
Пандемія коронавірусу, суттєва волатильність на світових ринках

У зв’язку з нещодавнім швидкоплинним розвитком пандемії коронавірусу (COVID-19) багатьма країнами, зокрема Україною, було запроваджено карантинні заходи, що суттєво вплинуло на рівень і масштаби ділової активності учасників ринку. Очікується, що як сама пандемія, так і заходи щодо мінімізації її наслідків можуть вплинути на діяльність компаній у різних галузях. Компанія розцінює цю пандемію як некоригувальну подію після звітного періоду, кількісний ефект якої натепер неможливо оцінити з достатнім ступенем упевненості.
Кабінетом міністрів України з 20 березня 2021 року по 09 квітня 2021 року в багатьох областях України був оголошений черговий суворий локдаун, який згодом був подовжений до 30 квітня 2021 року. Такожспостерігається суттєва волатильність на фондових, валютних і сировинних ринках, включаючи зниження курсу української гривні стосовно долара США та євро. Наразі керівництво Компанії проводить аналіз можливого впливу мінливих мікро- та макроекономічних умов на фінансовий стан і результати діяльності Компанії.
Скорочене найменування (за наявності):
Повне найменування згідно з реєстраційними документами:
Код за ЄДРПОУ:
Поточний звітний період
Попередній звітний період
Фінансові звіти та примітки, що входять до звіту
Підписанти фінансової звітності
Керівник
Посада:Голова Правління Товариства
Прізвище, ім’я, по батькові:ФIЛIП Данiель
Бухгалтер
Посада:Головний бухгалтер
Прізвище, ім’я, по батьковіОлександр КАДЬКАЛО

[101000] Звіт про управління (звіт керівництва)

Поточний звітний період
Звіт про управління
Розкриття інформації щодо звіту про управління
Розкриття інформації щодо звіту про управління
ЗВІТ ПРО УПРАВЛІННЯ ЗА 2020 РІК
Дата звіту про управління
2021-05-24
Найменування суб'єкта господарювання, що звітує
Приватне Акціонерне Товариство «Рено Україна»
Розкриття інформації про діяльність та організаційну структуру
Розкриття інформації про основну діяльність
Приватне акціонерне товариство «Рено Україна» (надалі – Компанія) засноване в 2005 році в якості дочірнього підприємства французької компанії «Рено САС», яка в свою чергу входить до всесвітньо відомої групи Рено. Станом на 31 грудня 2020 року 100% акцій Компанії належать материнській компанії «Рено САС». Компанія імпортує та закуповує автомобілі та запасні частини, виконуючи всі відповідні операції, включно з логістикою, митним очищенням та підтриманням складу, здійснює оптові продажі дилерам, займається рекламою продукції, визначає маркетингову політику та надає технічну підтримку післяпродажного обслуговування на території України. Зареєстрований офіс Компанії знаходиться за адресою: Україна, м. Київ, вул. Гайдара, 58/10. Компанія було створено з метою дистрибуції автомобілів і запчастин в Україні. Модельний ряд автомобілів Рено в Україні: * Кросовери: Duster, Sandero Stepway, Captur, Kadjar, Koleos * Легкові автомобілі: Logan, Logan MCV, Sandero, Lodgy, Megane Sedane, Dokker, Arkana * Комерційні автомобілі: Dokker Van, Trafic, Master * Електромобілі: Kangoo Z.E., Zoe За підсумками 2020 року Компанія посіла перше місце за кількістю проданих автомобілів та збільшила свою частку на авторинку України з 16,9% в 2019 році до 17,9% в 2020 році.
Розкриття інформації про організаційну структуру та керівництво
Організаційна структура Компанії (діаграмма додається)
Розкриття інформації про вплив економічної ситуації на фінансовий стан та результати діяльності
Чистий дохід від реалізації продукції (товарів та послуг) за 2020 рік збільшився на 6,2% у порівнянні з результатом попереднього року. Середня ціна автомобілів в 2020 році збільшилась на 4,8% у нацiональнiй валютi. Доля Компанії на ринку корпоративних продажів в Україні в 2020 році склала 29,5%, що вивело Компанію на перше місце серед корпоративних продажів. Автомобіль «Renault Duster» за результатами продажів посів друге місце в Україні. Рівень задоволення клієнтів салонів зріс на 3 пункти у порівнянні з результатом попереднього року. Рівень задоволення клієнтів сервісу зріс на 5 пунктів відповідно. Дані результати отримані під час постійного моніторингу виконання стандартів Групи Рено щодо обслуговування клієнтів дилерської мережі.
Розкриття інформації про ліквідність та зобов'язання
Основним кредитором Компанії є материнська компанія «Рено САС». Товари відвантажуються на умовах короткострокового кредиту. Кредитів у формі грошових коштів Компанія не має. Також одним із основних джерел забезпечення ліквідності є постійний контроль над короткостроковою дебіторською заборгованістю.
Розкриття інформації щодо екологічних аспектів
Компанія є комерційною філією, отже основні ризики заподіяння шкоди навколишньому природному середовищу несе материнська компанія «Рено САС».
Розкриття інформації щодо соціальних аспектів та кадрової політики
• Загальна кількість штатних працівників станом на 31.12.2020 року становить 71 чоловік, із них жінок - 34, зокрема жінок на керівних посадах – 3. • Загальна кількість персоналу, що працюють за контрактами з аутсорсингу, станом на 31.12.2020 року становить 17 чоловік, із них жінок – 12. • Заохочення (мотивація) працівників відбувається на регулярній основі (щоквартально) шляхом оголошення персоналу загальних та відповідних до окремого департаменту цілей Компанії у короткостроковій (на 3 місяці) та середньостроковій (1 рік) перспективі, у відповідності до питомої ваги виконання яких застосовується порядок преміювання працівників. • В штаті Компанії є інженер з охорони праці та безпеки. • Компанія впровадила необхідні заходи з боротьби з корупцією та хабарництвом згідно з Кодексом етики та генеральною політикою Групи Рено щодо запобігання та протидії корупції. Дані документи є обов’язковими для ознайомлення та повсякденного використання для всіх співробітників Групи та зокрема співробітників Компанії.
Розкриття інформації про використання фінансових інструментів, якщо це мало суттєвий вплив на оцінку активів, зобов’язань, фінансовий стан і доходи або витрати
Вразливість до ризику ліквідності
Метою Компанії є підтримання безперервності і гнучкості фінансування за рахунок використання кредитних умов, наданих постачальниками. Компанія аналізує термін давності своїх активів і зобов’язань і планує свою ліквідність залежно від очікуваних сплат різних фінансових інструментів.
Вразливість до ринкового ризику
Ризик зміни ринкових цін – це ризик того, що Компанія не зможе продати товари за ціною, що дозволяє отримати прибуток. Такий ризик виникає в результаті збільшення конкуренції або зміни очікувань ринку щодо товарів Компанії. Компанія реалізує товари незалежним компаніям, де ціни також формуються на підставі ринкових умов і планових показників рентабельності. Враховуючи нестабільну економічну ситуацію в Україні, для Компанії цей ризик є дуже суттєвим.
Вразливість до інших ризиків
* Ризик знецінення виробничих запасів, втрати товарами споживчих якостей Компанія несе ризик втрати продукції під час зберігання на складах до їх продажу дилерам. * Ризики, пов’язані з неналежною якістю товарів Компанія відповідальна за якість товарів перед дилерами. Політикою Групи Рено передбачена процедура огляду і прийому авто і запасних частин на склад дилером, тому Компанія здійснює контроль якості перед прийомом товарів на склад та продажем дилерам та, відповідно, приймає на себе такі ризики. Водночас, оскільки компанії Групи користуються послугами незалежних перевізників, стандартами передбачено механізм компенсації заподіяної шкоди перевізником у випадку пошкодження автомобілів та запасних частин, тому сторони приймають такі ризики обмежено. * Ризик зниження рівня споживчого попиту на товари (роботи, послуги) Ризик зниження рівня споживчого попиту – це ризик того, що Компанія виявиться нездатною продати свої товари. Компанія здійснює реалізацію автомобілів Рено на території України та несе ризики у разі виникнення несприятливих умов на ринку. Отже, цей ризик є дуже суттєвим.
Розкриття інформації про ймовірні перспективи подальшого розвитку, в тому числі інформація про злиття чи поглинання
Одним із перспективних напрямків розвитку Компанія вважає збільшення ринку електромобілів.
Розкриття інформації про корпоративне управління
Розкриття інформації про вищий орган управління
Назва та склад вищого органу управління
Органами управління і контролю Компанії є Загальні Збори акціонерного товариства, правління та ревізор. Загальні Збори с вищим органом Компанії.
Повноваження вищого органу управління
Повноваження Загальних Зборів, передбачені внутрішніми документами, а також чинним законодавством України та здійснюються Акціонером одноосібно.
Функціонування вищого органу управління
Чергові Загальні Збори проводяться щороку не пізніше 30 квітня наступного за звітним року.
Розкриття інформації про наглядовий орган, що здійснює нагляд за діяльністю виконавчого органу та представляє інтереси вищого органу управління, та комітети, що підзвітні такому органу
Назва та склад наглядового органу
Контроль діяльності Компанії здійснюються Ревізором, призначеним материнською компанією.

[104000-2] Звіт незалежного аудитора

Поточний звітний період
Звіт незалежного аудитора
Інформація про аудиторський звіт
Найменування суб'єкта аудиторської діяльності
ТОВ «Аудиторська фірма «Мазар Україна»
Код ЄДРПОУ суб'єкта аудиторської діяльності
38516608
Номер реєстрації у Реєстрі аудиторів та суб'єктів аудиторської діяльності
4555
Розділ Реєстру аудиторів та суб'єктів аудиторської діяльності
Розділ 4 Суб’єкти аудиторської діяльності, які мають право проводити обов’язковий аудит фінансової звітності підприємств, що становлять суспільний інтерес
Вебсторінка суб'єкта аудиторської діяльності
https://ukr.mazars.ua/
Дата і номер рішення про проходження перевірки системи контролю якості аудиторських послуг суб'єкта аудиторської діяльності
ОСНАД від 24.12.19 №27-кя
Номер та дата договору на проведення аудиту
Договір № 01REN-021120 від 02.11.2020р.
Звітний період, за який проведено аудит фінансової звітності
2020 рік
Дата початку та дата закінчення аудиту
з 22.03.2021 по 24.05.2021
Зміст аудиторського звіту
Назва аудиторського звіту
ЗВІТ НЕЗАЛЕЖНОГО АУДИТОРА
Належний адресат
Засновникам та керівництву Приватного акціонерного товариства «Рено Україна»
Параграфи аудиторського звіту
Параграф 1
Думка із застереженням
Параграф 2
Ми провели аудит фінансової звітності ПрАТ «Рено Україна» («Компанія»), що складається зі звіту про фінансовий стан на 31 грудня 2020 року, звіту про сукупний дохід, звіту про зміни у власному капіталі та звіту про рух грошових коштів за рік, що закінчився зазначеною датою, та приміток до фінансової звітності, включаючи стислий виклад значущих облікових політик. На нашу думку, за винятком впливу питання, описаного в розділі «Основа для думки із застереженням», фінансова звітність, що додається, відображає достовірно, в усіх суттєвих аспектах, фінансовий стан Компанії на 31 грудня 2020 року, її фінансові результати і грошові потоки за рік, що закінчився зазначеною датою, відповідно до Міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ).
Параграф 3
Основа для думки із застереженням Компанія застосовує практику щодо оцінки імпортованих товарів, використовуючи валютний курс, який діяв на дату митного декларування товарів, замість дати, на яку Компанія отримує контроль над цими товарами, коли вони ще знаходяться у транзиті (закордоном). Зазначена практика призводить до викривлення собівартості імпортованих запасів. Компанія провела коригування балансової вартості товарів станом на 31 грудня 2020 та 31 грудня 2019 років, але не відкорегувала собівартість реалізованих товарів та прибутки/збитки від курсових різниць, які відносяться до товарів, реалізованих протягом років, які закінчилися 31 грудня 2020 та 31 грудня 2019. На наш погляд, вказана облікова політика є відхиленням від вимог МСБО 21 «Вплив змін валютних курсів», який вимагає відображення операцій з використанням валютного курсу на дату здійснення операції. Вплив данного відхилення на собівартість реалізованих товарів та прибутки/збитки від курсoвих різниць за роки, що закінчилися 31 грудня 2020 та 31 грудня 2019, не були визначені. Всупереч вимогам МСФЗ 7 «Фінансові інструменти: розриття інформації» Компанія не подала аналіз фінансових інструментів за валютами, не зробила розкриття щодо чутливості до зміни цих валют, а також не навела аналіз кредитної якості фінансових активів, як того вимагають положення МСФЗ 7 «Фінансові інструменти: розриття інформації». На нашу думку, відсутність даного розкриття має суттєвий вплив на фінансову звітність. Ми провели аудит відповідно до Міжнародних стандартів аудиту (МСА). Нашу відповідальність згідно з цими стандартами викладено в розділі «Відповідальність аудитора за аудит фінансової звітності» нашого звіту. Ми є незалежними по відношенню до Компанії згідно з Кодексом етики професійних бухгалтерів Ради з Міжнародних стандартів етики для бухгалтерів (Кодекс РМСЕБ) та ми виконали інші етичні обов’язки відповідно з вимог Кодексу РМСЕБ. Ми вважаємо, що отримані нами аудиторські докази є достатніми і прийнятними для використання їх як основи для нашої думки з застереженням.
Параграф 4
Пояснювальний параграф – операції із пов’язаними сторонами Не змінюючи нашої думки, ми звертаємо увагу на Примітку 28 і концентрацію операцій із пов’язаними сторонами.
Параграф 5
Пояснювальний параграф – звітність у iXBRL Відповідно до законодавства, що діє на дату цього звіту незалежного аудитора, фінансова звітність Компанії за МСФЗ повинна бути підготовлена в єдиному електронному форматі (iXBRL). Як описано в Примітці 3 до фінансової звітності, на дату складання цього аудиторського звіту керівництво Компанії не мало змоги сформувати та надати аудиторам звітність у форматі iXBRL через обставини, описані в цій примітці. Наша думка не є модифікованою щодо цього питання.
Параграф 6
Ключові питання аудиту Ключові питання аудиту - це питання, які, на наше професійне судження, були найбільш значущими під час нашого аудиту фінансової звітності за поточний період. Ці питання розглядались у контексті нашого аудиту фінансової звітності в цілому та враховувались при формуванні думки щодо неї, при цьому ми не висловлюємо окремої думки щодо цих питань.
Параграф 7
Ризик шахрайства щодо доходу від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) Дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) є одним з ключових елементів фінансової звітності Компанії та може використовуватися для оцінки ефективності управлінського персоналу. Існує ризик того, що дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) може бути завищений у зв’язку із шахрайством в результаті тиску управлінського персоналу щодо досягнення певних цільових показників. В такому випадку дохід може визнаватися до моменту переходу контролю або можуть мати місце фіктивні операції. Також доходи можуть бути навмисно завищені шляхом маніпулювання знижками, наданим клієнтам. Інформацію про облікову політику щодо визнання доходів розкрито у примітці 3 до фінансової звітності. Як відповідне ключове питання було розглянуто під час нашого аудиту Ми оцінили облікову політику Компанії стосовно визнання доходу на предмет її відповідності вимогам МСФЗ 15 «Дохід від договорів з клієнтами», включаючи критерії визнання доходу та програми стимулювання збуту. Ми зробили вибірку та отримали підтвердження від контрагентів Компанії щодо оборотів та балансів дебіторської заборгованості на звітну дату. Ми протестували вибірку операцій по визнанню доходу і перевірили, що вони були визнані у належному періоді. Ми виконали аналітичні процедури щодо визнання доходів, а саме помісячний аналіз транзакцій з продажу з метою виявлення неочікуваних відхилень (в розрізі товарів та послуг), а також порівняння результатів поточної діяльності з показниками за минулий період. Наші процедури не призвели до суттєвих зауважень щодо достовірності та коректності визнання доходу від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг).
Параграф 8
Забезпечення гарантійних зобов’язань Забезпечення гарантійних зобов’язань є значущими для фінансової звітності. Крім того, оцінка забезпечень гарантійних зобов’язань вимагає суттєвих суджень. Тому це питання було одним із найсуттєвіших під час проведення аудиту. Інформацію про облікову політику щодо забезпечень гарантійних зобов’язань розкрито у примітці 3 до фінансової звітності. Як відповідне ключове питання було розглянуто під час нашого аудиту Наші процедури стосовно оцінки розрахунку забезпечння гарантійних зобов’язань включали наступні: Ми оцінили облікову політику Компанії стосовно оцінки забезпечень гарантійних зобов’язань на предмет відповідності МСБО 37 «Забезпечення, умовні зобов’язання та умовні активи». Ми проаналізували розрахунок забезпечень гарантійних зобов’язань та оцінили ключові припущення, використані при аналізі забезпечень гарантійних зобов’язань, та методологію для їх визначення. Ми порівняли суми забезпечень гарантійних зобов’язань з показниками минулих періодів та фактично понесеними витратами. В результаті проведених процедур ми не виявили суттєвих зауважень стосовно розрахунку забезпечень гарантійних зобов’язань.
Параграф 9
Інша інформація Управлінський персонал несе відповідальність за іншу інформацію. Інша інформація складається зі Звіту про управління за 2020 рік, підготовленого відповідно до статті 11 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні». Інша інформація не є фінансовою звітністю та нашим звітом аудитора щодо неї. Наша думка щодо річної фінансової звітності не поширюється на іншу інформацію і ми не робимо висновок з будь-яким рівнем впевненості щодо цієї іншої інформації. У зв’язку з нашим аудитом річної фінансової звітності нашою відповідальністю є ознайомитися з іншою інформацією та при цьому розглянути, чи існує суттєва невідповідність між іншою інформацією та річною фінансовою звітністю або нашими знаннями, отриманими під час аудиту, або чи ця інша інформація має вигляд такої, що містить суттєве викривлення. Якщо на основі проведеної нами роботи ми доходимо висновку, що існує суттєве викривлення цієї іншої інформації, ми зобов’язані повідомити про цей факт. Ми не виявили таких фактів, які потрібно було б включити до звіту.
Параграф 10
Відповідальність управлінського персоналу та тих, кого наділено найвищими повноваженнями, за фінансову звітність Управлінський персонал несе відповідальність за складання і достовірне подання фінансової звітності відповідно до МСФЗ, а також за таку систему внутрішнього контролю, яку управлінський персонал визначає потрібною для того, щоб забезпечити складання фінансової звітності, що не містить суттєвих викривлень внаслідок шахрайства або помилки. При складанні фінансової звітності управлінський персонал несе відповідальність за оцінку здатності Компанії продовжувати свою діяльність на безперервній основі, розкриваючи, де це застосовно, питання, що стосуються безперервності діяльності, та використовуючи припущення про безперервність діяльності як основи для бухгалтерського обліку, крім випадків, якщо управлінський персонал або планує ліквідувати компанію чи припинити діяльність, або не має інших реальних альтернатив цьому. Ті, кого наділено найвищими повноваженнями, несуть відповідальність за нагляд за процесом фінансового звітування Компанії.
Параграф 11
Відповідальність управлінського персоналу та тих, кого наділено найвищими повноваженнями, за фінансову звітність Управлінський персонал несе відповідальність за складання і достовірне подання фінансової звітності відповідно до МСФЗ, а також за таку систему внутрішнього контролю, яку управлінський персонал визначає потрібною для того, щоб забезпечити складання фінансової звітності, що не містить суттєвих викривлень внаслідок шахрайства або помилки. При складанні фінансової звітності управлінський персонал несе відповідальність за оцінку здатності Компанії продовжувати свою діяльність на безперервній основі, розкриваючи, де це застосовно, питання, що стосуються безперервності діяльності, та використовуючи припущення про безперервність діяльності як основи для бухгалтерського обліку, крім випадків, якщо управлінський персонал або планує ліквідувати компанію чи припинити діяльність, або не має інших реальних альтернатив цьому. Ті, кого наділено найвищими повноваженнями, несуть відповідальність за нагляд за процесом фінансового звітування Компанії.
Параграф 12
Відповідальність управлінського персоналу та тих, кого наділено найвищими повноваженнями, за фінансову звітність Управлінський персонал несе відповідальність за складання і достовірне подання фінансової звітності відповідно до МСФЗ, а також за таку систему внутрішнього контролю, яку управлінський персонал визначає потрібною для того, щоб забезпечити складання фінансової звітності, що не містить суттєвих викривлень внаслідок шахрайства або помилки. При складанні фінансової звітності управлінський персонал несе відповідальність за оцінку здатності Компанії продовжувати свою діяльність на безперервній основі, розкриваючи, де це застосовно, питання, що стосуються безперервності діяльності, та використовуючи припущення про безперервність діяльності як основи для бухгалтерського обліку, крім випадків, якщо управлінський персонал або планує ліквідувати компанію чи припинити діяльність, або не має інших реальних альтернатив цьому. Ті, кого наділено найвищими повноваженнями, несуть відповідальність за нагляд за процесом фінансового звітування Компанії.
Параграф 13
Відповідальність управлінського персоналу та тих, кого наділено найвищими повноваженнями, за фінансову звітність Управлінський персонал несе відповідальність за складання і достовірне подання фінансової звітності відповідно до МСФЗ, а також за таку систему внутрішнього контролю, яку управлінський персонал визначає потрібною для того, щоб забезпечити складання фінансової звітності, що не містить суттєвих викривлень внаслідок шахрайства або помилки. При складанні фінансової звітності управлінський персонал несе відповідальність за оцінку здатності Компанії продовжувати свою діяльність на безперервній основі, розкриваючи, де це застосовно, питання, що стосуються безперервності діяльності, та використовуючи припущення про безперервність діяльності як основи для бухгалтерського обліку, крім випадків, якщо управлінський персонал або планує ліквідувати компанію чи припинити діяльність, або не має інших реальних альтернатив цьому. Ті, кого наділено найвищими повноваженнями, несуть відповідальність за нагляд за процесом фінансового звітування Компанії.
Параграф 14
Відповідальність управлінського персоналу та тих, кого наділено найвищими повноваженнями, за фінансову звітність Управлінський персонал несе відповідальність за складання і достовірне подання фінансової звітності відповідно до МСФЗ, а також за таку систему внутрішнього контролю, яку управлінський персонал визначає потрібною для того, щоб забезпечити складання фінансової звітності, що не містить суттєвих викривлень внаслідок шахрайства або помилки. При складанні фінансової звітності управлінський персонал несе відповідальність за оцінку здатності Компанії продовжувати свою діяльність на безперервній основі, розкриваючи, де це застосовно, питання, що стосуються безперервності діяльності, та використовуючи припущення про безперервність діяльності як основи для бухгалтерського обліку, крім випадків, якщо управлінський персонал або планує ліквідувати компанію чи припинити діяльність, або не має інших реальних альтернатив цьому. Ті, кого наділено найвищими повноваженнями, несуть відповідальність за нагляд за процесом фінансового звітування Компанії.
Параграф 15
Відповідальність управлінського персоналу та тих, кого наділено найвищими повноваженнями, за фінансову звітність Управлінський персонал несе відповідальність за складання і достовірне подання фінансової звітності відповідно до МСФЗ, а також за таку систему внутрішнього контролю, яку управлінський персонал визначає потрібною для того, щоб забезпечити складання фінансової звітності, що не містить суттєвих викривлень внаслідок шахрайства або помилки. При складанні фінансової звітності управлінський персонал несе відповідальність за оцінку здатності Компанії продовжувати свою діяльність на безперервній основі, розкриваючи, де це застосовно, питання, що стосуються безперервності діяльності, та використовуючи припущення про безперервність діяльності як основи для бухгалтерського обліку, крім випадків, якщо управлінський персонал або планує ліквідувати компанію чи припинити діяльність, або не має інших реальних альтернатив цьому. Ті, кого наділено найвищими повноваженнями, несуть відповідальність за нагляд за процесом фінансового звітування Компанії.
Параграф 16
Відповідальність управлінського персоналу та тих, кого наділено найвищими повноваженнями, за фінансову звітність Управлінський персонал несе відповідальність за складання і достовірне подання фінансової звітності відповідно до МСФЗ, а також за таку систему внутрішнього контролю, яку управлінський персонал визначає потрібною для того, щоб забезпечити складання фінансової звітності, що не містить суттєвих викривлень внаслідок шахрайства або помилки. При складанні фінансової звітності управлінський персонал несе відповідальність за оцінку здатності Компанії продовжувати свою діяльність на безперервній основі, розкриваючи, де це застосовно, питання, що стосуються безперервності діяльності, та використовуючи припущення про безперервність діяльності як основи для бухгалтерського обліку, крім випадків, якщо управлінський персонал або планує ліквідувати компанію чи припинити діяльність, або не має інших реальних альтернатив цьому. Ті, кого наділено найвищими повноваженнями, несуть відповідальність за нагляд за процесом фінансового звітування Компанії.
Параграф 17
Відповідальність управлінського персоналу та тих, кого наділено найвищими повноваженнями, за фінансову звітність Управлінський персонал несе відповідальність за складання і достовірне подання фінансової звітності відповідно до МСФЗ, а також за таку систему внутрішнього контролю, яку управлінський персонал визначає потрібною для того, щоб забезпечити складання фінансової звітності, що не містить суттєвих викривлень внаслідок шахрайства або помилки. При складанні фінансової звітності управлінський персонал несе відповідальність за оцінку здатності Компанії продовжувати свою діяльність на безперервній основі, розкриваючи, де це застосовно, питання, що стосуються безперервності діяльності, та використовуючи припущення про безперервність діяльності як основи для бухгалтерського обліку, крім випадків, якщо управлінський персонал або планує ліквідувати компанію чи припинити діяльність, або не має інших реальних альтернатив цьому. Ті, кого наділено найвищими повноваженнями, несуть відповідальність за нагляд за процесом фінансового звітування Компанії.
Параграф 18
Відповідальність управлінського персоналу та тих, кого наділено найвищими повноваженнями, за фінансову звітність Управлінський персонал несе відповідальність за складання і достовірне подання фінансової звітності відповідно до МСФЗ, а також за таку систему внутрішнього контролю, яку управлінський персонал визначає потрібною для того, щоб забезпечити складання фінансової звітності, що не містить суттєвих викривлень внаслідок шахрайства або помилки. При складанні фінансової звітності управлінський персонал несе відповідальність за оцінку здатності Компанії продовжувати свою діяльність на безперервній основі, розкриваючи, де це застосовно, питання, що стосуються безперервності діяльності, та використовуючи припущення про безперервність діяльності як основи для бухгалтерського обліку, крім випадків, якщо управлінський персонал або планує ліквідувати компанію чи припинити діяльність, або не має інших реальних альтернатив цьому. Ті, кого наділено найвищими повноваженнями, несуть відповідальність за нагляд за процесом фінансового звітування Компанії.
Параграф 19
Відповідальність управлінського персоналу та тих, кого наділено найвищими повноваженнями, за фінансову звітність Управлінський персонал несе відповідальність за складання і достовірне подання фінансової звітності відповідно до МСФЗ, а також за таку систему внутрішнього контролю, яку управлінський персонал визначає потрібною для того, щоб забезпечити складання фінансової звітності, що не містить суттєвих викривлень внаслідок шахрайства або помилки. При складанні фінансової звітності управлінський персонал несе відповідальність за оцінку здатності Компанії продовжувати свою діяльність на безперервній основі, розкриваючи, де це застосовно, питання, що стосуються безперервності діяльності, та використовуючи припущення про безперервність діяльності як основи для бухгалтерського обліку, крім випадків, якщо управлінський персонал або планує ліквідувати компанію чи припинити діяльність, або не має інших реальних альтернатив цьому. Ті, кого наділено найвищими повноваженнями, несуть відповідальність за нагляд за процесом фінансового звітування Компанії.
Підписи, дата та адреси
ПІБ ключового партнера з аудиту
Копистянська Євгенія Юріївна
Найменування суб`єкта аудиторської діяльності
ТОВ «Аудиторська фірма «Мазар Україна»
Дата аудиторського звіту
2021-05-24
Місцезнаходження суб`єкта аудиторської діяльності
Україна, м. Київ 04080, вул. Кирилівська 15а

[110000] Загальна інформація про фінансову звітність

Поточний звітний період
Розкриття загальної інформації про фінансову звітність
РІЧНА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ АТ РЕНО УКРАЇНА СТАНОМ НА 31 ГРУДНЯ 2020 РОКУ ТА ЗА 2020 РІК
Назва суб'єкта господарювання, що звітує, або інші засоби ідентифікації
Приватне Акціонерне Товариство «Рено Україна»
Ідентифікаційний код юридичної особи
33552751
Сайт компанії
https://www.renault.ua
Опис характеру фінансової звітності
Окрема фінансова звітність
Дата кінця звітного періоду
2020-12-31
Період, який охоплюється фінансовою звітністю
2020 рік
Опис валюти подання
українська гривня
Рівень округлення, використаний у фінансовій звітності
-3 (тис.грн.)

[210000] Звіт про фінансовий стан, поточні/непоточні

Поточний звітний періодПопередній звітний період
Звіт про фінансовий стан
Активи
Непоточні активи
Основні засоби
18,393
24,142
Нематеріальні активи за винятком гудвілу
1,610
1,741
Відстрочені податкові активи
55,686
40,393
Інші непоточні нефінансові активи
5,797
11,554
Загальна сума непоточних активів
81,486
77,830
Поточні активи
Поточні запаси
680,463
292,841
Торговельна та інша поточна дебіторська заборгованість
264,728
105,375
Грошові кошти та їх еквіваленти
336,834
402,353
Загальна сума поточних активів за винятком непоточних активів або груп вибуття, класифікованих як утримувані для продажу або утримувані для виплат власникам
1,282,025
800,569
Загальна сума поточних активів
1,282,025
800,569
Витрати майбутніх періодів
635
607
Загальна сума активів
1,364,146
879,006
Власний капітал та зобов'язання
Власний капітал
Статутний капітал
3,186
3,186
Нерозподілений прибуток
266,465
424,202
Інші резерви
43,117
43,117
Загальна сума власного капіталу, що відноситься до власників материнського підприємства
312,768
470,505
Загальна сума власного капіталу
312,768
470,505
Зобов'язання
Непоточні зобов'язання
Інші непоточні фінансові зобов'язання
6,432
Загальна сума непоточних зобов'язань
6,432
Поточні зобов'язання
Поточні забезпечення
Інші поточні забезпечення
211,723
115,879
Загальна сума поточних забезпечень
211,723
115,879
Торговельна та інша поточна кредиторська заборгованість
525,692
250,361
Поточні податкові зобов'язання, поточні
14,924
7,917
Інші поточні фінансові зобов'язання
5,351
14,475
Інші поточні нефінансові зобов'язання
293,688
10,859
Загальна сума поточних зобов'язань за винятком зобов'язань, включених до груп вибуття, класифікованих як утримувані для продажу
1,051,378
399,491
Загальна сума поточних зобов'язань
1,051,378
399,491
Відстрочений дохід
2,578
Загальна сума зобов'язань
1,051,378
408,501
Загальна сума власного капіталу та зобов'язань
1,364,146
879,006

[310000] Звіт про сукупний дохід, прибуток або збиток, за функцією витрат

Поточний звітний періодПопередній звітний період
За наростаючим підсумком із початку року до дати звітностіЗа наростаючим підсумком із початку року до дати звітності
Прибуток (збиток)
Дохід від звичайної діяльності
6,616,399
6,231,348
Собівартість реалізації
6,100,820
5,640,773
Валовий прибуток
515,579
590,575
Інші доходи
7,381
24,670
Витрати на збут
209,261
146,368
Адміністративні витрати
57,055
49,887
Інша витрата
39,817
16,004
Прибуток (збиток) від операційної діяльності
216,827
402,986
Фінансові доходи
7,855
24,934
Фінансові витрати
1,340
2,536
Прибуток (збиток) до оподаткування
223,342
425,384
Податкові доходи (витрати)
34,772
79,077
Прибуток (збиток) від діяльності, що триває
188,570
346,307
Прибуток (збиток)
188,570
346,307

[410000] Звіт про сукупний дохід, компоненти іншого сукупного доходу, відображені після оподаткування

Поточний звітний періодПопередній звітний період
За наростаючим підсумком із початку року до дати звітностіЗа наростаючим підсумком із початку року до дати звітності
Звіт про сукупний дохід
Прибуток (збиток)
188,570
346,307
Загальна сума сукупного доходу
188,570
346,307

[510000] Звіт про рух грошових коштів, прямий метод

Поточний звітний періодПопередній звітний період
Звіт про рух грошових коштів
Грошові потоки від (для) операційної діяльності
Класи надходжень грошових коштів від операційної діяльності
Надходження від продажу товарів та надання послуг
8,141,642
7,830,374
Надходження від роялті, плати за послуги, комісійних та інших доходів
12,361
29,390
Надходження за орендою та подальшим продажем активів, утримуваних для оренди іншими особами і в подальшому утримуваних для продажу
501
470
Інші надходження грошових коштів від операційної діяльністі
177
8,843
Класи виплат грошових коштів від операційної діяльності
Виплати постачальникам за товари та послуги
6,423,578
5,724,254
Виплати працівникам та виплати від їх імені
30,809
29,033
Інші виплати грошових коштів за операційною діяльністю
1,622,479
1,594,676
Чисті грошові потоки від (використані у) діяльності
77,815
521,114
Повернення податків на прибуток (сплата)
45,279
106,415
Інші надходження (вибуття) грошових коштів
(5,143)
(2,854)
Чисті грошові потоки від операційної діяльності (використані в операційній діяльності)
27,393
411,845
Грошові потоки від (для) інвестиційної діяльності
Надходження від продажу основних засобів
11,527
10,614
Придбання основних засобів
11,666
17,390
Чисті грошові потоки від інвестиційної діяльності (використані в інвестиційній діяльності)
(139)
(6,776)
Грошові потоки від (для) фінансової діяльності
Дивіденди сплачені
92,869
254,088
Інші надходження (вибуття) грошових коштів
96
(14,307 )
Чисті грошові потоки від фінансової діяльності (використані у фінансовій діяльності)
(92,773 )
(268,395 )
Чисте збільшення (зменшення) грошових коштів та їх еквівалентів до впливу змін валютного курсу
(65,519 )
136,674
Вплив змін валютного курсу на грошові кошти та їх еквіваленти
Вплив змін валютного курсу на грошові кошти та їх еквіваленти
(22)
Чисте збільшення (зменшення) грошових коштів та їх еквівалентів
(65,519 )
136,652
Грошові кошти та їх еквіваленти на початок періоду
402,353
265,701
Грошові кошти та їх еквіваленти на кінець періоду
336,834
402,353

[610000] Звіт про зміни у власному капіталі

Поточний звітний період
Власний капітал Власний капітал
Власний капітал, що відноситься до власників материнського підприємства Власний капітал, що відноситься до власників материнського підприємства
Статутний капітал Інші резерви Нерозподілений прибуток
Резервний капітал
Відображені в поточному періоді Відображені в поточному періоді Відображені в поточному періоді Відображені в поточному періоді Відображені в поточному періоді
Раніше представлені Раніше представлені Раніше представлені Раніше представлені Раніше представлені
Звіт про зміни у капіталі
Звіт про зміни у власному капіталі
Власний капітал на початок періоду
3,186
3,186
43,117
43,117
424,202
424,202
470,505
470,505
470,505
470,505
Зміни у власному капіталі
Сукупний дохід
Прибуток (збиток)
188,570
188,570
188,570
Сукупний дохід
188,570
188,570
188,570
Дивіденди, визнані як розподіл між власниками
346,307
346,307
346,307
Збільшення (зменшення) власного капіталу
(157,737 )
(157,737 )
(157,737 )
Власний капітал на кінець періоду
3,186
43,117
266,465
312,768
312,768

Попередній звітний період
Власний капітал Власний капітал
Власний капітал, що відноситься до власників материнського підприємства Власний капітал, що відноситься до власників материнського підприємства
Статутний капітал Інші резерви Нерозподілений прибуток
Резервний капітал
Відображені в поточному періоді Відображені в поточному періоді Відображені в поточному періоді Відображені в поточному періоді Відображені в поточному періоді
Раніше представлені Раніше представлені Раніше представлені Раніше представлені Раніше представлені
Звіт про зміни у капіталі
Звіт про зміни у власному капіталі
Власний капітал на початок періоду
3,186
3,186
43,117
43,117
346,194
346,194
392,497
392,497
392,497
392,497
Зміни у власному капіталі
Сукупний дохід
Прибуток (збиток)
346,307
346,307
346,307
Сукупний дохід
346,307
346,307
346,307
Дивіденди, визнані як розподіл між власниками
268,299
268,299
268,299
Збільшення (зменшення) власного капіталу
78,008
78,008
78,008
Власний капітал на кінець періоду
3,186
43,117
424,202
470,505
470,505

[800100] Примітки - Підкласифікації активів, зобов'язань та власного капіталу

Поточний звітний періодПопередній звітний період
Підкласифікації активів, зобов'язань та капіталу
Основні засоби
Машини
1,583
2,116
Транспортні засоби
16,121
21,111
Пристосування та приладдя
689
915
Загальна сума основних засобів
18,393
24,142
Нематеріальні активи та гудвіл
Нематеріальні активи за винятком гудвілу
Комп'ютерне програмне забезпечення
1 610
1 741
Загальна сума нематеріальних активів за винятком гудвілу
1,610
1,741
Загальна сума нематеріальних активів та гудвілу
1,610
1,741
Різні непоточні активи
Інші непоточні активи
5,797
11,554
Торговельна та інша поточна дебіторська заборгованість
Поточна торговельна дебіторська заборгованість
204,392
92,437
Поточні попередні платежі та поточний нарахований дохід
Поточні попередні платежі
Поточні аванси постачальникам
60,336
12,938
Загальна сума попередніх платежів
60,336
12,938
Загальна сума поточних попередніх платежів та поточного нарахованого доходу
60,336
12,938
Загальна сума торговельної та іншої поточної дебіторської заборгованості
264,728
105,375
Торговельна та інша дебіторська заборгованість
Торговельна дебіторська заборгованість
204,392
92,437
Попередні платежі та нарахований дохід
Попередні платежі
60,336
12,938
Загальна сума попередніх платежів та нарахований дохід
60,336
12,938
Загальна сума торговельної та іншої дебіторської заборгованості
264,728
105,375
Категорії поточних фінансових активів
Поточні фінансові активи за амортизованою собівартістю
541,226
494,790
Загальна сума поточних фінансових активів
541,226
494,790
Категорії фінансових активів
Фінансові активи за амортизованою собівартістю
541,226
494,790
Загальна сума фінансових активів
541,226
494,790
Класи поточних запасів
Поточні товари
680,182
292,625
Поточне паливо
82
80
Інші поточні запаси
199
136
Загальна сума поточних запасів
680,463
292,841
Класи поточних запасів, альтернатива
Поточні запаси, утримувані для продажу
680,182
292,625
Поточні основні та допоміжні матеріали, для споживання у виробничому процесі або при наданні послуг
281
216
Загальна сума поточних запасів
680,463
292,841
Грошові кошти та їх еквіваленти
Грошові кошти
Залишки на рахунках в банках
336,834
402,353
Загальна сума грошових коштів
336,834
402,353
Загальна сума грошових коштів та їх еквівалентів
336,834
402,353
Класи інших забезпечень
Забезпечення за гарантією якості
Поточне забезпечення за гарантією якості
125,989
115,879
Загальна сума забезпечення за гарантією якості
125,989
115,879
Різні інші забезпечення
Інші статті поточних забезпечень
85,734
Загальна сума різних інших забезпечень
85,734
Інше забезпечення
Інші поточні забезпечення
211,723
115,879
Загальна сума інших забезпечень
211,723
115,879
Торговельна та інша поточна кредиторська заборгованість
Поточна торговельна кредиторська заборгованість
515,983
232,268
Поточна кредиторська заборгованість за соціальним забезпеченням та податками за винятком податку на прибуток
9,709
18,093
Загальна сума торговельної та іншої поточної кредиторської заборгованості
525,692
250,361
Торговельна та інша кредиторська заборгованість
Торговельна кредиторська заборгованість
515,983
232,268
Кредиторська заборгованість за соціальним забезпеченням та податками за винятком податку на прибуток
9,709
18,093
Загальна сума торговельної та іншої кредиторської заборгованості
525,692
250,361
Категорії поточних фінансових зобов'язань
Поточні фінансові зобов'язання за амортизованою собівартістю
515,983
232,268
Загальна сума поточних фінансових зобов'язань
515,983
232,268
Категорії фінансових зобов'язань
Фінансові зобов'язання за амортизованою собівартістю
515,983
232,268
Загальна сума фінансових зобов'язань
515,983
232,268
Різні поточні зобов'язання
Поточні аванси отримані
45,381
10,859
Поточні дивіденди до сплати
248,307
Інші поточні зобов'язання
9,809
Різні зобов'язання
Аванси отримані
45,381
10,859
Дивіденди до сплати
248,307
Інші зобов'язання
9,809
Різний власний капітал
Резерв капіталу
43,117
43,117
Інші резерви
Резервний капітал
43,117
43,117
Загальна сума інших резервів
43,117
43,117

[800200] Примітки - Аналіз доходів та витрат

Поточний звітний періодПопередній звітний період
Аналіз доходів та витрат
Дохід від звичайної діяльності
Дохід від продажу товарів
6,571,290
6,225,591
Інший дохід від продажу
45,109
5,757
Загальна сума доходу від продажу
6,616,399
6,231,348
Суттєві доходи та витрати
Збиток від зменшення корисності (сторнування збитку від зменшення корисності), торгівельна дебіторська заборгованість
Збиток від зменшення корисності, визнаний у прибутку чи збитку, торгівельна дебіторська заборгованість
4,363
15,838
Чистий збиток від зменшення корисності (сторнування збитку від зменшення корисності), визнаний у прибутку чи збитку, торгівельна дебіторська заборгованість
4,363
15,838
Прибутки (збитки) від вибуття непоточних активів
Прибутки від вибуття непоточних активів
1,999
651
Чисті прибутки (збитки) від вибуття непоточних активів
1,999
651
Інші фінансові доходи
7,855
24,934
Інші фінансові витрати
1,340
2,536
Процентні витрати
Процентні витрати за іншими фінансовими зобов'язаннями
1,340
2,536
Різний інший операційний дохід
5,382
1,691
Різні інші операційні витрати
10,035
106
Витрати з продажу, загальні та адміністративні витрати
Витрати з продажу
209,261
146,368
Загальні та адміністративні витрати
57,055
49,887
Загальна сума витрат з продажу, загальних та адміністративних витрат
266,316
196,255
Витрати на продаж
209,261
146,368
Витрати на збут та адміністративні витрати
266,316
146,368
Витрати на винагороду директорів
7,634
7,466
Операційні витрати
6,406,953
5,853,032
Операційні витрати за винятком собівартості реалізації
306,133
212,259
Витрати на продаж та маркетинг
209,261
146,368
Витрати за характером
Сировина та витратні матеріали використані
3,352
2,039
Собівартість реалізованих товарів
6,100,820
5,640,773
Витрати на послуги
183,841
130,599
Витрати на страхування
856
1,247
Витрати на оплату професійних послуг
7,236
3,126
Банківські та подібні нарахування
3,362
3,202
Класи витрат на виплати працівникам
Короткострокові витрати на виплати працівникам
Заробітна плата
41,720
36,823
Внески на соціальне забезпечення
6,837
6,245
Загальна сума короткострокових витрат на виплати працівникам
48,557
43,068
Загальна сума витрат на виплати працівникам
48,557
43,068
Амортизація матеріальних та нематеріальних активів та збитки від зменшення корисності (сторнування збитків від зменшення корисності), які визнаються у прибутку або збитку
Амортизаційні витрати
Амортизаційні витрати
9,531
8,579
Загальна сума амортизаційних витрат
9,531
8,579
Загальна сума амортизації і збитків від зменшення корисності (сторнування збитків від зменшення корисності), визнаних у прибутку або збитку
9,531
8,579
Інші витрати
60,852
27,974
Загальна сума витрат, за характером
6,406,953
5,853,032

[800500] Примітки - Перелік приміток

Поточний звітний період
Розкриття інформації про примітки та іншої пояснювальної інформації
Розкриття інформації про облікові судження та розрахункові оцінки
Застосування облікової політики Компанії вимагає від керівництва використання професійних суджень, оцінок та припущень стосовно балансової вартості активів та зобов’язань, інформація про які не є такою очевидною у інших джерелах. Оцінки та пов’язані з ними припущення базуються на історичному досвіді та інших факторах, які, на думку керівництва, вважаються доцільними у цих обставинах. Оцінки та відповідні припущення переглядаються на постійній основі. Результати переглядів облікових оцінок визнаються у тому періоді, в якому здійснюється такий перегляд, якщо результат перегляду впливає лише на цей період або у періоді перегляду та майбутніх періодах, якщо результат перегляду впливає на поточний та майбутній періоди. Визнання доходу − оцінка змінного відшкодування в разі повернення товарів і знижок за обсяг Очікувані знижки за обсяг, що надаються Компанією, аналізуються по кожному окремому покупцю. Визначення того, чи є ймовірним надання покупцеві знижки за обсяг, буде залежати від обсягу покупок за поточний період. Компанія застосувала метод найімовірнішої суми для оцінки змінного відшкодування очікуваних знижок за обсяг. Для визначення очікуваного відсотка знижок і очікуваної суми змінної компенсації Компанія використовує дані поточного року щодо покупок і надання покупцям знижок. Будь-які значні зміни, що виникають на практиці, в порівнянні з історичними даними про покупки і надання покупцям знижок будуть впливати на очікуваний відсоток знижок, розрахований Компанією. Компанія повторно аналізує оцінку очікуваних повернень і знижок за обсяг щоквартально і відповідним чином коригує зобов’язання щодо повернення коштів. Попередні оцінки очікуваних повернень товарів і знижок за обсяг чутливі до змін в обставинах, і минулий досвід Компанії щодо повернень і надання знижок може не бути показовим для фактичних повернень товарів покупцями і надання знижок в майбутньому. Гарантійні забезпечення Компанія надає гарантії на проведення ремонту щодо усунення дефектів, які існували на момент продажу. Припущення, які використовуються для розрахунку резерву по гарантіям, базуються на теперішньому та попередніх періодах продажу автомобілів на гарантійному обслуговуванні, минулому досвіді рівня витрат за такими гарантіями. Оцінка витрат, пов'язаних з гарантіями, переглядається щорічно.
Розкриття інформації про затвердження фінансової звітності
Фінансова звітність була затверджена до випуску керівництвом Компанії 24 травня 2021 року.
Розкриття інформації про грошові кошти та їх еквіваленти
Грошові кошти та їх еквіваленти представлені залишками на банківських рахунках. Станом на 31 грудня 2020 р. та 31 грудня 2019 р. за залишками грошових коштів на банківських рахунках нараховувались відсотки за процентною ставкою від 3,5% до 9,0% річних.
Розкриття інформації про відстрочені податки
Сутність тимчасових різниць наведена нижче: (i) Забезпечення – відмінності в періоді визнання зобов’язання; (ii) Запаси – відмінності в методах оцінки; (iiі) Кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги – відмінності в періоді визнання.
Розкриття інформації про дивіденди
У 2020 році Компанія оголосила про виплату акціонерам дивідендів за 2019 рiк у сумі 346 307 тис. грн. У 2019 році Компанія оголосила про виплату акціонерам дивідендів за 2018 рiк у сумі 268 299 тис. грн. На 31 грудня 2020 р. зобов’язання за невиплаченими дивідендами за 2019 рік складає 248 307 тис. грн. На 31 грудня 2019 р. зобов’язань за невиплаченими дивідендами за попередні роки немає.
Розкриття інформації про справедливу вартість фінансових інструментів
Компанія не має активів чи зобов’язань, облікованих за справедливою вартістю. Справедлива вартість фінансових активів та зобов'язань (класифіковані як Рівень 3 в ієрархії справедливої вартості), що відображаються за амортизованою вартістю, станом на 31 грудня 2020 р. та 31 грудня 2019 р. приблизно дорівнювала їх балансовій вартості.
Розкриття загальної інформації про фінансову звітність
РІЧНА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ АТ РЕНО УКРАЇНА СТАНОМ НА 31 ГРУДНЯ 2020 РОКУ ТА ЗА 2020 РІК
Розкриття інформації про статутний капітал
Зареєстрований, випущений та повністю оплачений капітал Компанії станом на 31 грудня 2020 р. та 31 грудня 2019 р. складався з 3 185 792 звичайних акцій номінальною вартістю 1 грн. кожна. Станом на 31 грудня 2020 р. та 31 грудня 2019 р. єдиним акціонером компанії, власником 100% випущеного акціонерного капіталу компанії є «Рено САС» (Франція).
Розкриття інформації про цілі, політику та процеси щодо управління капіталом
Управління капіталом Компанії спрямовано на досягнення наступних цілей: (i) дотримання вимог до капіталу, встановлених регулятором, і (ii) забезпечення здатності Компанії функціонувати в якості безперервно діючого підприємства. Компанія вважає, що загальна сума капіталу, управління яким здійснюється, дорівнює сумі капіталу, показаного у звіті про фінансовий стан. Станом на кінець кожного звітного періоду Компанія аналізує наявну суму власного капіталу і може її коригувати шляхом виплати дивідендів акціонерам, повернення капіталу акціонерам або емісії нових акцій.
Розкриття інформації про резерви у власному капіталі
Станом на 31 грудня 2020 р. та 31 грудня 2019 р. Компанія обліковувала резервний капітал у розмірі 43 117 тис. грн. Резервний капітал було створено у 2016 р. відповідно до рішення Загальних зборів акціонерного товариства за рахунок нерозподіленого прибутку.
Розкриття інформації про дохід від продажу
У 2020-му році Компанія змінила презентацію вирахувань із доходів і відобразила їх розгорнуто від відповідних продажів.
Розкриття інформації про торговельну та іншу кредиторську заборгованість
На кредиторську заборгованість відсотки не нараховуються, і вона, як правило, погашається від 15 до 30 днів.

[800600] Примітки - Перелік облікових політик

Поточний звітний період
Розкриття інформації по суттєві аспекти облікової політики
Опис облікової політики щодо непередбачених зобов'язань та непередбачених активів
Умовні активи і зобов’язання не визнаються у фінансовій звітності Компанії. Вони розкриваються у примітках до фінансової звітності, крім тих випадків, коли ймовірність одержання/вибуття ресурсів, які втілюють у собі економічні вигоди, є незначною.
Опис облікової політики щодо відстроченого податку на прибуток
Відстрочений податок на прибуток нараховується за методом зобов’язань станом на звітну дату за всіма тимчасовими різницями між податковою базою активів і зобов’язань та їх балансовою вартістю, відображеною для цілей фінансової звітності. Величина відстроченого податку визначається з урахуванням очікуваного способу реалізації активів або сплати зобов’язань із застосуванням діючих або оголошених на звітну дату податкових ставок. На кожну звітну дату Компанія переглядає балансову вартість відстрочених податкових активів і зменшує їх балансову вартість, якщо більше не існує ймовірності одержання достатнього оподатковуваного прибутку, що дозволив би реалізувати частину або всю суму такого відстроченого податкового активу. Не визнані раніше відстрочені податкові активи переоцінюються Компанією на кожну звітну дату й визнаються тоді, коли існує ймовірність одержання в майбутньому оподатковуваного прибутку, що дає можливість реалізувати відстрочений податковий актив. Компанія проводить взаємозалік відстрочених податкових активів і відстрочених податкових зобов’язань тільки в тому разі, якщо існує юридично закріплене право заліку поточних податкових активів в рахунок поточних податкових зобов’язань; та відстрочені податкові активи та відстрочені податкові зобов’язання відносяться до податку на прибуток, що нараховується до сплати/відшкодування одним податковим органом.
Опис облікової політики щодо визнання фінансових інструментів
Фінансові активи та фінансові зобов’язання визнаються у звіті про фінансовий стан у той момент, коли Компанія стає стороною в контрактних взаємовідносинах стосовно відповідного інструменту. Всі операції купівлі або продажу фінансових активів, які потребують поставки активів в строк, установлений законодавством, або у відповідності до правил, прийнятих на відповідному ринку (торгівля на стандартних умовах), визнаються на дату здійснення угоди, тобто на дату, коли Компанія приймає на себе зобов’язання купити чи продати актив. Фінансові активи класифікуються при первісному визнанні на такі, що надалі оцінюються за амортизованою собівартістю, справедливою вартістю через інший сукупний дохід або за справедливою вартістю через прибуток або збиток. Класифікація фінансових активів при первісному визнанні залежить від: установлених договорами характеристик грошових потоків та бізнес-моделі з управління відповідними фінансовими активами. За винятком торгової дебіторської заборгованості, що не має значного компоненту фінансування, Компанія при первісному визнанні оцінює фінансовий актив за його справедливою вартістю плюс, для активів, що в подальшому оцінюються за амортизованою собівартістю або за справедливою вартістю через інший сукупний дохід, - витрати на операцію. Для того щоб фінансовий актив був класифікований та оцінений за амортизованою собівартістю або справедливою вартістю через інший сукупний дохід, він повинен генерувати у певні дати грошові потоки, котрі є виключно виплатами основної суми та процентів на непогашену частку основної суми заборгованості. Така оцінка називається тестом «грошових потоків» (SPPI-тестом) та здійснюється на рівні кожного інструменту. Фінансові активи, грошові потоки по яким не відповідають критерію «грошових потоків», класифікуються як оцінювані за справедливою вартістю через прибутки та збитки незалежно від бізнес-моделі. Фінансові активи, класифіковані як оцінювані за амортизованою собівартістю, утримуються в рамках бізнес-моделі, метою якої є утримання фінансових активів для отримання передбачених договором грошових потоків, в той час як фінансові активи, класифіковані як оцінювані за справедливою вартістю через інший сукупний дохід, утримуються в рамках бізнес-моделі, мета якої досягається як за рахунок передбачених договором грошових потоків, так і за рахунок продажу фінансових активів. Фінансові зобов’язання при первісному визнанні класифікуються як фінансові зобов’язання, що оцінюються за справедливою вартістю через прибуток або збиток, кредити та позики отримані, кредиторська заборгованість, а також деривативи, які є інструментами ефективного хеджування. Компанія класифікує свої фінансові зобов’язання при їх первісному визнанні. Всі фінансові зобов’язання при первісному визнанні оцінюються за справедливою вартістю за мінусом, у випадку кредиторської заборгованості, кредитів та позик отриманих, прямих витрат на операцію.
Опис облікової політики щодо припинення визнання фінансових інструментів
Визнання фінансового активу (або, де застосовано, частини фінансового активу або частини групи однорідних фінансових активів) припиняється тоді й лише тоді, коли: • спливає строк дії договірних прав на грошові потоки від такого фінансового активу; або • Компанія передає договірні права на одержання грошових потоків від такого фінансового активу або бере на себе договірне зобов’язання щодо виплати третій стороні грошових потоків від фінансового активу в повному обсязі та без суттєвої затримки по «транзитній» угоді; та або (а) Компанія в основному передає всі ризики та вигоди від володіння фінансовим активом, або (б) Компанія в основному не передає й не зберігає за собою всіх ризиків та вигід від володіння фінансовим активом, але передала контроль над активом. Якщо Компанія передала права на грошові потоки від фінансового активу або уклала транзитну угоду, вона оцінює чи зберегла вона, і в якій мірі, всі ризики та вигоди від володіння фінансовим активом. Якщо Компанія не передає та не залишає за собою всіх ризиків та вигід від володіння переданим активом, і зберігає за собою контроль над переданим активом, то Компанія продовжує визнавати переданий актив у обсязі своєї подальшої участі. В такому разі, Компанія також визнає відповідне зобов’язання. Переданий актив та відповідне зобов’язання оцінюються на основі, що відображає права та обов’язки, збережені Компанією. Якщо подальша участь Компанії набуває форми гарантії за переданим активом, то частка подальшої участі Компанії є меншою з наступних сум: (i) первісна балансова вартість активу та (ii) максимальна сума компенсації, яку Компанія може бути вимушена сплатити. Компанія припиняє визнання фінансового зобов’язання (або частини фінансового зобов’язання) тоді, коли воно погашене (анульоване), тобто коли визначене в договорі зобов’язання виконане, скасоване або термін його дії закінчився. Якщо існуюче фінансове зобов’язання замінюється іншим від того самого кредитора на значно змінених умовах, або умови існуючого зобов’язання в подальшому змінюються, відповідна заміна зобов’язання або зміна умов відображаються як припинення визнання первісного фінансового зобов’язання та визнання нового зобов’язання, а різниця у балансовій вартості зобов’язань визнається у звіті про фінансові результати (звіті про сукупний дохід).
Опис облікової політики щодо визначення компонентів грошових коштів та їх еквівалентів
Грошові кошти та їх еквіваленти у фінансовій звітності включають в себе: грошові кошти на поточних рахунках в банках, грошові кошти в касі та короткострокові депозити зі строком погашення до трьох місяців. Для цілей складання звіту про рух грошових коштів, грошові кошти та їх еквіваленти не включають банківські овердрафти. Грошові кошти та їхні еквіваленти на дату їхнього отримання оцінюють за справедливою вартістю. Вона зазвичай відповідає їхній номінальній вартості. Надалі їх оцінюють за амортизованою собівартістю за вирахуванням збитків від знецінення.
Опис облікової політики щодо дивідендів
Дивіденди визнаються у зобов’язаннях і вираховуються з капіталу в тому періоді, в якому вони оголошені. Інформація про будь-які дивіденди, оголошені після закінчення звітного періоду, але до ухвалення фінансової звітності до випуску, розкривається у примітці «Події після звітної дати». Згідно із українським законодавством базою для розподілу є нерозподілений прибуток.
Опис облікової політики щодо виплат працівникам
Компанія сплачує передбачений законодавством єдиний соціальний внесок до Пенсійного фонду України (ПФУ) на користь своїх працівників. Внески розраховуються як процент від поточної валової суми заробітної плати та відносяться на витрати у міру їх нарахування. Витрати на заробітну плату, єдиний соціальний внесок до ПФУ, оплачувані річні відпустки, лікарняні та премії нараховуються в тому році, в якому відповідні послуги надавались працівниками Компанії.
Опис облікової політики щодо витрат
Витрати визнаються витратами періоду одночасно із визнанням доходу, для отримання якого їх здійснено. Витрати, які неможливо прямо пов’язати із доходами певного періоду, відображаються у складі витрат того звітного періоду, в якому їх здійснено.
Опис облікової політики щодо оцінки справедливої вартості
Під час оцінки справедливої вартості фінансових інструментів Компанія використовує різноманітні методи та робить припущення на основі ринкових умов, що існують на звітну дату. Ринкові котирування або котирування дилерів для специфічних або подібних інструментів або дисконтована вартість майбутніх грошових потоків використовуються для фінансових активів. Номінальна вартість фінансових активів та зобов’язань зі строком погашення до одного року, за вирахуванням коригувань, вважається їх справедливою вартістю. Ієрархія справедливої вартості передбачає три рівні вхідних даних: • Рівень 1: ринкові котирування (без коригувань) ідентичних активів або зобов’язань на активних ринках. • Рівень 2: моделі оцінки, для яких всі вхідні дані, які мають суттєвий вплив на визначену справедливу вартість, відносяться до найбільш низького рівня ієрархії та базуються прямо або опосередковано на ринкових даних. • Рівень 3: моделі оцінки, які використовують вхідні дані, які мають суттєвий вплив на визначення справедливої вартості, відносяться до найбільш низького рівня ієрархії та відсутні у відкритому доступі. Компанія використовує методики оцінки, які відповідають наявним обставинам і для яких існують достатні дані для оцінки справедливої вартості, максимально використовуючи відповідні вхідні дані, які піддаються спостереженню, та мінімізуючи використання вхідних даних, які не підпадають спостереженню. Станом на 31 грудня 2020 та 31 грудня 2019 рр. справедлива вартість грошових коштів та їх еквівалентів, дебіторської та кредиторської заборгованості суттєво не відрізнялась від їх балансової вартості.
Опис облікової політики щодо фінансового доходу
До фінансових доходів відносяться процентні доходи, нараховані на залишки грошових коштів на депозитних, розрахункових та інших рахунках, відкритих у банківських установах, а також процентні доходи при дисконтуванні фінансових зобов’язань/активів. Процентні доходи Доходи визнаються при нарахуванні процентів з використанням номінальних процентних ставок, що приблизно дорівнюють ринковим ставкам. Процентні доходи відображаються у складі фінансових доходів звіту про фінансовий стан (звіту про сукупний дохід).
Опис облікової політики щодо фінансових активів
З метою подальшої оцінки фінансові активи поділяються на чотири категорії: • фінансові активи, що оцінюються за амортизованою собівартістю (боргові інструменти); • фінансові активи за справедливою вартістю через інший сукупний дохід з перекласифікацією накопиченого прибутку або збитку (боргові інструменти); • фінансові активи за справедливою вартістю через інший сукупний дохід без перекласифікації накопиченого прибутку або збитку при припиненні визнання (інструменти капіталу); • фінансові активи за справедливою вартістю через прибуток або збиток. Компанія оцінює фінансові активи за амортизованою собівартістю, у разі дотримання наступних умов: • актив утримується в рамках бізнес-моделі, метою якої є одержання договірних грошових потоків; і • договірні умови активу дають право на отримання у певні дати грошових потоків, котрі є суто виплатами основної суми та процентів на непогашену частку основної суми заборгованості. Фінансові активи, що обліковуються за амортизованою собівартістю після первісного визнання оцінюються за методом ефективного відсотка та перевіряються на предмет зменшення корисності. Прибутки або збитки від припинення визнання, модифікації або зменшення корисності визнаються у звіті про фінансові результати (звіті про сукупний дохід). Станом на 31 грудня 2019 р. та 31 грудня 2020 р. фінансові активи Компанії складались із фінансових активів, що оцінюються за амортизованою собівартістю (боргові інструменти). Фінансові активи Компанії представлено переважно грошовими коштами та їх еквівалентами, торгівельною та дебіторською заборгованістю із внутрішніх розрахунків.
Опис облікової політики щодо фінансових зобов'язань
Для цілей наступної оцінки фінансові зобов’язання класифікуються на наступні дві категорії: • фінансові зобов’язання, які оцінюються за справедливою вартістю через прибуток або збиток; • фінансові зобов’язання, які оцінюються за амортизованою вартістю. Фінансові зобов’язання, які оцінюються за амортизованою вартістю: Дана категорія є найбільш значущою для Компанії. Після первісного визнання торгова та кредиторська заборгованість із внутрішніх розрахунків оцінюється за амортизованою вартістю з використанням методу ефективного відсотка. Прибутки та збитки за такими фінансовими зобов’язаннями визнаються в прибутку чи збитку при припиненні їх визнання, а також у міру нарахування амортизації з використанням методу ефективного відсотка. Амортизована вартість розраховується з урахуванням дисконтів або премій при придбанні, а також комісійних або витрат, які є невід’ємною частиною ефективної ставки відсотка. Амортизація за ефективною ставкою відсотку включається до складу фінансових витрат. Станом на 31 грудня 2019 р. та 31 грудня 2020 р. фінансові зобов’язання Компанії включають, в основному, торгову та кредиторську заборгованість із внутрішніх розрахунків.
Опис облікової політики щодо переведення іноземної валюти
Операції в іноземній валюті переводяться у функціональну валюту Компанії (гривню) за валютним курсом, встановленим Національним Банком України («НБУ») на дату здійснення операції. Монетарні активи та зобов’язання, виражені в іноземній валюті станом на звітну дату, переводяться у функціональну валюту по валютному курсу, встановленому НБУ на таку звітну дату. Курсові різниці визнаються у складі прибутку або збитку в тому періоді, в якому вони виникають. Немонетарні активи та зобов’язання, деноміновані в іноземній валюті, переводяться у функціональну валюту Компанії за валютним курсом, встановленим НБУ на дату здійснення операції. Перерахунок за курсами на кінець року не застосовується до немонетарних статей, які оцінюються за первісною вартістю. Курси обміну валют, використані для перерахунку залишків в іноземній валюті, представлено таким чином, на 31 грудня 2020 року, у гривнях: - 28,2746 за 1,00 доллар США - 34,7396 за 1,00 євро - 3,7823 за 10,00 російських рублів На 31 грудня 2019 року, відповідно: - 23,6862 за 1,00 доллар США - 26,4220 за 1,00 євро - 3,8160 за 10,00 російських рублів
Опис облікової політики щодо зменшення корисності фінансових активів
Компанія визнає резерв під очікувані кредитні збитки для всіх боргових інструментів. Очікувані кредитні збитки – це різниця між усіма договірними грошовими потоками та грошовими потоками, які Компанія очікує одержати, дисконтована за первісною ефективною ставкою відсотка. При розрахунку резерву враховуються грошові потоки від реалізації утримуваної застави або іншого засобу покращення кредитної якості фінансового інструменту, що є невід’ємною частиною умов договору. Загалом очікувані кредитні збитки визнаються у дві стадії. Якщо станом на звітну дату кредитний ризик за фінансовим інструментом не зазнав значного зростання з моменту первісного визнання, то Компанія оцінює резерв під збитки за таким фінансовим інструментом у розмірі, що дорівнює 12-місячним очікуваним кредитним збиткам. Якщо кредитний ризик за фінансовим інструментом зазнав значного зростання з моменту первісного визнання, то Компанія використовує зміну ризику настання дефолту (невиконання зобов’язань) протягом очікуваного строку утримання фінансового інструмента незалежно від строків настання дефолту (очікувані кредитні збитки на весь строк). Компанія вважає, що за фінансовим активом стався дефолт, якщо передбачені договором платежі прострочені більш ніж на 90 днів. Однак в певних випадках Компанія також може прийти до висновку, що за фінансовим активом стався дефолт, якщо внутрішня або зовнішня інформація вказує на те, що малоймовірно, що Компанія отримає, без урахування механізмів підвищення кредитної якості, утримуваних Компанією, всю суму залишкових виплат, передбачених договором. Фінансовий актив списується, якщо у Компанії немає обґрунтованих очікувань щодо відшкодування передбачених договором грошових потоків.
Опис облікової політики щодо податку на прибуток
Компанія є платником податку на прибуток на загальних підставах. Сума поточного податку до сплати Компанія обчислює від прибутку до оподаткування, визначеного відповідно до податкового законодавства України із застосуванням податкової ставки, що діє на звітну дату, а також включає коригування податкових зобов’язань за минулі роки. У цій фінансовій звітності податки нараховано відповідно до вимог законодавства, чинного або яке фактично набрало чинності станом на звітну дату. Витрати з податку на прибуток включають поточні податки та відстрочене оподаткування та відображаються у складі прибутку чи збитку, якщо тільки вони не стосуються операцій відображених у цьому самому або іншому періоді в іншому сукупному доході або безпосередньо у складі капіталу.
Опис облікової політики щодо нематеріальних активів та гудвілу
Нематеріальні активи, придбані окремо, під час первісного визнання оцінюються за собівартістю. Після первісного визнання нематеріальні активи відображаються за собівартістю за вирахуванням накопиченої амортизації або будь-яких накопичених збитків від зменшення корисності (у разі їх наявності). Нематеріальні активи, створені всередині компанії, за вирахуванням капіталізованих витрат на розробку нематеріальних активів, не капіталізуються, й відповідні витрати відображаються у звіті про фінансові результати (звіті про сукупний дохід) у тому звітному періоді, у якому вони виникли. Нематеріальні активи Компанії мають обмежений строк корисного використання. Амортизація нематеріальних активів нараховується прямолінійним методом протягом таких очікуваних строків корисного використання відповідних активів: - Програмне забезпечення: 4-5 років - Інші нематеріальні активи: 4-5 років Нематеріальні активи з обмеженим строком корисного використання амортизуються протягом строку корисного використання та оцінюються на предмет наявності ознак можливого зменшення корисності. Строки й метод амортизації нематеріальних активів з обмеженим строком корисного використання аналізуються щонайменше наприкінці кожного фінансового року. Зміна очікуваних строків чи способу отримання прогнозованих економічних вигід, втілених в активах, відображається як зміна методу або періоду амортизації залежно від ситуації й обліковується як зміна облікової оцінки. Витрати на амортизацію нематеріальних активів з обмеженим строком корисного використання визнаються у звіті про фінансові результати (звіті про сукупний дохід) в категорії витрат відповідно до функцій активу. Доходи або витрати від припинення визнання нематеріального активу оцінюються, як різниця між чистою виручкою від вибуття активу та балансовою вартістю активу, й визнаються у звіті про фінансові результати (звіті про сукупний дохід) в момент припинення визнання цього активу.
Опис облікової політики щодо статутного капіталу
Прості акції класифіковані як капітал. Додаткові витрати, безпосередньо пов’язані з емісією нових акцій, відображаються у складі капіталу як зменшення суми надходжень за вирахуванням податків.
Опис облікової політики щодо оренди
Визначення того, чи є договір орендною угодою або містить положення про оренду, залежить від сутності операції, а не форми договору, і передбачає оцінку того, чи потребує виконання відповідного договору використання окремого активу або активів, а також передачі прав на використання активу. У момент укладення договору Компанія оцінює, чи є угода орендою або чи містить вона ознаки оренди. Іншими словами, Компанія визначає, чи передає договір право контролювати використання ідентифікованого активу протягом певного періоду часу в обмін на відшкодування. Компанія не визнає активу у формі права користування та зобов’язання з оренди у випадку: * короткострокової оренди; * оренди, у якій базовий актив має низьку вартість. Короткостроковою орендою Компанія визнає договори, строк оренди за якими не перевищує 12 місяців. До обліку таких договорів Компанія не застосовує вимоги МСФЗ 16. Базовим активом з низькою вартістю Компанія вважає об’єкт оренди, вартість якого не перевищує 20 000 грн. Компанія визнає платежі за такими договорами як витрати у прибутку або збитку на прямолінійній основі. Компанія як орендар На дату початку оренди Компанія визнає актив з права користування та орендне зобов’язання. Актив з права користування Компанія визнає активи з права користування з дати початку оренди (тобто з дати, коли цей актив став доступним до використання). Активи з права користування оцінюються за первісною вартістю, за вирахуванням накопиченої амортизації та накопичених збитків від знецінення, з коригуванням на переоцінку зобов’язань з оренди. Первісна вартість активів з права користування включає величину визнаних зобов’язань по оренді, понесені початкові прямі витрати і орендні платежі, вироблені на дату початку оренди або до такої дати, за вирахуванням отриманих стимулюючих платежів по оренді. Первісна вартість активу з права користування також включає оцінку витрат, які будуть понесені орендарем при демонтажі і поверненні базового активу, відновленні ділянки, на якій він розташований, або відновленні базового активу до стану, який вимагається згідно з умовами оренди, за винятком випадків, коли такі витрати понесені для виробництва запасів. Обов’язок орендаря щодо таких витрат виникає або на дату початку оренди, або внаслідок використання базового активу протягом певного періоду. Активи у формі права користування амортизуються лінійним методом протягом коротшого з наступних періодів: строк оренди або очікуваний строк корисного використання активів. Компанія визначила наступні строки корисного використання для активів з права користування: • актив з права користування офісне приміщення − від 3 до 10 років; • актив з права користування інше нерухоме майно − від 3 до 10 років. Якщо в кінці терміну оренди право власності на орендований актив переходить до Компанії або якщо первісна вартість активу відображає виконання опціону на його покупку, актив амортизується, протягом очікуваного строку корисного використання. Активи з права користування також підлягають перевірці на предмет знецінення. Зобов’язання з оренди На дату початку дії оренди, Компанія визнає зобов’язання з оренди в сумі теперішньої вартості майбутніх платежів з оренди протягом строку оренди. Орендні платежі включають фіксовані платежі (в тому числі по суті фіксовані платежі) за вирахуванням будь-яких стимулюючих платежів по оренді до отримання та змінні орендні платежі, які залежать від індексу або ставки, і суми, які, як очікується, будуть сплачені за гарантіями ліквідаційної вартості. Орендні платежі також включають ціну виконання опціону на покупку, якщо є достатня впевненість в тому, що Компанія виконає цей опціон, і виплати штрафів за припинення оренди, якщо термін оренди відображає потенційне виконання Компанією опціону на припинення оренди. Змінні орендні платежі, що не залежать від індексу або ставки, визнаються як витрати (крім випадків, коли вони понесені для виробництва запасів) в тому періоді, в якому настає подія або умова, що призводить до здійснення таких платежів. При розрахунку теперішньої вартості майбутніх платежів з оренди, Компанія використовує середньозважену ставку додаткових запозичень дійсну на дату початку дії оренди, якщо в договорі оренди чітко не зазначена відсоткова ставка. Після первісного визнання, сума зобов’язань з оренди збільшується на суму амортизації відсотка та зменшується на суму орендних платежів. Крім того, Компанія проводить переоцінку балансової вартості зобов’язань з оренди в разі модифікації, зміни терміну оренди, зміни орендних платежів (наприклад, зміна майбутніх виплат, обумовлених зміною індексу або ставки, що використовуються для визначення таких платежів) або зміни оцінки опціону на покупку базового активу.
Опис облікової політики щодо оцінки запасів
Товарно-матеріальні запаси включають імпортовані автомобілі та запасні частини призначені для продажу, а також інші матеріали. Запаси оцінюються за найменшою з двох величин: собівартістю або чистою вартістю реалізації. Чиста вартість реалізації являє собою прогнозовану ціну реалізації в ході звичайної господарської діяльності за вирахуванням будь-яких очікуваних майбутніх витрат, пов’язаних з доведенням продукції до готовності та її реалізацією. Вибуття запасних частин та інших матеріалів Компанія оцінює за методом ФІФО – одиниці запасів, які були придбані або вироблені першими, продаються першими, а одиниці, які залишаються в запасах на кінець періоду, є такими, що були придбані або вироблені останніми. Компанія оцінює продаж товарів (автомобілів) за методом ідентифікованої собівартості, відповідно до якого конкретні витрати ототожнюються з ідентифікованими одиницями запасів.
Опис облікової політики щодо заліку взаємних вимог фінансових інструментів
Взаємозалік фінансових активів та фінансових зобов’язань проводиться, та відповідна чиста сума відображається у фінансовій звітності, якщо і тільки якщо: • існує юридичне право на взаємозалік заборгованостей; та • Компанія має намір погасити заборгованість на нетто-основі, або отримати актив та погасити відповідне зобов’язання одночасно.
Опис облікової політики щодо основних засобів
Основні засоби відображаються за собівартістю за вирахуванням накопиченої амортизації та/або, за наявності, накопичених збитків від зменшення корисності. Така собівартість включає витрати, пов’язані з заміною частини основних засобів. При необхідності періодичної заміни істотних частин основних засобів Компанія припиняє визнавати замінену частину та визнає нову частину з власним строком корисного використання та амортизацією. Аналогічно, при проведенні основних технічних оглядів витрати на їх проведення визнаються у складі балансової вартості основних засобів як вартість заміни, якщо дотримано всіх необхідних критеріїв для такого визнання. Усі інші витрати на ремонт і технічне обслуговування визнаються у прибутках та збитках в момент їх понесення. Вартість об’єктів основних засобів відноситься на витрати шляхом нарахування амортизації протягом строку корисного використання такого активу на прямолінійній основі. Для всіх об’єктів основних засобів, амортизація розраховується прямолінійним методом упродовж очікуваного строку корисного використання. Компанія класифікує об’єкти основних засобів за такими групами та строками корисного використання: - ІТ-обладнання (машини та обладання): 2-5 років - Транспортні засоби: 3 роки - Інструменти, прилади, інвентар та меблі (пристосування та приладдя): 4 роки Ліквідаційна вартість основного засобу – це попередньо оцінена сума, яку Компанія отримала б на поточний час від вибуття активу після вирахування всіх попередньо оцінених витрат на вибуття, якщо актив є застарілим та перебуває в стані, очікуваному по закінченні строку його корисної експлуатації. Очікуваний строк корисного використання та ліквідаційна вартість аналізуються щорічно і, за необхідності, переглядаються. Припинення визнання основних засобів та будь-якої раніше визнаної їхньої істотної частини відбувається при вибутті або у випадку, коли в майбутньому не очікується отримання економічної вигоди від використання або реалізації такого активу. Будь-які прибутки або збитки, які виникають у зв’язку з припиненням визнання активу (розраховані як різниця між чистими надходженнями від вибуття активу та його балансовою вартістю), включаються до звіту про фінансові результати (звіту про сукупний дохід) за рік, у якому об’єкт був знятий з обліку.
Опис облікової політики щодо забезпчень
Забезпечення визнаються, якщо: Компанія має існуюче зобов’язання (юридичне чи конструктивне) внаслідок минулої події; та ймовірно, що вибуття ресурсів, які втілюють у собі економічні вигоди, буде необхідним для виконання зобов’язання; та можна достовірно оцінити суму зобов’язання. Якщо Компанія планує одержати відшкодування деякої частини або всіх забезпечень, наприклад, за договором страхування, відшкодування визнається як окремий актив, але тільки в тому випадку, коли отримання відшкодування не підлягає сумніву. Витрати, що відносяться до забезпечень, відображаються в звіті про фінансові результати (звіті про сукупний дохід) за вирахуванням відшкодування. Якщо вплив вартості грошей у часі є суттєвим, забезпечення дисконтуються за поточною ставкою до оподаткування, яка відображає, коли це може бути застосовано, ризики, характерні для конкретного забезпечення. Якщо застосовується дисконтування, то збільшення забезпечення з плином часу визнається як витрати по фінансуванню. Гарантійні забезпечення Компанія надає гарантії на проведення ремонту щодо усунення дефектів, які існували на момент продажу. Резерв по стандартній гарантії створюється на суму очікуваних гарантійних ремонтів для всіх автомобілів, які були продані за останні 3 роки. Компанія також визнає резерв на суму очікуваних гарантійних ремонтів для автомобілів за розширеною гарантією, яка діє строком на 4 або 5 років. Припущення, які використовувались для розрахунку резерву по гарантіям, базувались на теперішньому та попередніх періодах продажів автомобілів на гарантійному обслуговуванні, минулому досвіді рівня витрат за такими гарантіями. Оцінка витрат, пов’язаних з гарантіями, переглядається щорічно.
Опис облікової політики щодо визнання доходу від продажу
Дохід від договорів з клієнтами визнається в момент, коли Компанія задовольняє зобов’язання щодо виконання, передаючи обіцяний товар або послугу (тобто актив) клієнтові. Актив передається, коли (або у міру того, як) клієнт отримує контроль над таким активом. Дохід від договорів з клієнтами визнається у сумі, що відображає компенсацію, на яку Компанія очікує мати право в обмін на готову продукцію або товари, надані клієнтам. Компанія визначає, чи існують в договорі інші обіцянки, які представляють собою окремі зобов’язання до виконання, на які необхідно розподілити частину ціни договору. При визначенні ціни Компанія бере до уваги вплив змінної компенсації, наявність істотного компонента фінансування, а також негрошову компенсацію та компенсацію, яка має бути сплачена клієнтові (при їх наявності). Змінна компенсація Якщо компенсація за договором включає в себе змінну компенсацію, Компанія оцінює суму компенсації, право на яку вона отримає в обмін на передачу товарів або послуг покупцеві. Змінна компенсація оцінюється в момент укладення договору, і щодо її оцінки застосовується обмеження до тих пір, поки не буде найвищою мірою ймовірно, що коли невизначеність, пов’язана зі змінною компенсацією, буде в основному вирішена, та значного відновлення суми визнаного кумулятивного доходу від звичайної діяльності не відбудеться. Деякі договори продажу товарів надають покупцям право на повернення товарів протягом обумовленого періоду. Деяким дилерам Компанія також надає ретроспективні знижки за обсяг, якщо обсяг придбаних протягом періоду товарів перевищить граничне значення, встановлене в договорі. Права на повернення і знижки за обсяг призводять до виникнення змінного відшкодування. Право на повернення Договори із покупцями передбачають надання покупцям права на повернення товару. Для оцінки змінної компенсації Компанія використовує метод найімовірнішої суми компенсації. Компанія застосовує вимоги щодо обмеження оцінки для цілей визначення суми змінної компенсації, яку можна включити в ціну договору і визнати в якості доходу. Що стосується товарів, які, як очікується, будуть повернуті, визнається зобов’язання щодо відшкодування (тобто сума, яка не включається в ціну договору). Також визнається актив з права на повернення товарів покупцем (і проводиться відповідне коригування собівартості реалізованих товарів). Знижки за обсяг та інші види знижок, які містять змінну компенсацію Компанія застосовує метод найімовірнішої суми для оцінки змінної компенсації за договором. Потім Компанія застосовує вимоги щодо обмеження оцінки змінної компенсації для цілей визначення суми змінної компенсації, яку можна включити в ціну договору і визнати в якості доходу. Відносно очікуваних майбутніх знижок визнається зобов’язання з відшкодування (тобто сума, яка не включається в ціну договору). Гарантійні зобов’язання Компанія зазвичай надає стандартні гарантії на проведення ремонту по усуненню дефектів проданих товарів, які існували на момент продажу. Такі гарантії типу «гарантія-відповідність», які гарантують покупцю, що автомобіль відповідає заявленим якісним характеристикам, враховуються як гарантійні забезпечення. Облікова політика щодо гарантійних забезпечень розглядається в розділі 3.12. Компанія також надає розширені гарантії, що передбачають технічне обслуговування автомобілів протягом певного періоду часу. Такі гарантії типу «гарантія-послуга» продаються або окремо, або в пакеті з продажем товарів. Продаж автомобілів Якщо договір на продаж автомобілів містить одне зобов’язання до виконання, то Компанія визнає дохід від продажу автомобілів в момент часу, коли контроль над автомобілем передано покупцю, зазвичай після відвантаження товарів або доставки покупцеві, залежно від умов договорів. Дохід оцінюється за справедливою вартістю отриманої компенсації, або компенсації, яка має бути отримана з урахуванням суми будь-якої торгівельної знижки чи знижки з обсягу, що надаються Компанією. Якщо договір містить кілька зобов’язань до виконання, Компанія розподіляє ціну операції на кожне зобов’язання до виконання пропорційно ціні відокремленого продажу відповідного товару чи послуги. Надання послуг Дохід від надання послуг визнається у тому звітному періоді, в якому такі послуги надано, і оцінюється за справедливою вартістю отриманої компенсації, або компенсації, яка має бути отримана з урахуванням суми будь-якої торгівельної знижки чи знижки з обсягу, що надаються Компанією. Дохід від надання послуг визнається виходячи зі ступеня завершеності конкретної операції, що оцінюється пропорційно частці фактично наданих послуг у загальному обсязі послуг, які повинні бути надані за договором. Залишки по договору Договірний актив Договірний актив – це право суб’єкта господарювання на компенсацію за товари та послуги, надані клієнту. Якщо Компанія здійснює передачу готової продукції та товарів клієнту до того, як клієнт сплатить компенсацію або до того, як настане дата сплати такої компенсації, Компанія відображає договір в обліку як договірний актив, за винятком будь-яких сум, відображених як дебіторська заборгованість. Договірні активи підлягають оцінці на предмет знецінення. Компанія визнає договірний актив під час надання послуг до моменту узгодження обсягу та вартості послуг. Дебіторська заборгованість Дебіторська заборгованість – це право Компанії на компенсацію, яке є безумовним (тобто щоб настала дата сплати такої компенсації, необхідний лише плин часу). Договірне зобов’язання Договірне зобов’язання – це зобов’язання Компанії передати товари або послуги клієнту, за які Компанія отримала компенсацію (або настав час сплати такої суми) від клієнта. Контрактні зобов’язання визнаються у складі доходів, коли Компанія виконує відповідне зобов’язання за договором (тобто передає контроль над відповідними товарами або послугами покупцеві). Активи щодо права на повернення товарів покупцем Актив щодо права на повернення товарів покупцем визнається щодо права на отримання товарів, які, як очікується, будуть повернуті покупцями. Даний актив спочатку оцінюється на основі колишньої балансової вартості товару за вирахуванням будь-яких очікуваних витрат, пов’язаних з отриманням такого товару, і потенційного зменшення його вартості. Компанія коригує оцінку активу в результаті зміни очікуваного рівня повернення товарів, а також будь-якого додаткового зменшення вартості товарів, що повертаються. Зобов’язання щодо відшкодування Зобов’язання щодо відшкодування визнається в зв’язку з обов’язком повернути все або частину відшкодування, отриманого (або підлягає отриманню) від покупця. Зобов’язання Компанії щодо відшкодування обумовлені правом покупців на повернення товарів і знижками за обсяг. Дане зобов’язання оцінюється в сумі, яку Компанія, як очікується, зрештою повинна буде повернути покупцеві. Компанія коригує оцінку зобов’язання щодо відшкодування (і відповідну зміну ціни договору) в кінці кожного звітного періоду.
Опис облікової політики щодо податків, окрім податку на прибуток
Зобов’язання з ПДВ під час продажу товарів та послуг Компанія визнає у момент отримання товарів або послуг клієнтом або в момент надходження платежу від клієнта, залежно від того, яка подія відбулася раніше. Вхідний ПДВ обліковується таким чином: право на кредит із вхідного ПДВ під час придбання виникає у момент отримання податкової накладної, зареєстрованої у Єдиному реєстрі податкових накладних, яка видається в момент надходження оплати постачальнику або в момент отримання товарів або послуг, залежно від того, яка подія відбувається раніше.
Опис облікової політики щодо торговельної та іншої дебіторської заборгованості
При первісному визнанні Компанія оцінює торговельну дебіторську заборгованість за ціною операції (згідно з визначенням, наведеним у МСФЗ 15), якщо торговельна дебіторська заборгованість не містить значного компоненту фінансування, або якщо щодо неї Компанія застосувала практичний прийом згідно з МСФЗ 15 «Дохід від договорів з клієнтами». Для торговельної дебіторської заборгованості, грошових коштів та їх еквівалентів та договірних активів, Компанія застосовує спрощений підхід до оцінки резерву очікуваних кредитних збитків. Відповідно до цього підходу, Компанія не відслідковує зміну в кредитних ризиках, натомість Компанія визнає очікувані кредитні збитки за весь строк існування фінансового активу на кожну звітну дату. Компанія використовує матрицю забезпечення, що враховує історичний досвід кредитних збитків Компанії, скоригований на прогнозну інформацію відносно дебіторів та загальних економічних умов. Якщо платежі за договором прострочено менше, ніж на 30 днів, – Компанія визнає резерв у сумі 12-місячних очікуваних кредитних збитків. Якщо платежі за договором прострочено більше, ніж на 30 днів, – резерв визнається в сумі очікуваних кредитних збитків за весь термін корисного використання активу.

[810000] Примітки - Корпоративна інформація та Звіт про відповідність вимогам МСФЗ

Поточний звітний період
Назва суб'єкта господарювання, що звітує, або інші засоби ідентифікації
Приватне Акціонерне Товариство «Рено Україна»
Ідентифікаційний код юридичної особи
33552751
Походження суб'єкта господарювання
Україна
Правова форма суб'єкта господарювання
Акціонерне товариство
Країна реєстрації
Україна
Адреса зареєстрованого офісу суб'єкта господарювання
Україна, м. Київ, вул. Гайдара, 58/10
Основне місце ведення господарської діяльності
Україна, м. Київ, вул. Гайдара, 58/10
Опис характеру функціонування та основних видів діяльності суб'єкта господарювання
Приватне акціонерне товариство «Рено Україна» (далі – «Компанія») є офіційним імпортером автомобілів марки «Renault» в Україну. Основними видами діяльності Компанії є імпорт автомобілів (виробництва компаній Групи Рено) та запасних частин з подальшим перепродажем дилерам на українському ринку. Компанію засновано 25 травня 2005 року. Станом на 31 грудня 2020 та 31 грудня 2019 рр. та протягом років, що закінчилися вказаними датами, акції Компанії не котирувались на відкритому ринку.
Назва материнського підприємства
«Рено САС» (Франція), якій належать 100% акцій Компанії
Назва фактичного материнського підприємства групи
«Рено САС» (Франція)
Твердження про відповідність до вимог МСФЗ
Фінансова звітність Компанії на 31 грудня 2020 року та за рік, що закінчився вказаною датою, складена відповідно до Міжнародних стандартів фінансової звітності («МСФЗ»), затверджених Радою з Міжнародних стандартів бухгалтерського обліку («РМСБО») та відповідає вимогам Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» № 996-XIV щодо складання фінансової звітності. Облікові політики, використані при складанні цієї фінансової звітності та описані у Примітці 4, базуються на вимогах МСФЗ, чинних станом на 31 грудня 2020 року.
Розкриття інформації про невизначеності щодо здатності суб'єкта господарювання продовжувати діяльність безперервно
Дана фінансова звітність складена на базі припущення щодо здатності Компанії продовжувати свою діяльність на безперервній основі, яка передбачає, що Компанія реалізує свої активи та виконає зобов’язання в ході звичайної господарської діяльності.
Поточний звітний період
Розкриття інформації по суттєві аспекти облікової політики
Пояснення баз оцінки, застосованих при складанні фінансової звітності
Фінансова звітність представлена в тисячах українських гривень («тис. грн.»), а всі суми округлені до цілих тисяч, крім випадків, де вказано інше. Фінансова звітність складена на основі принципу історичної собівартості.
Поточний звітний період
Розкриття інформації про цілі, політику та процеси щодо управління капіталом
Управління капіталом Компанії спрямовано на досягнення наступних цілей: (i) дотримання вимог до капіталу, встановлених регулятором, і (ii) забезпечення здатності Компанії функціонувати в якості безперервно діючого підприємства. Компанія вважає, що загальна сума капіталу, управління яким здійснюється, дорівнює сумі капіталу, показаного у звіті про фінансовий стан. Станом на кінець кожного звітного періоду Компанія аналізує наявну суму власного капіталу і може її коригувати шляхом виплати дивідендів акціонерам, повернення капіталу акціонерам або емісії нових акцій.

[811000] Примітки - Облікова політика, зміни в облікових оцінках та помилки

Поточний звітний період
Розкриття інформації про перше застосування стандартів або тлумачень
Наступні змінені стандарти набули чинності з 1 січня 2020 року, але не мали суттєвого впливу на Компанію: * Зміни Концептуальної основи фінансової звітності (опубліковані 29 березня 2018 року і вступають у силу для річних періодів, які починаються з 1 січня 2020 року або після цієї дати). * Визначення бізнесу – зміни МСФЗ 3 (опубліковані 22 жовтня 2018 року і вступають у силу для угод придбання з початку річного звітного періоду, який починається з 1 січня 2020 року або після цієї дати). * Визначення суттєвості – зміни МСБО 1 та МСБО 8 (опубліковані 31 жовтня 2018 року і вступають у силу для річних періодів, які починаються з 1 січня 2020 року або після цієї дати). * Реформа базової процентної ставки – зміни МСФЗ 9, МСБО 39 та МСФЗ 7 (опубліковані 26 вересня 2019 року і вступають у силу для річних періодів, які починаються з 1 січня 2020 року або після цієї дати). Стандарти, інтерпретації та поправки, які були прийняті, але не набули чинності для фінансових звітів, складених станом на 31 грудня 2020 року та за період, що закінчився цією датою, та, як очікується, не будуть мати суттєвого впливу на фінансову звітність Компанії у майбутньому : * МСБО 17 Страхові контракти - річні періоди, що починаються з 1 січня 2023 року або пізніше; * МСФО 1 Представлення фінансової звітності (класифікація поточних і непоточних зобов’язань) - застосовується для річних звітних періодів, що починаються з або після 1 січня 2022 року; * МСБО 3 Об’єднання бізнесу - Застосовується для річних звітних періодів, що починаються з або після 1 січня 2022 року; * МСБО 16 Основні засоби - застосовується для річних звітних періодів, що починаються з або після 1 січня 2022 року; * Щорічні вдосконалення до МСБО 2018-2020 - застосовується для річних звітних періодів, що починаються з або після 1 січня 2022 року.

[815000] Примітки - Події після звітного періоду

Поточний звітний період
Події, що не вимагають коригування після звітного періоду
Інші події
Розкриття інформації про події, що не вимагають коригування після звітного періоду
Розкриття інформації про події, що не вимагають коригування після звітного періоду
Опис характеру події, що не вимагає коригування після звітного періоду
Пандемія коронавірусу, суттєва волатильність на світових ринках У зв’язку з нещодавнім швидкоплинним розвитком пандемії коронавірусу (COVID-19) багатьма країнами, зокрема Україною, було запроваджено карантинні заходи, що суттєво вплинуло на рівень і масштаби ділової активності учасників ринку. Очікується, що як сама пандемія, так і заходи щодо мінімізації її наслідків можуть вплинути на діяльність компаній у різних галузях. Компанія розцінює цю пандемію як некоригувальну подію після звітного періоду, кількісний ефект якої натепер неможливо оцінити з достатнім ступенем упевненості.
Пояснення фінансового впливу події, що не вимагає коригування після звітного періоду
Кабінетом міністрів України з 20 березня 2021 року по 09 квітня 2021 року в багатьох областях України був оголошений черговий суворий локдаун, який згодом був подовжений до 30 квітня 2021 року. Також спостерігається суттєва волатильність на фондових, валютних і сировинних ринках, включаючи зниження курсу української гривні стосовно долара США та євро. Наразі керівництво Компанії проводить аналіз можливого впливу мінливих мікро- та макроекономічних умов на фінансовий стан і результати діяльності Компанії.

[818000] Примітки - Пов'язана сторона

Поточний звітний період
Назва материнського підприємства
«Рено САС» (Франція), якій належать 100% акцій Компанії
Назва фактичного материнського підприємства групи
«Рено САС» (Франція)
Пов'язані сторони
Зв’язаними сторонами Компанії є компанії, які прямо або опосередковано (через одну або кілька компаній) контролюють Компанію або є підконтрольними Компанії, або перебувають під спільним контролем акціонерів або керівництвом Компанії.
Провідний управлінський персонал суб'єкта господарювання або материнського підприємства
Провідний управлінський персонал компанії складається з 7 осіб. Витрати Компанії на винагороду провідному управлінському персоналу наведені у таблиці нижче. Станом на 31 грудня 2020 р. заборгованість Компанії за виплатами премій провідному управлінському персоналу склала 1 831 тис. грн. (2019 р.: 1 329 тис. грн.) та була представлена у рядку 1660 «Поточні забезпечення».
Винагорода провідному управлінському персоналу, короткострокові виплати працівникам
7,634
Винагорода провідному управлінському персоналу
7,634
Поточний звітний період
Загальна сума суб'єкта господарювання щодо пов'язаних сторін
Пов'язані сторони
Материнське підприємство Суб'єкти господарювання, які здійснюють спільний контроль або значний вплив над суб'єктом господарювання
Розкриття інформації про операції між пов'язаними сторонами
Розкриття інформації про операції між пов'язаними сторонами
Операції між пов'язаними сторонами
Придбання товарів, операції між пов'язаними сторонами
5,456,150
5,456,150
5,456,150
Послуги отримані, операції між пов'язаними сторонами
22,725
22,725
22,725
Дохід від надання послуг, операції між пов'язаними сторонами
35,447
35,447
35,447
Облік оренди орендодавцем, операції з пов'язаною стороною
421
421
421
Непогашена заборгованість за операціями між пов'язаними сторонами
Суми кредиторської заборгованості, операції між пов'язаними сторонами
641,834
641,834
641,834
Суми дебіторської заборгованості, операції між пов'язаними сторонами
25,988
25,988
25,988
Пояснення умов непогашеної заборгованості за операцією зі пов'язаною стороною
Непогашені залишки заборгованості на кінець звітного періоду є незабезпеченими, безвідсотковими, з розрахунком грошовими коштами.
Пояснення детальної інформації щодо гарантій наданих чи отриманих за непогашеною заборгованістю за операцією з пов'язаною стороною
Не було надано чи отримано жодних гарантій відносно дебіторської чи кредиторської заборгованості зі зв’язаними сторонами.

Попередній звітний період
Загальна сума суб'єкта господарювання щодо пов'язаних сторін
Пов'язані сторони
Материнське підприємство Суб'єкти господарювання, які здійснюють спільний контроль або значний вплив над суб'єктом господарювання
Розкриття інформації про операції між пов'язаними сторонами
Розкриття інформації про операції між пов'язаними сторонами
Операції між пов'язаними сторонами
Придбання товарів, операції між пов'язаними сторонами
4,934,155
4,934,155
4,934,155
Послуги отримані, операції між пов'язаними сторонами
14,310
14,310
14,310
Дохід від надання послуг, операції між пов'язаними сторонами
41,345
41,345
41,345
Облік оренди орендодавцем, операції з пов'язаною стороною
405
405
405
Непогашена заборгованість за операціями між пов'язаними сторонами
Суми кредиторської заборгованості, операції між пов'язаними сторонами
72,803
72,803
72,803
Суми дебіторської заборгованості, операції між пов'язаними сторонами
33,875
33,875
33,875

[822100a] Примітки - Основні засоби

Поточний звітний період
Розкриття детальної інформації про основні засоби
Машини та обладання включають переважно ІТ-обладнання. Станом на 31 грудня 2020 р. вартість повністю замортизованих основних засобів, що все ще знаходяться в експлуатації, становила 4 388 тис. грн. Станом на 31 грудня 2019 р. вартість таких активів становила 2 421 тис. грн.
Поточний звітний період
Основні засоби Основні засоби
Машини Транспортні засоби Пристосування та приладдя
Балансова вартість Балансова вартість Балансова вартість Балансова вартість
Валова балансова вартість Накопичена амортизація матеріальних та нематеріальних активів Валова балансова вартість Накопичена амортизація матеріальних та нематеріальних активів Валова балансова вартість Накопичена амортизація матеріальних та нематеріальних активів Валова балансова вартість Накопичена амортизація матеріальних та нематеріальних активів
Розкриття детальної інформації про основні засоби
Розкриття детальної інформації про основні засоби
Узгодження змін в основних засобах
Основні засоби на початок періоду
5,951
(3,835)
2,116
29,527
(8,416)
21,111
1,926
(1,011)
915
37,404
(13,262 )
24,142
Зміни в основних засобах
Приріст крім як у результаті об'єднання бізнесу, основні засоби
560
560
11,076
11,076
11,636
11,636
Амортизація, основні засоби
1,084
1,084
8,060
8,060
226
226
9,370
9,370
Вибуття та вибуття з використання, основні засоби
Вибуття, основні засоби
19
(10)
9
13,684
(5,678)
8,006
13,703
(5,688)
8,015
Загальна сума вибуття та вибуття з використання, основні засоби
19
(10)
9
13,684
(5,678)
8,006
13,703
(5,688)
8,015
Загальна сума збільшення (зменшення) основних засобів
541
(1,074)
(533)
(2,608)
(2,382)
(4,990)
(226)
(226)
(2,067)
(3,682)
(5,749)
Основні засоби на кінець періоду
6,492
(4,909)
1,583
26,919
(10,798 )
16,121
1,926
(1,237)
689
35,337
(16,944 )
18,393

[822390-01] Примітки - Фінансові активи

Поточний звітний період
Фінансові активи, клас
Фінансові активи за амортизованоюсобі вартістю, клас
Торговельна дебіторська заборгованість Інші фінансові активи за амортизованою вартістю
Розкриття інформації про фінансові активи
Розкриття інформації про фінансові активи
Фінансові активи
204,392
336,834
541,226
541,226
Номінальна сума
208,755
336,834
545,589
545,589
Узгодження змін в рахунку резерву під кредитні збитки від фінансових активів
Рахунок резерву під кредитні збитки від фінансових активів на початок періоду
15,944
96
16,040
16,040
Зміни у рахунку резерву під кредитні збитки від фінансових активів
Сторнування, рахунок резерву для покриття кредитних збитків від фінансових активів
11,581
96
11,677
11,677
Загальна сума збільшення (зменшення) рахунку резерву під кредитні збитки від фінансових активів
(11,581 )
(96)
(11,677 )
(11,677 )
Рахунок резерву під кредитні збитки від фінансових активів на кінець періоду
4,363
4,363
4,363

Попередній звітний період
Фінансові активи, клас
Фінансові активи за амортизованоюсобі вартістю, клас
Торговельна дебіторська заборгованість Інші фінансові активи за амортизованою вартістю
Розкриття інформації про фінансові активи
Розкриття інформації про фінансові активи
Фінансові активи
92,437
402,353
494,790
494,790
Номінальна сума
108,381
402,449
510,830
510,830
Узгодження змін в рахунку резерву під кредитні збитки від фінансових активів
Рахунок резерву під кредитні збитки від фінансових активів на початок періоду
106
106
106
Зміни у рахунку резерву під кредитні збитки від фінансових активів
Додатковий резерв, визнаний у прибутку чи збитку, резервний рахунок під кредитні збитки за фінансовими активами
15,838
96
15,934
15,934
Загальна сума збільшення (зменшення) рахунку резерву під кредитні збитки від фінансових активів
15,838
96
15,934
15,934
Рахунок резерву під кредитні збитки від фінансових активів на кінець періоду
15,944
96
16,040
16,040
Збиток від зменшення корисності фінансових активів
15,838
96
15,934
15,934

[822390-11] Примітки - Характер та рівень ризиків, що пов'язані з фінансовими інструментами

Поточний звітний період
Розкриття інформації про характер та рівень ризиків, що пов'язані з фінансовими інструментами
Основними ризиками пов’язаними з фінансовими інструментами Компанії є кредитний ризик, валютний ризик та ризик ліквідності. Компанія переглядає та узгоджує політику щодо управління кожним з цих ризиків, як зазначено нижче.
Поточний звітний період
Ризики
Кредитний ризик Ризик ліквідності Ринковий ризик
Валютний ризик
Розкриття інформації про характер та рівень ризиків, що пов'язані з фінансовими інструментами
Розкриття інформації про характер та рівень ризиків, що пов'язані з фінансовими інструментами
Опис вазливості до ризику
Кредитний ризик – це ризик того, що Компанія понесе фінансові збитки, оскільки контрагенти не виконають своїх зобов’язань за фінансовим інструментом чи клієнтським договором. Компанія схильна до фінансового ризику, пов’язаного з її операційною діяльністю (передусім, щодо торговельної та дебіторської заборгованості із внутрішніх розрахунків) та фінансовою діяльністю, у т.ч. депозити у банках та інші фінансові інструменти.
Для Компанії, як і для багатьох інших суб’єктів підприємницької діяльності, які здійснюють свою діяльність в Україні, іноземні валюти, зокрема, долар США, євро та російський рубль, відігріють істотну роль під час здійснення господарських операцій. Ризик операційної курсової різниці стосується монетарних активів та зобов’язань Компанії, виражених в іноземній валюті, та виникає внаслідок коливань курсів на валютному ринку. Такий ризик виникає при закупівлі автомобілів та запасних частин виражених у валюті, відмінній від функціональної валюти Компанії.
Опис цілей, політики та процесів управління ризиками
Керівництвом Компанії встановлено кредитну політику, кредитний ризик контролюється постійно. Кредитну оцінку здійснюють для усіх клієнтів, які вимагають кредит, який перевищує певну суму. Більшість продажів Компанія здійснює покупцям з позитивною кредитною історією або на умовах передоплати. Кредитний ризик контролюється за рахунок установлення лімітів заборгованості контрагентів, які переглядаються та затверджуються керівництвом. Керівництво Компанії вважає, що немає суттєвого ризику втрат для Компанії в зв’язку з наявністю кредитного ризику. Банківські депозити, грошові кошти та їх еквіваленти Компанія зберігає у найбільших діючих українських банках, які, на думку керівництва, мають один із найменших ризиків дефолту на момент розміщення.
Підхід Компанії до управління ліквідністю полягає в тому, щоб, у міру можливості, забезпечити постійний рівень ліквідності, достатній для своєчасного погашення фінансових зобов’язань, як в нормальних, так і в складних умовах, без понесення надмірних збитків і без загрози для репутації Компанії. При управлінні ризиком ліквідності Компанія прагне застосовувати принцип обачності, що передбачає наявність достатнього обсягу грошових коштів.
Протягом 2020 року операції, в основному, були деноміновані в євро та російських рублях. Компанія не здійснює хеджування своїх валютних позицій.
Узагальнені кількісні дані про вразливість до ризику для суб'єкта господарювання
Максимальний розмір кредитного ризику дорівнює вартості грошових коштів та їх еквівалентів та торгової та дебіторської заборгованості із внутрішніх розрахунків.
Поточний звітний період
Розкриття інформації про кредитний ризик
Пояснення практики управління кредитними ризиками і її відношення до визнання та оцінки очікуваних кредитних збитків
Компанія використовує матрицю оціночних резервів для обчислення очікуваних кредитних ризиків за торговельною та дебіторською заборгованістю із внутрішніх розрахунків та активами за договором. Ставки оціночних резервів установлюються залежно від кількості днів прострочення платежу для різних груп клієнтів з аналогічними характеристиками виникнення збитків (тобто, за типом і рейтингом), а також імовірність дефолту протягом періоду прогнозу. Розрахунок очікуваних кредитних збитків відображає ймовірнісно-зважений результат, вартість грошей у часі та розумну обґрунтовану інформацію, що є у наявності на звітну дату, про минулі події, поточні умови та прогноз майбутніх економічних умов.

[822390-15] Примітки - Фінансові активи, які є простроченими або такими, корисність яких зменшилась

Поточний звітний період
Фінансові активи за амортизованоюсобі вартістю, клас Фінансові активи за амортизованоюсобі вартістю, клас
Торговельна дебіторська заборгованість Інші фінансові активи за амортизованою вартістю
Балансова вартість Балансова вартість Балансова вартість Балансова вартість Балансова вартість Балансова вартість
Валова балансова вартість Накопичене зменшення корисності Валова балансова вартість Валова балансова вартість Накопичене зменшення корисності
Прострочений статус Прострочений статус Прострочений статус Прострочений статус Прострочений статус Прострочений статус Прострочений статус Прострочений статус
Поточний Поточний Поточний Поточний Поточний Поточний Поточний Поточний
Розкриття інформації про фінансові активи, які є простроченими або такими, корисність яких зменшилась
Розкриття інформації про фінансові активи, які є простроченими або такими, корисність яких зменшилась
Фінансові активи
208,755
208,755
(4,363)
(4,363)
204,392
204,392
336,834
336,834
336,834
545,589
545,589
(4,363)
(4,363)
541,226
541,226
У тому числі зменшення корисності фінансових активів, які індивідуально оцінені для покриття кредитних збитків
25,988
25,988
25,988
25,988
336,834
336,834
336,834
362,822
362,822
362,822
362,822
У тому числі зменшення корисності фінансових активів, які разом оцінені для покриття кредитних збитків
182,767
182,767
(4,363)
(4,363)
178,404
178,404
182,767
182,767
(4,363)
(4,363)
178,404
178,404

Попередній звітний період
Фінансові активи за амортизованоюсобі вартістю, клас Фінансові активи за амортизованоюсобі вартістю, клас
Торговельна дебіторська заборгованість Інші фінансові активи за амортизованою вартістю
Балансова вартість Балансова вартість Балансова вартість Балансова вартість Балансова вартість Балансова вартість
Валова балансова вартість Накопичене зменшення корисності Валова балансова вартість Накопичене зменшення корисності Валова балансова вартість Накопичене зменшення корисності
Прострочений статус Прострочений статус Прострочений статус Прострочений статус Прострочений статус Прострочений статус Прострочений статус Прострочений статус Прострочений статус
Поточний Більше одного місяця та не більше двох місяців Більше трьох місяців Поточний Більше одного місяця та не більше двох місяців Більше трьох місяців Поточний Більше одного місяця та не більше двох місяців Більше трьох місяців Поточний Поточний Поточний Поточний Більше одного місяця та не більше двох місяців Більше трьох місяців Поточний Більше одного місяця та не більше двох місяців Більше трьох місяців Поточний Більше одного місяця та не більше двох місяців Більше трьох місяців
Розкриття інформації про фінансові активи, які є простроченими або такими, корисність яких зменшилась
Розкриття інформації про фінансові активи, які є простроченими або такими, корисність яких зменшилась
Фінансові активи
105,712
1,343
1,326
108,381
(14,839 )
(443)
(662)
(15,944 )
90,873
900
664
92,437
402,449
(96)
402,353
402,353
508,161
1,343
1,326
510,830
(14,935 )
(443)
(662)
(16,040 )
493,226
900
664
494,790
У тому числі зменшення корисності фінансових активів, які індивідуально оцінені для покриття кредитних збитків
33,734
33,734
33,734
33,734
402,449
(96)
402,353
402,449
436,183
436,183
(96)
(96)
436,087
436,087
У тому числі зменшення корисності фінансових активів, які разом оцінені для покриття кредитних збитків
71,978
1,343
1,326
74,647
(14,839 )
(443)
(662)
(15,944 )
57,139
900
664
58,703
74,647
1,343
1,326
74,647
(15,944 )
(443)
(662)
(15,944 )
58,703
900
664
58,703

[822390-16] Примітки - Аналіз непохідних /похідних фінансових зобов'язань за строками погашення

Поточний звітний період
Сумарні часові інтервали
Не більше одного року
Не більше трьох місяців Більше трьох місяців та не більше одного року
Розкриття аналізу непохідних фінансових зобов'язань за строками погашення
Розкриття аналізу непохідних фінансових зобов'язань за строками погашення
Непохідні фінансові зобов'язання, недисконтовані грошові потоки
Торговельна та інша кредиторська заборгованість, недисконтовані грошові потоки
500,054
15,929
515,983
515,983

Попередній звітний період
Сумарні часові інтервали
Не більше одного року
Не більше трьох місяців Більше трьох місяців та не більше одного року
Розкриття аналізу непохідних фінансових зобов'язань за строками погашення
Розкриття аналізу непохідних фінансових зобов'язань за строками погашення
Непохідні фінансові зобов'язання, недисконтовані грошові потоки
Торговельна та інша кредиторська заборгованість, недисконтовані грошові потоки
275,282
3,664
278,946
278,946

[823180] Примітки - Нематеріальні активи

Поточний звітний період
Нематеріальні активи за винятком гудвілу Нематеріальні активи за винятком гудвілу
Комп'ютерне програмне забезпечення Інші нематеріальні активи
Балансова вартість Балансова вартість Балансова вартість
Валова балансова вартість Накопичена амортизація матеріальних та нематеріальних активів Валова балансова вартість Накопичена амортизація матеріальних та нематеріальних активів Валова балансова вартість Накопичена амортизація матеріальних та нематеріальних активів
Розкриття детальної інформації про нематеріальні активи
Розкриття детальної інформації про нематеріальні активи
Узгодження змін у нематеріальних активах за винятком гудвілу
Нематеріальні активи за винятком гудвілу на початок періоду
3 483
(1,742)
1,741
10,276
(10,276 )
13,759
(12,018 )
1,741
Зміни у нематеріальних активах за винятком гудвілу
Приріст крім як у результаті об'єднання бізнесу, нематеріальні активи за винятком гудвілу
30
30
30
30
Амортизація, нематеріальні активи за винятком гудвілу
161
161
161
161
Загальна сума збільшення (зменшення) нематеріальних активів за винятком гудвілу
30
(161)
(131)
30
(161)
(131)
Нематеріальні активи за винятком гудвілу на кінець періоду
3 513
(1,903)
1 610
10 276
(10,276 )
13,789
(12,179 )
1,610

Попередній звітний період
Нематеріальні активи за винятком гудвілу Нематеріальні активи за винятком гудвілу
Комп'ютерне програмне забезпечення Інші нематеріальні активи
Балансова вартість Балансова вартість Балансова вартість
Валова балансова вартість Накопичена амортизація матеріальних та нематеріальних активів Валова балансова вартість Накопичена амортизація матеріальних та нематеріальних активів Валова балансова вартість Накопичена амортизація матеріальних та нематеріальних активів
Розкриття детальної інформації про нематеріальні активи
Розкриття детальної інформації про нематеріальні активи
Узгодження змін у нематеріальних активах за винятком гудвілу
Нематеріальні активи за винятком гудвілу на початок періоду
1,929
(1,588)
341
10,276
(10,276 )
12,205
(11,864 )
341
Зміни у нематеріальних активах за винятком гудвілу
Приріст крім як у результаті об'єднання бізнесу, нематеріальні активи за винятком гудвілу
1,554
1,554
1,554
1,554
Амортизація, нематеріальні активи за винятком гудвілу
154
154
154
154
Загальна сума збільшення (зменшення) нематеріальних активів за винятком гудвілу
1,554
(154)
1,400
1,554
(154)
1,400
Нематеріальні активи за винятком гудвілу на кінець періоду
3 483
(1,742)
1 741
10 276
(10,276 )
13,759
(12,018 )
1,741

[827570] Примітки - Інші забезпечення, умовні зобов'язання та умовні активи

Поточний звітний період
Інше забезпечення
Забезпечення за гарантією якості Різні інші забезпечення
Розкриття інформації про інші забезпечення
Розкриття інформації про інші забезпечення
Узгодження змін в інших забезпеченнях
Інше забезпечення на початок періоду
115,879
115,879
Зміни в інших забезпеченнях
Додаткові забезпечення, інші забезпечення
Нові забезпечення, інші забезпечення
81,500
85,596
167,096
Загальна сума додаткових забезпечень, інші забезпечення
81,500
85,596
167,096
Забезпечення використані, інші забезпечння
56,256
110,413
166,669
Невикористане сторноване забезпечення, інші забезпечення
15,134
18,711
33,845
Збільшення (зменшення) через передачу та інші зміни, інші забезпечення
129,262
129,262
Загальна сума збільшення (зменшення) інших забезпечень
10,110
85,734
95,844
Інше забезпечення на кінець періоду
125,989
85,734
211,723
Опис характеру зобов'язання, інші забезпечення
Зобов’язання з виконання щодо гарантійного обслуговування виконується протягом гарантійного періоду на підставі закінчення терміну дії гарантії.
Опис очікуваного строку вибуття грошових потоків, інші забезпечення
Передбачається, що такі витрати будуть понесені в наступному фінансовому році.
Ознака існування невизначеності щодо суми або часу грошових потоків, інші забезпечення
Гарантійні забезпечення визнаються за очікуваними претензіями по гарантіям на автомобілі, реалізовані протягом року, на підставі статистики кількості ремонтних робіт і повернення товарів за минулі роки. Припущення, використані для розрахунку забезпечення по гарантійному обслуговуванню, ґрунтувались на рівні поточних продажів і доступної інформації про повернення продукції на підставі гарантійного періоду за всіма видами проданої продукції.

Попередній звітний період
Інше забезпечення
Забезпечення за гарантією якості Різні інші забезпечення
Розкриття інформації про інші забезпечення
Розкриття інформації про інші забезпечення
Узгодження змін в інших забезпеченнях
Інше забезпечення на початок періоду
117,408
795
118,203
Зміни в інших забезпеченнях
Додаткові забезпечення, інші забезпечення
Нові забезпечення, інші забезпечення
45,565
45,565
Загальна сума додаткових забезпечень, інші забезпечення
45,565
45,565
Забезпечення використані, інші забезпечння
24,666
24,666
Невикористане сторноване забезпечення, інші забезпечення
22,428
795
23,223
Загальна сума збільшення (зменшення) інших забезпечень
(1,529)
(795)
(2,324)
Інше забезпечення на кінець періоду
115,879
115,879

[832610] Примітки - Оренда

Поточний звітний періодПопередній звітний період
Подання оренди для орендаря
Активи з наданим правом користування, які не відповідають визначенню інвестиційної нерухомості на початок періоду
11,554
17,531
Активи з наданим правом користування, які не відповідають визначенню інвестиційної нерухомості на кінець періоду
5,797
11,554
Опис статей звіту про фінансовий стан, які включають активи з права користування
Активи з права користування відображені в рядку 1190 «Інші необоротні активи».
Орендні зобов'язання на початок періоду
Поточні зобов'язання за орендою на початок періоду
4,666
3,615
Непоточні орендні зобов'язання на початок періоду
6,432
12,360
Орендні зобов'язання на початок періоду
11,098
15,975
Орендні зобов'язання на кінець періоду
Поточні зобов'язання за орендою на кінець періоду
5,351
4,666
Непоточні орендні зобов'язання на кінець періоду
6,432
Орендні зобов'язання на кінець періоду
5,351
11,098
Опис статей звіту про фінансовий стан, які включають зобов'язання за орендою
Зобов’язання по договорам оренди відображені у рядках 1515 «Інші довгострокові зобов’язання» (непоточні) та 1610 «Поточна кредиторська заборгованість за довгостроковими зобов’язання» (поточні).
Поточний звітний період
Активи
Основні засоби
Земля та будівлі
Розкриття кількісної інформації про активи з права користування
Розкриття кількісної інформації про активи з права користування
Амортизація, активи з права користування
5,355
5,355
5,355
Активи з права користування
5,797
5,797
5,797

Попередній звітний період
Активи
Основні засоби
Земля та будівлі
Розкриття кількісної інформації про активи з права користування
Розкриття кількісної інформації про активи з права користування
Амортизація, активи з права користування
5,977
5,977
5,977
Активи з права користування
11,554
11,554
11,554
Поточний звітний періодПопередній звітний період
Процентні витрати за орендними зобов'язаннями
1,575
2,536
Поточний звітний періодПопередній звітний період
Вибуття грошових коштів за договорами оренди
8,492
5,702
Поточний звітний період
Розкриття додаткової інформації про орендну діяльність для орендаря
Інформація про характер орендної діяльності орендаря
Компанія орендує офісне приміщення та інше нерухоме майно для здійснення своєї операційної діяльності.
Твердження про те, що для обліку короткострокової оренди орендарем застосовано звільнення від визнання
Компанія також укладає короткострокові (до 12 місяців) договори оренди, щодо яких користується виключенням із параграфу 5 МСФЗ 16 та класифікує ці договори як короткострокову оренду. Витрати на оренду за такими договорами Компанія визнає на прямолінійній основі упродовж строку оренди.
Поточний звітний період
Сумарні часові інтервали
Не більше одного року
Розкриття аналізу платежів за операційною орендою за строками погашення
Розкриття аналізу платежів за операційною орендою за строками погашення
Недисконтовані платежі за операційною орендою до отримання
5,351
5,351

Попередній звітний період
Сумарні часові інтервали
Не більше одного року Більше одного року та не більше двох років
Розкриття аналізу платежів за операційною орендою за строками погашення
Розкриття аналізу платежів за операційною орендою за строками погашення
Недисконтовані платежі за операційною орендою до отримання
6,787
6,261
13,048

[835110] Примітки - Податки на прибуток

Поточний звітний періодПопередній звітний період
Значні компоненти витрат на сплату податку (доходу від повернення податку)
Поточні витрати на сплату податку (доходи від повернення податку) та коригування щодо поточного податку попередніх періодів
Поточні витрати на сплату податку (доходи від повернення податку)
50,065
80,375
Загальна сума поточних витрат на сплату податку (доходів від повернення податку) та коригувань поточного податку за попередні періоди
50,065
80,375
Відстрочені витрати на сплату податку (доходи від повернення податку), що відносяться до виникнення та сторнування тимчасових різниць
(15,293 )
(1,298)
Загальна сума витрат на сплату податку (доходів від повернення податку)
34,772
79,077
Пояснення змін застосовуваних ставок оподаткування у порівнянні з попереднім обліковим періодом
Протягом звітного року, що закінчився 31 грудня 2020 р., податок на прибуток в Україні обчислювався за ставкою 18% (31 грудня 2019 р.: 18%).
Поточний звітний період
Тимчасові різниці, невикористані податкові збитки та невикористані податкові вигоди
Тимчасові різниці
Резерв під кредитні збитки Інші тимчасові різниці
Розкриття інформації про тимчасові різниці, невикористані податкові збитки та невикористані податкові вигоди
Розкриття інформації про тимчасові різниці, невикористані податкові збитки та невикористані податкові вигоди
Відстрочені податкові активи та зобов'язання
Відстрочені податкові активи
55,686
55,686
55,686
Чисте відстрочене податкове зобов'язання (актив)
(55,686 )
(55,686 )
(55,686 )
Чисті відстрочені податкові активи та зобов'язання
Чисті відстрочені податкові активи
55,686
55,686
55,686
Узгодження змін у відстроченому податковому зобов'язанні (активі)
Зміни у відстроченому податковому зобов'язанні (активі)
Загальна сума збільшення (зменшення) відстроченого податкового зобов'язання (активу)
2,870
(18,163 )
(15,293 )
(15,293 )
Чисте відстрочене податкове зобов'язання (актив)
(55,686 )
(55,686 )
(55,686 )

Попередній звітний період
Тимчасові різниці, невикористані податкові збитки та невикористані податкові вигоди
Тимчасові різниці
Резерв під кредитні збитки Інші тимчасові різниці
Розкриття інформації про тимчасові різниці, невикористані податкові збитки та невикористані податкові вигоди
Розкриття інформації про тимчасові різниці, невикористані податкові збитки та невикористані податкові вигоди
Відстрочені податкові активи та зобов'язання
Відстрочені податкові активи
2,870
37,523
40,393
40,393
Чисте відстрочене податкове зобов'язання (актив)
(2,870)
(37,523 )
(40,393 )
(40,393 )
Чисті відстрочені податкові активи та зобов'язання
Чисті відстрочені податкові активи
2,870
37,523
40,393
40,393
Узгодження змін у відстроченому податковому зобов'язанні (активі)
Зміни у відстроченому податковому зобов'язанні (активі)
Загальна сума збільшення (зменшення) відстроченого податкового зобов'язання (активу)
(2,870)
1,572
(1,298)
(1,298)
Чисте відстрочене податкове зобов'язання (актив)
(2,870)
(37,523 )
(40,393 )
(40,393 )
Поточний звітний періодПопередній звітний період
Опис свідчень, що підтверджують визнання відстроченого податкового активу, якщо його використання залежить від перевищення майбутніх оподатковуваних прибутків над прибутками від сторнування оподатковуваних тимчасових різниць і суб'єкт господарювання зазнав збиток у юрисдикції, до якої відноситься відстрочений податковий актив
Компанія визнала відстрочений податковий актив оскільки керівництво Компанії впевнене в тому, що в майбутньому Компанія матиме достатній оподатковуваний прибуток, за рахунок якого вона зможе реалізувати дані активи.
Узгодження облікового прибутку, помноженого на застосовані ставки оподаткування
Загальна сума витрат на сплату податку (доходів від повернення податку)
34,772
79,077

[842000] Примітки - Вплив змін валютних курсів

Поточний звітний періодПопередній звітний період
Розкриття інформації про вплив змін валютних курсів
Опис функціональної валюти
українська гривня
Опис валюти подання
українська гривня
Прибуток (збиток) від курсових різниць
(25,419 )
15,284
Чистий прибуток від курсових різниць
15,284
Чистий збиток від курсових різниць
25,419

[880000] Примітки - Додаткова інформація

Поточний звітний періодПопередній звітний період
Кількість та середня кількість працівників
Кількість працівників
71
71
Середня кількість працівників
66
66
33552751 2020-01-012020-12-3133552751 2020-12-3133552751 2019-01-012019-12-3133552751 2019-12-3133552751 2020-01-012020-12-3133552751 2020-12-3133552751 2019-01-012019-12-3133552751 2019-12-3133552751 2020-01-012020-12-3133552751 2020-01-012020-12-3133552751 2020-01-012020-12-3133552751 2020-01-012020-12-3133552751 2020-01-012020-12-3133552751 2020-01-012020-12-3133552751 2020-01-012020-12-3133552751 2020-01-012020-12-3133552751 2019-01-012019-12-3133552751 2019-01-012019-12-3133552751 2019-01-012019-12-3133552751 2019-01-012019-12-3133552751 2019-01-012019-12-3133552751 2019-01-012019-12-3133552751 2019-01-012019-12-3133552751 2019-01-012019-12-3133552751 2020-01-012020-12-3133552751 2019-12-3133552751 2020-12-3133552751 2019-01-012019-12-3133552751 2018-12-3133552751 2019-12-3133552751 2019-12-31ifrs-full:PreviouslyStatedMemberifrs-full:IssuedCapitalMember33552751 2019-12-31ifrs-full:IssuedCapitalMember33552751 2020-12-31ifrs-full:IssuedCapitalMember33552751 2019-12-31ua_full_ifrs_core:StatutoryReserveMemberifrs-full:PreviouslyStatedMember33552751 2019-12-31ua_full_ifrs_core:StatutoryReserveMember33552751 2020-12-31ua_full_ifrs_core:StatutoryReserveMember33552751 2019-12-31ifrs-full:RetainedEarningsMemberifrs-full:PreviouslyStatedMember33552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:RetainedEarningsMember33552751 2019-12-31ifrs-full:RetainedEarningsMember33552751 2020-12-31ifrs-full:RetainedEarningsMember33552751 2019-12-31ifrs-full:PreviouslyStatedMemberifrs-full:EquityAttributableToOwnersOfParentMember 33552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:EquityAttributableToOwnersOfParentMember 33552751 2019-12-31ifrs-full:EquityAttributableToOwnersOfParentMember 33552751 2020-12-31ifrs-full:EquityAttributableToOwnersOfParentMember 33552751 2019-12-31ifrs-full:PreviouslyStatedMember33552751 2020-01-012020-12-3133552751 2019-12-3133552751 2020-12-3133552751 2018-12-31ifrs-full:PreviouslyStatedMemberifrs-full:IssuedCapitalMember33552751 2018-12-31ifrs-full:IssuedCapitalMember33552751 2019-12-31ifrs-full:IssuedCapitalMember33552751 2018-12-31ua_full_ifrs_core:StatutoryReserveMemberifrs-full:PreviouslyStatedMember33552751 2018-12-31ua_full_ifrs_core:StatutoryReserveMember33552751 2019-12-31ua_full_ifrs_core:StatutoryReserveMember33552751 2018-12-31ifrs-full:RetainedEarningsMemberifrs-full:PreviouslyStatedMember33552751 2019-01-012019-12-31ifrs-full:RetainedEarningsMember33552751 2018-12-31ifrs-full:RetainedEarningsMember33552751 2019-12-31ifrs-full:RetainedEarningsMember33552751 2018-12-31ifrs-full:PreviouslyStatedMemberifrs-full:EquityAttributableToOwnersOfParentMember 33552751 2019-01-012019-12-31ifrs-full:EquityAttributableToOwnersOfParentMember 33552751 2018-12-31ifrs-full:EquityAttributableToOwnersOfParentMember 33552751 2019-12-31ifrs-full:EquityAttributableToOwnersOfParentMember 33552751 2018-12-31ifrs-full:PreviouslyStatedMember33552751 2019-01-012019-12-3133552751 2018-12-3133552751 2019-12-3133552751 2020-01-012020-12-31ua_full_ifrs_core:OtherEventsMember33552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:ParentMember33552751 2020-12-31ifrs-full:ParentMember33552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:RelatedPartiesMember33552751 2020-12-31ifrs-full:RelatedPartiesMember33552751 2020-01-012020-12-3133552751 2020-12-3133552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:JointControlOrSignificantInfluenceMember 33552751 2020-12-31ifrs-full:JointControlOrSignificantInfluenceMember 33552751 2019-01-012019-12-31ifrs-full:ParentMember33552751 2019-12-31ifrs-full:ParentMember33552751 2019-01-012019-12-31ifrs-full:RelatedPartiesMember33552751 2019-12-31ifrs-full:RelatedPartiesMember33552751 2019-01-012019-12-3133552751 2019-12-3133552751 2019-01-012019-12-31ifrs-full:JointControlOrSignificantInfluenceMember 33552751 2019-12-31ifrs-full:JointControlOrSignificantInfluenceMember 33552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:GrossCarryingAmountMemberifrs-full:MachineryMember33552751 2019-12-31ifrs-full:GrossCarryingAmountMemberifrs-full:MachineryMember33552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:GrossCarryingAmountMemberifrs-full:MachineryMember33552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:GrossCarryingAmountMemberifrs-full:MachineryMember33552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:GrossCarryingAmountMemberifrs-full:MachineryMember33552751 2020-12-31ifrs-full:GrossCarryingAmountMemberifrs-full:MachineryMember33552751 2019-12-31ifrs-full:AccumulatedDepreciationAndAmortisationMember ifrs-full:MachineryMember33552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:AccumulatedDepreciationAndAmortisationMember ifrs-full:MachineryMember33552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:AccumulatedDepreciationAndAmortisationMember ifrs-full:MachineryMember33552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:AccumulatedDepreciationAndAmortisationMember ifrs-full:MachineryMember33552751 2020-12-31ifrs-full:AccumulatedDepreciationAndAmortisationMember ifrs-full:MachineryMember33552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:MachineryMember33552751 2019-12-31ifrs-full:MachineryMember33552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:MachineryMember33552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:MachineryMember33552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:MachineryMember33552751 2020-12-31ifrs-full:MachineryMember33552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:VehiclesMemberifrs-full:GrossCarryingAmountMember33552751 2019-12-31ifrs-full:VehiclesMemberifrs-full:GrossCarryingAmountMember33552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:VehiclesMemberifrs-full:GrossCarryingAmountMember33552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:VehiclesMemberifrs-full:GrossCarryingAmountMember33552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:VehiclesMemberifrs-full:GrossCarryingAmountMember33552751 2020-12-31ifrs-full:VehiclesMemberifrs-full:GrossCarryingAmountMember33552751 2019-12-31ifrs-full:VehiclesMemberifrs-full:AccumulatedDepreciationAndAmortisationMember 33552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:VehiclesMemberifrs-full:AccumulatedDepreciationAndAmortisationMember 33552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:VehiclesMemberifrs-full:AccumulatedDepreciationAndAmortisationMember 33552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:VehiclesMemberifrs-full:AccumulatedDepreciationAndAmortisationMember 33552751 2020-12-31ifrs-full:VehiclesMemberifrs-full:AccumulatedDepreciationAndAmortisationMember 33552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:VehiclesMember33552751 2019-12-31ifrs-full:VehiclesMember33552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:VehiclesMember33552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:VehiclesMember33552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:VehiclesMember33552751 2020-12-31ifrs-full:VehiclesMember33552751 2019-12-31ifrs-full:FixturesAndFittingsMemberifrs-full:GrossCarryingAmountMember33552751 2020-12-31ifrs-full:FixturesAndFittingsMemberifrs-full:GrossCarryingAmountMember33552751 2019-12-31ifrs-full:AccumulatedDepreciationAndAmortisationMember ifrs-full:FixturesAndFittingsMember33552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:AccumulatedDepreciationAndAmortisationMember ifrs-full:FixturesAndFittingsMember33552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:AccumulatedDepreciationAndAmortisationMember ifrs-full:FixturesAndFittingsMember33552751 2020-12-31ifrs-full:AccumulatedDepreciationAndAmortisationMember ifrs-full:FixturesAndFittingsMember33552751 2019-12-31ifrs-full:FixturesAndFittingsMember33552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:FixturesAndFittingsMember33552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:FixturesAndFittingsMember33552751 2020-12-31ifrs-full:FixturesAndFittingsMember33552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:GrossCarryingAmountMember33552751 2019-12-31ifrs-full:GrossCarryingAmountMember33552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:GrossCarryingAmountMember33552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:GrossCarryingAmountMember33552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:GrossCarryingAmountMember33552751 2020-12-31ifrs-full:GrossCarryingAmountMember33552751 2019-12-31ifrs-full:AccumulatedDepreciationAndAmortisationMember 33552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:AccumulatedDepreciationAndAmortisationMember 33552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:AccumulatedDepreciationAndAmortisationMember 33552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:AccumulatedDepreciationAndAmortisationMember 33552751 2020-12-31ifrs-full:AccumulatedDepreciationAndAmortisationMember 33552751 2020-01-012020-12-3133552751 2019-12-3133552751 2020-01-012020-12-3133552751 2020-01-012020-12-3133552751 2020-01-012020-12-3133552751 2020-12-3133552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:TradeReceivablesMember33552751 2020-12-31ifrs-full:TradeReceivablesMember33552751 2019-12-31ifrs-full:TradeReceivablesMember33552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:TradeReceivablesMember33552751 2020-12-31ifrs-full:TradeReceivablesMember33552751 2020-01-012020-12-31ua_full_ifrs_core:OtherFinancialAssetAtAmortizationCostMember 33552751 2020-12-31ua_full_ifrs_core:OtherFinancialAssetAtAmortizationCostMember 33552751 2019-12-31ua_full_ifrs_core:OtherFinancialAssetAtAmortizationCostMember 33552751 2020-01-012020-12-31ua_full_ifrs_core:OtherFinancialAssetAtAmortizationCostMember 33552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:FinancialAssetsAtAmortisedCostMember 33552751 2020-12-31ifrs-full:FinancialAssetsAtAmortisedCostMember 33552751 2019-12-31ifrs-full:FinancialAssetsAtAmortisedCostMember 33552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:FinancialAssetsAtAmortisedCostMember 33552751 2020-12-31ifrs-full:FinancialAssetsAtAmortisedCostMember 33552751 2020-01-012020-12-3133552751 2020-12-3133552751 2019-12-3133552751 2020-01-012020-12-3133552751 2020-12-3133552751 2019-01-012019-12-31ifrs-full:TradeReceivablesMember33552751 2019-12-31ifrs-full:TradeReceivablesMember33552751 2018-12-31ifrs-full:TradeReceivablesMember33552751 2019-01-012019-12-31ifrs-full:TradeReceivablesMember33552751 2019-12-31ifrs-full:TradeReceivablesMember33552751 2019-01-012019-12-31ua_full_ifrs_core:OtherFinancialAssetAtAmortizationCostMember 33552751 2019-12-31ua_full_ifrs_core:OtherFinancialAssetAtAmortizationCostMember 33552751 2019-01-012019-12-31ua_full_ifrs_core:OtherFinancialAssetAtAmortizationCostMember 33552751 2019-12-31ua_full_ifrs_core:OtherFinancialAssetAtAmortizationCostMember 33552751 2019-01-012019-12-31ifrs-full:FinancialAssetsAtAmortisedCostMember 33552751 2019-12-31ifrs-full:FinancialAssetsAtAmortisedCostMember 33552751 2018-12-31ifrs-full:FinancialAssetsAtAmortisedCostMember 33552751 2019-01-012019-12-31ifrs-full:FinancialAssetsAtAmortisedCostMember 33552751 2019-12-31ifrs-full:FinancialAssetsAtAmortisedCostMember 33552751 2019-01-012019-12-3133552751 2019-12-3133552751 2018-12-3133552751 2019-01-012019-12-3133552751 2019-12-3133552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:CreditRiskMember33552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:CurrencyRiskMember33552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:LiquidityRiskMember33552751 2020-12-31ifrs-full:TradeReceivablesMemberifrs-full:CurrentMemberifrs-full:GrossCarryingAmountMember33552751 2020-12-31ifrs-full:TradeReceivablesMemberifrs-full:GrossCarryingAmountMember33552751 2020-12-31ifrs-full:TradeReceivablesMemberifrs-full:CurrentMemberifrs-full:AccumulatedImpairmentMember33552751 2020-12-31ifrs-full:TradeReceivablesMemberifrs-full:AccumulatedImpairmentMember33552751 2020-12-31ifrs-full:TradeReceivablesMemberifrs-full:CurrentMember33552751 2020-12-31ifrs-full:TradeReceivablesMember33552751 2020-12-31ifrs-full:CurrentMemberifrs-full:GrossCarryingAmountMemberua_full_ifrs_core:OtherFinancialAssetAtAmortizationCostMember 33552751 2020-12-31ifrs-full:CurrentMemberua_full_ifrs_core:OtherFinancialAssetAtAmortizationCostMember 33552751 2020-12-31ua_full_ifrs_core:OtherFinancialAssetAtAmortizationCostMember 33552751 2020-12-31ifrs-full:CurrentMemberifrs-full:GrossCarryingAmountMemberifrs-full:FinancialAssetsAtAmortisedCostMember 33552751 2020-12-31ifrs-full:GrossCarryingAmountMemberifrs-full:FinancialAssetsAtAmortisedCostMember 33552751 2020-12-31ifrs-full:CurrentMemberifrs-full:AccumulatedImpairmentMemberifrs-full:FinancialAssetsAtAmortisedCostMember 33552751 2020-12-31ifrs-full:AccumulatedImpairmentMemberifrs-full:FinancialAssetsAtAmortisedCostMember 33552751 2020-12-31ifrs-full:CurrentMemberifrs-full:FinancialAssetsAtAmortisedCostMember 33552751 2020-12-31ifrs-full:FinancialAssetsAtAmortisedCostMember 33552751 2019-12-31ifrs-full:TradeReceivablesMemberifrs-full:CurrentMemberifrs-full:GrossCarryingAmountMember33552751 2019-12-31ifrs-full:TradeReceivablesMemberifrs-full:GrossCarryingAmountMemberifrs-full:LaterThanOneMonthAndNotLaterThanTwoMonthsMember 33552751 2019-12-31ifrs-full:TradeReceivablesMemberifrs-full:LaterThanThreeMonthsMemberifrs-full:GrossCarryingAmountMember33552751 2019-12-31ifrs-full:TradeReceivablesMemberifrs-full:GrossCarryingAmountMember33552751 2019-12-31ifrs-full:TradeReceivablesMemberifrs-full:CurrentMemberifrs-full:AccumulatedImpairmentMember33552751 2019-12-31ifrs-full:TradeReceivablesMemberifrs-full:AccumulatedImpairmentMemberifrs-full:LaterThanOneMonthAndNotLaterThanTwoMonthsMember 33552751 2019-12-31ifrs-full:TradeReceivablesMemberifrs-full:LaterThanThreeMonthsMemberifrs-full:AccumulatedImpairmentMember33552751 2019-12-31ifrs-full:TradeReceivablesMemberifrs-full:AccumulatedImpairmentMember33552751 2019-12-31ifrs-full:TradeReceivablesMemberifrs-full:CurrentMember33552751 2019-12-31ifrs-full:TradeReceivablesMemberifrs-full:LaterThanOneMonthAndNotLaterThanTwoMonthsMember 33552751 2019-12-31ifrs-full:TradeReceivablesMemberifrs-full:LaterThanThreeMonthsMember33552751 2019-12-31ifrs-full:TradeReceivablesMember33552751 2019-12-31ifrs-full:CurrentMemberifrs-full:GrossCarryingAmountMemberua_full_ifrs_core:OtherFinancialAssetAtAmortizationCostMember 33552751 2019-12-31ifrs-full:CurrentMemberifrs-full:AccumulatedImpairmentMemberua_full_ifrs_core:OtherFinancialAssetAtAmortizationCostMember 33552751 2019-12-31ifrs-full:CurrentMemberua_full_ifrs_core:OtherFinancialAssetAtAmortizationCostMember 33552751 2019-12-31ua_full_ifrs_core:OtherFinancialAssetAtAmortizationCostMember 33552751 2019-12-31ifrs-full:CurrentMemberifrs-full:GrossCarryingAmountMemberifrs-full:FinancialAssetsAtAmortisedCostMember 33552751 2019-12-31ifrs-full:GrossCarryingAmountMemberifrs-full:FinancialAssetsAtAmortisedCostMember ifrs-full:LaterThanOneMonthAndNotLaterThanTwoMonthsMember 33552751 2019-12-31ifrs-full:LaterThanThreeMonthsMemberifrs-full:GrossCarryingAmountMemberifrs-full:FinancialAssetsAtAmortisedCostMember 33552751 2019-12-31ifrs-full:GrossCarryingAmountMemberifrs-full:FinancialAssetsAtAmortisedCostMember 33552751 2019-12-31ifrs-full:CurrentMemberifrs-full:AccumulatedImpairmentMemberifrs-full:FinancialAssetsAtAmortisedCostMember 33552751 2019-12-31ifrs-full:AccumulatedImpairmentMemberifrs-full:FinancialAssetsAtAmortisedCostMember ifrs-full:LaterThanOneMonthAndNotLaterThanTwoMonthsMember 33552751 2019-12-31ifrs-full:LaterThanThreeMonthsMemberifrs-full:AccumulatedImpairmentMemberifrs-full:FinancialAssetsAtAmortisedCostMember 33552751 2019-12-31ifrs-full:AccumulatedImpairmentMemberifrs-full:FinancialAssetsAtAmortisedCostMember 33552751 2019-12-31ifrs-full:CurrentMemberifrs-full:FinancialAssetsAtAmortisedCostMember 33552751 2019-12-31ifrs-full:FinancialAssetsAtAmortisedCostMember ifrs-full:LaterThanOneMonthAndNotLaterThanTwoMonthsMember 33552751 2019-12-31ifrs-full:LaterThanThreeMonthsMemberifrs-full:FinancialAssetsAtAmortisedCostMember 33552751 2019-12-31ifrs-full:FinancialAssetsAtAmortisedCostMember 33552751 2020-12-31ifrs-full:NotLaterThanThreeMonthsMember33552751 2020-12-31ifrs-full:LaterThanThreeMonthsAndNotLaterThanOneYearMember 33552751 2020-12-31ifrs-full:NotLaterThanOneYearMember33552751 2020-12-3133552751 2019-12-31ifrs-full:NotLaterThanThreeMonthsMember33552751 2019-12-31ifrs-full:LaterThanThreeMonthsAndNotLaterThanOneYearMember 33552751 2019-12-31ifrs-full:NotLaterThanOneYearMember33552751 2019-12-3133552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:ComputerSoftwareMemberifrs-full:GrossCarryingAmountMember33552751 2019-12-31ifrs-full:ComputerSoftwareMemberifrs-full:GrossCarryingAmountMember33552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:ComputerSoftwareMemberifrs-full:GrossCarryingAmountMember33552751 2020-12-31ifrs-full:ComputerSoftwareMemberifrs-full:GrossCarryingAmountMember33552751 2019-12-31ifrs-full:ComputerSoftwareMemberifrs-full:AccumulatedDepreciationAndAmortisationMember 33552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:ComputerSoftwareMemberifrs-full:AccumulatedDepreciationAndAmortisationMember 33552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:ComputerSoftwareMemberifrs-full:AccumulatedDepreciationAndAmortisationMember 33552751 2020-12-31ifrs-full:ComputerSoftwareMemberifrs-full:AccumulatedDepreciationAndAmortisationMember 33552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:ComputerSoftwareMember33552751 2019-12-31ifrs-full:ComputerSoftwareMember33552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:ComputerSoftwareMember33552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:ComputerSoftwareMember33552751 2020-12-31ifrs-full:ComputerSoftwareMember33552751 2019-12-31ifrs-full:OtherIntangibleAssetsMemberifrs-full:GrossCarryingAmountMember33552751 2020-12-31ifrs-full:OtherIntangibleAssetsMemberifrs-full:GrossCarryingAmountMember33552751 2019-12-31ifrs-full:AccumulatedDepreciationAndAmortisationMember ifrs-full:OtherIntangibleAssetsMember33552751 2020-12-31ifrs-full:AccumulatedDepreciationAndAmortisationMember ifrs-full:OtherIntangibleAssetsMember33552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:GrossCarryingAmountMember33552751 2019-12-31ifrs-full:GrossCarryingAmountMember33552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:GrossCarryingAmountMember33552751 2020-12-31ifrs-full:GrossCarryingAmountMember33552751 2019-12-31ifrs-full:AccumulatedDepreciationAndAmortisationMember 33552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:AccumulatedDepreciationAndAmortisationMember 33552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:AccumulatedDepreciationAndAmortisationMember 33552751 2020-12-31ifrs-full:AccumulatedDepreciationAndAmortisationMember 33552751 2020-01-012020-12-3133552751 2019-12-3133552751 2020-01-012020-12-3133552751 2020-01-012020-12-3133552751 2020-12-3133552751 2019-01-012019-12-31ifrs-full:ComputerSoftwareMemberifrs-full:GrossCarryingAmountMember33552751 2018-12-31ifrs-full:ComputerSoftwareMemberifrs-full:GrossCarryingAmountMember33552751 2019-01-012019-12-31ifrs-full:ComputerSoftwareMemberifrs-full:GrossCarryingAmountMember33552751 2019-12-31ifrs-full:ComputerSoftwareMemberifrs-full:GrossCarryingAmountMember33552751 2018-12-31ifrs-full:ComputerSoftwareMemberifrs-full:AccumulatedDepreciationAndAmortisationMember 33552751 2019-01-012019-12-31ifrs-full:ComputerSoftwareMemberifrs-full:AccumulatedDepreciationAndAmortisationMember 33552751 2019-01-012019-12-31ifrs-full:ComputerSoftwareMemberifrs-full:AccumulatedDepreciationAndAmortisationMember 33552751 2019-12-31ifrs-full:ComputerSoftwareMemberifrs-full:AccumulatedDepreciationAndAmortisationMember 33552751 2019-01-012019-12-31ifrs-full:ComputerSoftwareMember33552751 2018-12-31ifrs-full:ComputerSoftwareMember33552751 2019-01-012019-12-31ifrs-full:ComputerSoftwareMember33552751 2019-01-012019-12-31ifrs-full:ComputerSoftwareMember33552751 2019-12-31ifrs-full:ComputerSoftwareMember33552751 2018-12-31ifrs-full:OtherIntangibleAssetsMemberifrs-full:GrossCarryingAmountMember33552751 2019-12-31ifrs-full:OtherIntangibleAssetsMemberifrs-full:GrossCarryingAmountMember33552751 2018-12-31ifrs-full:AccumulatedDepreciationAndAmortisationMember ifrs-full:OtherIntangibleAssetsMember33552751 2019-12-31ifrs-full:AccumulatedDepreciationAndAmortisationMember ifrs-full:OtherIntangibleAssetsMember33552751 2019-01-012019-12-31ifrs-full:GrossCarryingAmountMember33552751 2018-12-31ifrs-full:GrossCarryingAmountMember33552751 2019-01-012019-12-31ifrs-full:GrossCarryingAmountMember33552751 2019-12-31ifrs-full:GrossCarryingAmountMember33552751 2018-12-31ifrs-full:AccumulatedDepreciationAndAmortisationMember 33552751 2019-01-012019-12-31ifrs-full:AccumulatedDepreciationAndAmortisationMember 33552751 2019-01-012019-12-31ifrs-full:AccumulatedDepreciationAndAmortisationMember 33552751 2019-12-31ifrs-full:AccumulatedDepreciationAndAmortisationMember 33552751 2019-01-012019-12-3133552751 2018-12-3133552751 2019-01-012019-12-3133552751 2019-01-012019-12-3133552751 2019-12-3133552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:WarrantyProvisionMember33552751 2019-12-31ifrs-full:WarrantyProvisionMember33552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:WarrantyProvisionMember33552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:WarrantyProvisionMember33552751 2020-12-31ifrs-full:WarrantyProvisionMember33552751 2020-01-012020-12-3133552751 2019-12-3133552751 2020-01-012020-12-3133552751 2020-01-012020-12-3133552751 2020-12-3133552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:MiscellaneousOtherProvisionsMember 33552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:MiscellaneousOtherProvisionsMember 33552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:MiscellaneousOtherProvisionsMember 33552751 2020-12-31ifrs-full:MiscellaneousOtherProvisionsMember 33552751 2019-01-012019-12-31ifrs-full:WarrantyProvisionMember33552751 2018-12-31ifrs-full:WarrantyProvisionMember33552751 2019-01-012019-12-31ifrs-full:WarrantyProvisionMember33552751 2019-01-012019-12-31ifrs-full:WarrantyProvisionMember33552751 2019-12-31ifrs-full:WarrantyProvisionMember33552751 2018-12-31ifrs-full:MiscellaneousOtherProvisionsMember 33552751 2019-01-012019-12-31ifrs-full:MiscellaneousOtherProvisionsMember 33552751 2019-01-012019-12-31ifrs-full:MiscellaneousOtherProvisionsMember 33552751 2019-01-012019-12-3133552751 2018-12-3133552751 2019-01-012019-12-3133552751 2019-01-012019-12-3133552751 2019-12-3133552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:LandAndBuildingsMember33552751 2020-12-31ifrs-full:LandAndBuildingsMember33552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:PropertyPlantAndEquipmentMember 33552751 2020-12-31ifrs-full:PropertyPlantAndEquipmentMember 33552751 2020-01-012020-12-3133552751 2020-12-3133552751 2019-01-012019-12-31ifrs-full:LandAndBuildingsMember33552751 2019-12-31ifrs-full:LandAndBuildingsMember33552751 2019-01-012019-12-31ifrs-full:PropertyPlantAndEquipmentMember 33552751 2019-12-31ifrs-full:PropertyPlantAndEquipmentMember 33552751 2019-01-012019-12-3133552751 2019-12-3133552751 2019-12-31ifrs-full:LaterThanOneYearAndNotLaterThanTwoYearsMember 33552751 2020-12-31ifrs-full:OtherTemporaryDifferencesMember 33552751 2020-12-31ifrs-full:OtherTemporaryDifferencesMember 33552751 2020-12-31ifrs-full:OtherTemporaryDifferencesMember 33552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:OtherTemporaryDifferencesMember 33552751 2020-12-31ifrs-full:TemporaryDifferenceMember33552751 2020-12-31ifrs-full:TemporaryDifferenceMember33552751 2020-12-31ifrs-full:TemporaryDifferenceMember33552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:TemporaryDifferenceMember33552751 2020-12-3133552751 2020-12-3133552751 2020-12-3133552751 2020-01-012020-12-3133552751 2020-01-012020-12-31ifrs-full:AllowanceForCreditLossesMember33552751 2019-12-31ifrs-full:AllowanceForCreditLossesMember33552751 2019-12-31ifrs-full:AllowanceForCreditLossesMember33552751 2019-12-31ifrs-full:AllowanceForCreditLossesMember33552751 2019-01-012019-12-31ifrs-full:AllowanceForCreditLossesMember33552751 2019-12-31ifrs-full:OtherTemporaryDifferencesMember 33552751 2019-12-31ifrs-full:OtherTemporaryDifferencesMember 33552751 2019-12-31ifrs-full:OtherTemporaryDifferencesMember 33552751 2019-01-012019-12-31ifrs-full:OtherTemporaryDifferencesMember 33552751 2019-12-31ifrs-full:TemporaryDifferenceMember33552751 2019-12-31ifrs-full:TemporaryDifferenceMember33552751 2019-12-31ifrs-full:TemporaryDifferenceMember33552751 2019-01-012019-12-31ifrs-full:TemporaryDifferenceMember33552751 2019-12-3133552751 2019-12-3133552751 2019-12-3133552751 2019-01-012019-12-31iso4217:UAHiso4217:UAHxbrli:sharesxbrli:pureutr:haxbrli:shares